yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
43 minuty temu, dzikiWschód napisał:

dziś byłem na polu sprawdzić jak wygląda pszenica bo od siewu nie byłem a tam jeden listek i pełno mszyce, widać jak skacza pod nogami, masakra tak szybko się nie spodziewalem! jutro jadę z cyperkilem od rana

Mszyce są najważniejsze by je zniszczyć, bo roznoszą wirusa  żółtej plamistości jęczmienia, a na tą chorobę nic nie ma.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Przy masowym występowaniu skoczki zwalczamy chemicznie. Zabieg wykonujemy w momencie zauważenia szkodników na roślinach. W zwalczaniu stosujemy preparaty owadobójcze, np. Mospilan 20 SP, Decis 2,5 EC, Calypso 0,015, Karate Zeon 050 CS. Zalecane stężenie 0,025-0,05% (2,5-5ml środka w 10 l wody).

 

To i cyperkil da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
dzikiWschód napisał:

Czy dimetoat nie wymaga przynajmniej 15stopni ciepła? teraz to tylko cyperkil chyba?

Tym to akurat jechałem tydzień temu więc i ciepło było tylko jak długo on działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299
Dnia 1.10.2019 o 21:43, dzikiWschód napisał:

pryskales expertem na 4 liść?

Tak, już się krzewiła i według mnie (według mnie powtarzam) nie wpłynęło to negatywnie na zboże a chwasty wyłożyło. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71

Kupiłem na próbę Bizona, właśnie dojechał, w najbliższych dniach przymrozki zapowiadają pszenica ma dwa, tworzy się trzeci liść, czekać czy pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Poczekaj trochę aż się pogoda ustabilizuje. A tą pierwszą część to radzę sobie zachować jak stajesz rano przed lustrem. Efekt gwarantowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    480

Też widze u siebie  sporadycznie mszyca się pojawia i te skoczki . O dziwo na rzepaku jakoś mszyc nie umiem znalezć , ja raczej planuje na przyszły tydzień pryskać na chwasty to dodam Decis , narazie nie będę panikował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
ravoj napisał:

Dnia 1.10.2019 o 21:43, dzikiWschód napisał:

pryskales expertem na 4 liść?

Tak, już się krzewiła i według mnie (według mnie powtarzam) nie wpłynęło to negatywnie na zboże a chwasty wyłożyło. 

Jutro chce pryskac mszyce bo sporo tego u mnie, pszenica w fazie pełnego pierwszego liścia i widzę że pojedyncze listki mają żółta plamke tak jakby po ugryzieniu mszycy, jest sens dawać trochę tebukonazolu jakieś0.4- 0.5l/ha w tej fazie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

U nas dziś święto bo popadało, robiłem objazd pól, pszenica ładnie wychodzi. Jak nie mam problemów z sąsiadami, tak na jednym polu z jednej strony zbiera taki dziadek-lump, za każdym razem wywłóczy słome, badyle, siewnik opusza 2-3 metry na moim, nic na typa nie działa. Z drugiej strony obrabia hektarowiec, jak robił kiszonkę to sprzęty chodziły po moim na długości pół kilometra, nawet nie zapytał, zwróciłem uwagę żeby mi to uprawił to sie nawet nie odezwał. Przedwczoraj orał, u mnie już wychodziło a ten cep na końcu pola wjeżdzał na moje całym ciągnikiem, nawracał na zasianym i jeszcze pług opuszczał na moim. Jak uprawiał wczoraj to samo. Zwymyślałem go dziś ale chyba to nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jakie warunki atmosferyczne muszą być aby Expert Met + Kinara zadziałały najskuteczniej? Wilgoci nie brakuje bo od tygodnia praktycznie cały czas pada. I jeszcze jedno czy coś się stanie dla pszenicy/pszenżyta jeśli opryska się jest gdy będzie miało np 3-4 liście? Bo z tego co wiem to najlepiej jest pryskać w fazie 2-3 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7601

Tak jest zapisane w etykiecie że do 3 liści ale od 1 liścia już można pryskać najlepiej jak chwasty zaczynają kiełkować .

W tym roku jak będzie potrzeba poprawki na wiosnę na chwasty a szczególnie na przytulię czepną zastosuję  chwastokx  Turbo 340 - 1,5 l + chwastokx mp 600 0,5 l koszt nie wielki a wymiecie wszystko co próbować będzie odbijać na wiosnę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Ja pszenżyto i przenice będe odchwaszczał w fazie 4 liści mieszaniną Expert met 140g + Tolurex 1l + Delfin 0,2l + Helm Tribi 75Wg 20g koszt 90zł/ha i powinno być czysto

Edytowano przez drobny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

A w praktyce jak naj wcześnie można wjechać z lentipurem pytam bo nierówno zeszła pszenica i niewiem czy nie zaszkodzi tej co szpilkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
greg91 napisał:

A w praktyce jak naj wcześnie można wjechać z lentipurem pytam bo nierówno zeszła pszenica i niewiem czy nie zaszkodzi tej co szpilkuje.

Zawsze jadę jak ma co najmniej 3 liście praktycznie całe pole zazielenione nie ma się co spieszyć z tym środkiem i warto dodać Legato 500 w dawce 0,2l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak tani to zazwyczaj zwalcza tylko nadmiar gotówki w portfelu.     :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56
5 godzin temu, cereal napisał:

U nas dziś święto bo popadało, robiłem objazd pól, pszenica ładnie wychodzi. Jak nie mam problemów z sąsiadami, tak na jednym polu z jednej strony zbiera taki dziadek-lump, za każdym razem wywłóczy słome, badyle, siewnik opusza 2-3 metry na moim, nic na typa nie działa. Z drugiej strony obrabia hektarowiec, jak robił kiszonkę to sprzęty chodziły po moim na długości pół kilometra, nawet nie zapytał, zwróciłem uwagę żeby mi to uprawił to sie nawet nie odezwał. Przedwczoraj orał, u mnie już wychodziło a ten cep na końcu pola wjeżdzał na moje całym ciągnikiem, nawracał na zasianym i jeszcze pług opuszczał na moim. Jak uprawiał wczoraj to samo. Zwymyślałem go dziś ale chyba to nic nie da

to musisz chyba deseczkę z gwoździami zakopać w dobrym miejscu i zaraz się nauczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1299
30 minut temu, Sean napisał:

Jak tani to zazwyczaj zwalcza tylko nadmiar gotówki w portfelu.     :P

Nie tani i według mnie skuteczny jak ktoś ma porządek na polu i w  głowie. 

A na natrętnego sąsiada wzywać policję ile się da, usługa darmowa a wjazd na czyjeś pole to wykroczenie. Wiem bo u mnie sami rolnicy i często jeździmy na takie bzdurne interwencje więc polecam, za którymś razem się ogarnie, a czas na tłumaczenie straci to się zastanowi, nawet jak mandatu nie dostanie. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, ravoj napisał:

Nie tani i według mnie skuteczny jak ktoś ma porządek na polu i w  głowie. 

 

Sorry, nie doczytałem, ktoś napisał że nie jest tani. 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, cereal napisał:

U nas dziś święto bo popadało, robiłem objazd pól, pszenica ładnie wychodzi. Jak nie mam problemów z sąsiadami, tak na jednym polu z jednej strony zbiera taki dziadek-lump, za każdym razem wywłóczy słome, badyle, siewnik opusza 2-3 metry na moim, nic na typa nie działa. Z drugiej strony obrabia hektarowiec, jak robił kiszonkę to sprzęty chodziły po moim na długości pół kilometra, nawet nie zapytał, zwróciłem uwagę żeby mi to uprawił to sie nawet nie odezwał. Przedwczoraj orał, u mnie już wychodziło a ten cep na końcu pola wjeżdzał na moje całym ciągnikiem, nawracał na zasianym i jeszcze pług opuszczał na moim. Jak uprawiał wczoraj to samo. Zwymyślałem go dziś ale chyba to nic nie da

Nie masz z sąsiadami na końcach drogi , czy jakiejś miedzy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
Pawel2678 napisał:

to musisz chyba deseczkę z gwoździami zakopać w dobrym miejscu i zaraz się nauczy

Gorzej jak sąsiad przekopie tę deseczkę za miedze troszkę dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj