yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

ravoj    1287

U nas dwa lata temu jeden obszarowiec przeklęty przez wszystkich najechał na ścieżce na bronę opryskiwaczem samobieżnym za 600 tys, to trochę usiadł. Z nieba chyba spadła a wrogów miał  tyle że nie było sensu połowy powiatu sprawdzać i przesłuchiwać. Nie popieram i broń Boże nie namawiam, ale żaden sąd nie miał nad nim władzy a policja i reszta to pikuś. Tamto go trochę nauczyło. Swój nas swojego trafi. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

Dnia 2.10.2019 o 20:43, _Mechanic napisał:

Czy miał ktoś jakieś  doświadczenie z herbicydem BIZON? 

W zeszłym roku pryskałem bizonem efekt bardzo dobry lecz na wiosnę była poprawka przez stokłose  i trafiała się miotła. Ogólnie byłem zadowolony . Cena poszła do góry rok temu 105 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

A jaka może być dopuszczalna minimalna temperatura w której można zastosować experta + dff? I czy opady deszczu np. godzinę po zabiegu wpływają negatywnie na działanie środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Panowie posiadam pszenice Linus i Delawar co byście dołożyli do chlorotoluronu żeby zwalczyć samosiewy rzepaku? Chyba że sobie sam poradzi.

Oczywiście wiosną będę poprawiał. Chodzi mi o to żeby jesienią wykonać w miarę tanio zabieg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dodaj 5-7 gram Gleanu. A co myślicie o nowym Battle Delta 600SC. Flufenacet z DFF. Tak sie zastanawiam czy nie za mało DFF. Dawka wychodzi 0,35l na ha czyli mamy 70 gram DFF a we wrazliwych niby mamy przytulie a np w snajperze w 1,5l jest 150 gram DFF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam skielkowalo mi bardzo dużo owsa w pszenicy w miejscu gdzie go wylozylo jakies 20a jest gesto jak szczotka, wiem że mrozów nie przetrzyma tylko pytanie czy jak zacznie gnic to nie porazi mi pszenicy, zapowiada sceniciem. Jak popryskam od chwastów expertem i legato to może przypalic owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Boxer + Legato kiedy można najwcześniej zastosować żeby nic pszenicy się nie stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Expert met bierze w koncu samosiewy rzepaku, czy dodać glean/granstar, bo każdy inaczej pisze? Pszenica siana bezorkowo(talerzówka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5
51 minut temu, rex15 napisał:

Expert met bierze w koncu samosiewy rzepaku, czy dodać glean/granstar, bo każdy inaczej pisze? Pszenica siana bezorkowo(talerzówka)

Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny,maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik perski, samosiewy rzepaku, rumian polny, tasznik pospolity.Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, przytulia czepna.

Ja też będę pryskał Expertem plus 5-8 g Gleanu. Expert pobierany jest przez liście, Glean przez liście i korzenie. Zalecają dodatek Gleanu może dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
2 godziny temu, skoczmen napisał:

Chwasty wrażliwe: bodziszek drobny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, mak polny,maruna bezwonna, miotła zbożowa, przetacznik perski, samosiewy rzepaku, rumian polny, tasznik pospolity.Chwasty średnio wrażliwe: fiołek polny, przytulia czepna.

Ja też będę pryskał Expertem plus 5-8 g Gleanu. Expert pobierany jest przez liście, Glean przez liście i korzenie. Zalecają dodatek Gleanu może dla pewności.

Dla pewności na wiosnę bo samosiewy odbijają a glean skasuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, dzikiWschód napisał:

Witam skielkowalo mi bardzo dużo owsa w pszenicy w miejscu gdzie go wylozylo jakies 20a jest gesto jak szczotka, wiem że mrozów nie przetrzyma tylko pytanie czy jak zacznie gnic to nie porazi mi pszenicy, zapowiada sceniciem. Jak popryskam od chwastów expertem i legato to może przypalic owies?

Expert met położy owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
3 godziny temu, skoczmen napisał:

Ja też będę pryskał Expertem plus 5-8 g Gleanu. Expert pobierany jest przez liście, Glean przez liście i korzenie. Zalecają dodatek Gleanu może dla pewności.

Expert jest głównie pobierany przez korzeń

Faktycznie przepuści pojedynczo rzepak ale jak wiosną poprawiam dwuliscienne to i rzepak przy okazji dobijam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5
24 minuty temu, Jarek22B napisał:

Expert jest głównie pobierany przez korzeń

Faktycznie przepuści pojedynczo rzepak ale jak wiosną poprawiam dwuliscienne to i rzepak przy okazji dobijam

 

Faktycznie błędnie napisałem, że ekspert pobierany jest przez liście - "Środek zawiera dwie wzajemnie uzupełniające się substancje biologicznie czynne o różnym sposobie działania. Flufenacet pobierany jest poprzez korzenie i hypokotyl kiełkujących chwastów, a metrybuzyna pobierana jest głównie poprzez system korzeniowy, a w znacznie mniejszym stopniu poprzez liście"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
5 godzin temu, marluk napisał:

Boxer + Legato kiedy można najwcześniej zastosować żeby nic pszenicy się nie stało?

Można od 2 liścia jechać.Legato można od 2 a Boxer od szpilki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

tribenuron metylowy – Bron 500 SG, Bron 750 WG, Cuckoo 750 WG, Golden Triben 750 WG, Granstar 75 WG, Granstar SX 50 SG, Helgran 75 WG, Helmstar 75 WG, Helm Tribi 75 WG, Naxel 75 WG, Nuance 75 WG, Pleban 75 WG, Ranga 75 WG, Realchemie Tribenuron Metylu WG, Sabata 75 WG, Triben Super 50 SG, Triben X 500 SG, Tribex 75 WG, Trimax 50 SG, Trimmer 50 SG, Tristar 50 SG: chaber bławatek, fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota różowa, komosa biała, mak polny, maruna nadmorska, nawrot polny, niezapominajka polna, przytulia czepna, rumianek pospolity, samosiewy rzepaku, tasznik pospolity, tobołki polne.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
5 godzin temu, slawek2209 napisał:

Można od 2 liścia jechać.Legato można od 2 a Boxer od szpilki

Jakie dawki polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

1,5l Lentipur + 0,3l DFF + 16g Corida (tribenuron metylowy) czy lepiej Glean?. Tribenuron załatwia ostrożnia a lubiał u mnie się trafiać no i rzodkiew świrzepa. Koszt nieduży bo około 86 zł brutto na hektar całość. Z tego co wyczytałem to minimalna temperatura działanie tribenuronu to 2-4 stopnie a optimum to 7-25 stopni. Mam w planach opryskać taką mieszanką czyli snajper własnej roboty + tribenuron w fazie około 2 liści pszenicy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko że ostrożeń to raczej wiosną bo i tak wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Tribe.. wiosną też ostrożnia ostrożenia ostów nie załatwi całkowicie, jedynie młode siewki z nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o 0,3 Arnold(diflufenikan 200g/l flufenacet 400g/l) plus 48 g glean strong (diflufenikan 417g/kg chlorosulfuron 125g/kg) ? To wystarczy na pszenicę?   Po glean będą buraki cukrowe? 

Edytowano przez pawelll66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj