yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

robi57362    2357

kupiłem na pszenice i pszenżyto expert met i glean żeby dobić przytulie czytam czytam i na gleanie jest napisane zeby nie pryskac piasków i powyżej 7.5 ph czemu?u mnie na polu jak nie jedno to drugie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche głęboko siana ta pszenica na zdjęciach powyżej i tego deszczu musi być naprawde sporo, żeby do niej doszła ta wilgoć, a sam fakt siewu pszenicy przy pH 3,7 ryzykowny... Ja bym się zdecydował na pszenżyto w takich warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

Na 3 liść nie jest problem ale zapowiadają deszcze do końca tygodnia i zanim pozwoli wejść na pole to na bank będzie przynajmniej 4 liść i co teraz? pryskal ktoś ekspertem w 4-5 liściu?

4 liść to początek krzewienia i nieraz pryskałem tak późno i było bez problemu, nie widzę przeszkód. Ale tu trzeba biologów i chemików pytać. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
ravoj napisał:

2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

Na 3 liść nie jest problem ale zapowiadają deszcze do końca tygodnia i zanim pozwoli wejść na pole to na bank będzie przynajmniej 4 liść i co teraz? pryskal ktoś ekspertem w 4-5 liściu?

4 liść to początek krzewienia i nieraz pryskałem tak późno i było bez problemu, nie widzę przeszkód. Ale tu trzeba biologów i chemików pytać. 

pryskales expertem na 4 liść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dzikiWschód napisał:

Ale nie wygląda bo do 3 liści ciągnie substancje odżywcze z nasiona ale przy ph3.7 to może być żółto na polu...

Cały czas pracuje żeby to ph  poprawić. Wiadomo, to wymaga czasu. 2 lata temu poprzedni właściciel zrobił na tym polu 6 ton mimo takiego PH więc jakieś tam światło w tunelu widzę. Zobaczymy jak to będzie wyglądać. Nie nastawiam się na cuda ani na super wynik. Patrzę realnie

 

2 godziny temu, loquito napisał:

Widać po pierwszym zdjęciu ze głęboko siana, a drugie zdjęcie to potwierdza. 

Tak wyszedł mi siew dość głęboki, mimo wszystko po ostatnim deszczu ta wilgoć jest i zobaczymy. W każdym razie wschody mega nie tone i duża dysproporcja czasowa i z mojej winy i przez pogodę, Ale coś powinno być, bez szału Ale coś odda.

 

1 godzinę temu, maniek201094 napisał:

troche głęboko siana ta pszenica na zdjęciach powyżej i tego deszczu musi być naprawde sporo, żeby do niej doszła ta wilgoć, a sam fakt siewu pszenicy przy pH 3,7 ryzykowny... Ja bym się zdecydował na pszenżyto w takich warunkach.

Tak jest głęboko. Ostatni deszcz jednak zrobił wilgoć i tam gdzie nic niema to ziarno kiełkuje. Więc wyjdzie. Mój błąd że tak głęboko i wschody nie równe ale liczę na to że coś odda. Jak wcześniej pisałem to potencjał na 5 6 ton mimo takiego PH to jest odziwo. Będę obserwowal i zobaczymy jak się będzie rozwijała. A co do pszenżyta to zdecydowałem się na pszenicę bo zawsze jakoś lepiej mi planowała. Nie wiem czemu ale jednak plon był wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tu chodzi z tą głębokości siewu, że te rośliny będą słabo się krzewić.

Popatrz jak wpływa głębokość siewu na roślinę, wątłe liście i jasny kolor, a ż prawej krótsze liście a ciemniejsze. Lepszy wigor mają rośliny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne pytanie czy można jakoś zniwelować skutki zbyt głębokiego siewu pszenicy, czy można jakoś jej pomóc aby nie odbiło się znacząco na plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, adrianooo1234 napisał:

Mam takie dziwne pytanie czy można jakoś zniwelować skutki zbyt głębokiego siewu pszenicy, czy można jakoś jej pomóc aby nie odbiło się znacząco na plonie

Nic jej nie będzie, wyjdzie, no chyba że siałeś pod pług.    :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

 @sean

Czyli bez znaczenia jest jak ktos posieje na 5cm czy na 2cm ? Tylko dłużej będzie wschodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli posiejesz na 5 cm. to jakaś musi być przyczyna, np. piaskowa sucha ziemia, która po deszczu większym upadnie i zrobi się te 2 cm.    :) grzej jak posiane za płytko, ciężka ziemia, a nie pada.  Bywało już tak w mojej karierze, że ciągnik topił się w piachu z siewnikiem, ziarno poszło chu go wie jak głęboko, a wschody tam były najlepsze.

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ile pszenicy na ha? ma byc siana jutro, to jest już późniejszy termin zwiekszac dawke?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd mamy wiedzieć, chyba wiesz gdzie mieszkasz i jaką odmianę siejesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
45 minut temu, simson2812 napisał:

ile pszenicy na ha? ma byc siana jutro, to jest już późniejszy termin zwiekszac dawke?

Jaki rejon ? Jaka odmiana ? Znajdź w necie sobie ile sztuk przy późnym terminie trzeba wysiać twojej odmiany i oblicz .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

dziś byłem na polu sprawdzić jak wygląda pszenica bo od siewu nie byłem a tam jeden listek i pełno mszyce, widać jak skacza pod nogami, masakra tak szybko się nie spodziewalem! jutro jadę z cyperkilem od rana

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód napisał:

dziś byłem na polu sprawdzić jak wygląda pszenica bo od siewu nie byłem a tam jeden listek i pełno mszyce, widać jak skacza pod nogami, masakra tak szybko się nie spodziewalem! jutro jadę z cyperkilem od rana

jaki region ? bo u nas spadło od soboty ponad 70 litrów i w pole wejść nie da rady takie błoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

To chyba raczej skoczek. Bo byłem u siebie oglądać jęczmień i też to skaczące widziałem i tak się zastanawiam czy jeszcze raz jechać z insekcydem bo tydzień temu poszło Dimetoat to jeszcze poprawić czymś. Co wyna to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

maniek201094 napisał:

jaki region ? bo u nas spadło od soboty ponad 70 litrów i w pole wejść nie da rady takie błoto

okolice siedlec, u nas też pada ale mam pszenicę na lżejszych glebach więc powinienem wjechać


greg91 napisał:

To chyba raczej skoczek. Bo byłem u siebie oglądać jęczmień i też to skaczące widziałem i tak się zastanawiam czy jeszcze raz jechać z insekcydem bo tydzień temu poszło Dimetoat to jeszcze poprawić czymś. Co wyna to

Czy dimetoat nie wymaga przynajmniej 15stopni ciepła? teraz to tylko cyperkil chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
23 minuty temu, greg91 napisał:

To chyba raczej skoczek. Bo byłem u siebie oglądać jęczmień i też to skaczące widziałem i tak się zastanawiam czy jeszcze raz jechać z insekcydem bo tydzień temu poszło Dimetoat to jeszcze poprawić czymś. Co wyna to

Najgorsze to jest ze na skoczka żaden środek nie ma rejestracji i nie widomo czym pryskac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj