yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2019

Polecane posty

Agrest    25596

Prawdopodobnie dlatego że bryły uniemożliwiają dokładne pokrycie środkiem. Czyli najważniejsze byłoby doprawienie gleby. Tylko jest ryzyko zrobienia skorupy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
13 godzin temu, dzikiWschód napisał:

Witam a co powiecie na to żeby na jesień prysnac samym expertem w dawce 0.35 to wyjdzie ok 80zl a na wiosnę poprawić mustangiem forte 1l za ok 60zl czyli 140zl w sumie? Wydaje się pewniejsze bo pierwotnie chciałem teraz podać expert 0.35 i legato 0.3 za ok 40zl czyli w sumie ok 120zl jak 90% tego forum ale jak będę musiał poprawiać to może wyjść drożej, co myślicie?

Mustang ma fiołka w srednio wrażliwych dlatego do Experta dobrze dodać 0,2 legato 

Cos drogo Cię ten Expert wynosi

Mi z opakowania 2 kg to 65 zł/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Jak masz zbrylone na polu, zainwestuj w dysze dwustrumieniowe, nie pryskają prostopadle do gleby, tylko pod kątem i lepsze jest pokrycie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
31 minut temu, marian7k napisał:

Ulotkę snajpera czytałem , pytałem jak to jest w praktyce . Mam pole dość ciężkie (bryły) i już od paru lat jest problem z przytulią czy to w pszenicy czy rzepaku. Ostatnio stosuję fluoksypyr i jest dobrze choć nie tanio ale to zabieg wiosenny a pszenica po rzepaku tego roku i chcę załatwić samosiewy i przytulię jesienią. Z miotłą tam jet b.mała presja. Powierzchnia 6 ha.

Przytulia to chyba jeden z łatwiejszych chwastów do zwalczenia, nawet jak przeżyje jesień to wiosną raz że można ją zwalczać do większych faz rozwojowych jak i samej przytuli jaki i pszenicy, bo i na flagowy można zrobić zabieg, a dwa że jest ona wrażliwa na środki, a te środki należą do tańszych bo zabieg fluroksypyrem to koszt ok. 30zł i po przytulii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Może zle kupuję Starane 90zł/l dawka 0,8l. Łatwa do zwalczenia jako siewki, ale zanim na wiosnę jet temp na herbicydy to przytuia ma 5 okółek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Flurostar 200 1l kosztuje 60zł , dawce 0,6l/ha i zabieg jest skuteczny jak pszenica ma lisć flagowy, przytulia jest wtedy ciut niższa niż pszenica i ma kilka razy wiecej niż 5 okółek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Ten fluostar ma 200g i na etykiecie pisze pryskać na przytulię 1l/ha. Ale praktyka może inna. Tak jak pisałem w tym roku chciałem zwalczyć samosiewy rzepaku i przytulje jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

To ja jak ciepło to Flu..cośtam 200 1/2l/ha.

Na jesieni 0,33 Expertmet i 0,1 DFF Jak nastawiam się na 2 zabiegi.

Tam gdzie chabry rzepak to coś typu granstar 10g czasem jesienią czasem wiosną.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, jahooo napisał:

Jak masz zbrylone na polu, zainwestuj w dysze dwustrumieniowe, nie pryskają prostopadle do gleby, tylko pod kątem i lepsze jest pokrycie

A to nie będzie problem w tym źe bryły się z czasem kruszą uwalniając nasiona chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
2 minuty temu, ansu napisał:

To ja jak ciepło to Flu..cośtam 200 1/2l/ha.

Na jesieni 0,33 Expertmet i 0,1 DFF Jak nastawiam się na 2 zabiegi.

Tam gdzie chabry rzepak to coś typu granstar 10g czasem jesienią czasem wiosną.

Granstarem 75 można jesienią? Mam stare zapasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392
1 minutę temu, marian7k napisał:

Ten fluostar ma 200g i na etykiecie pisze pryskać na przytulię 1l/ha. Ale praktyka może inna. Tak jak pisałem w tym roku chciałem zwalczyć samosiewy rzepaku i przytulje jesienią.

Jak poprawka w dobrych warunkach można połowę. Jak rośnie od jesieni i chłodno to pełna dawka

Granstar Teoretycznie nie ma rejestracji, ale jak są chwasty to działa przez liście, a kiełkujące Ekspert załatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Pszenica posiana. W tym roku 3 odmiany: Euforia, Spontan i Emil.

Euforia z centrali - 360 ziaren czyli 160 kg

Spontan swoje rozmnożenie 380 ziaren czyli jakieś 180-184 kg

KWS Emil od znajomego pierwszy rok po centrali ale z normą chyba przesadziłem bo wysiałem 185 kg ale była siana dopiero wczoraj i jest to pole 3 raz po pszenicy. Nie chciałem już 3 raz siać tej samej odmiany na tym samym stanowisku to zmieniłem chociaż odmiane ze Spontana na Emila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
13 minut temu, marian7k napisał:

Ten fluostar ma 200g i na etykiecie pisze pryskać na przytulię 1l/ha. Ale praktyka może inna. Tak jak pisałem w tym roku chciałem zwalczyć samosiewy rzepaku i przytulje jesienią.

Ale nawet doktor często nie przypisuje leków dosłownie w takich dawkach jak na etykiecie leku tylko dobiera to do aktualnego stanu zdrowia oraz bazuje na swoim doświadczeniu, tak samo to tutaj, jakby rolnik miał stosować wszystkie środku w takich dawkach jak na etykietach to by sporo mniej zarobił na uprawie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Pryskaliscje środkiem bat 600? Podobny do kompletu ale dawka dff mniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A dodaje ktoś do eksperta tribenuron metylowy ? 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
6 godzin temu, andrzej1988 napisał:

Pszenica posiana. W tym roku 3 odmiany: Euforia, Spontan i Emil.

Euforia z centrali - 360 ziaren czyli 160 kg

Spontan swoje rozmnożenie 380 ziaren czyli jakieś 180-184 kg

KWS Emil od znajomego pierwszy rok po centrali ale z normą chyba przesadziłem bo wysiałem 185 kg ale była siana dopiero wczoraj i jest to pole 3 raz po pszenicy. Nie chciałem już 3 raz siać tej samej odmiany na tym samym stanowisku to zmieniłem chociaż odmiane ze Spontana na Emila.

To tak jak pszenica BELISA  wysiew 400 nasion to wychodzi około 180 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Też mam dylemat co stosować? 

0,35kg Expert Met + 0,25l DFF czy 2l Lentipur + 0.3l DFF. Na jednym polu o pow 1.06 ha jest 3 raz pod rzad pszenicha. Na drugim o pow 1,25 ha 2 raz pod rzad pszenica ale tam jeszcze mozna zastosowac Chlorotoluron z DFF ale co jak jest 3 raz pod rząd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A jak jest z Hondią i chlorotoluronem, niby piszą że wrażliwa a jak w praktyce? Bo u nas 2 lata poprzednie to na miotłę szedł Expert i by może zmienił na chlorotoluron tylko, że jest hondia i jak ona by zareagowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@loquito , ja pryskalem chlorotoluronem Hondię jak jeszcze nie było przed nim ostrzeżeń. Tam gdzie się nałożyło, tam pszenicy praktycznie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
41 minut temu, andrzej1988 napisał:

Też mam dylemat co stosować? 

0,35kg Expert Met + 0,25l DFF czy 2l Lentipur + 0.3l DFF. Na jednym polu o pow 1.06 ha jest 3 raz pod rzad pszenicha. Na drugim o pow 1,25 ha 2 raz pod rzad pszenica ale tam jeszcze mozna zastosowac Chlorotoluron z DFF ale co jak jest 3 raz pod rząd?

tego dff to wystarczy 0,12l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Stosował ktoś glean w jesiennym herbicydzie w pszenicy, kiedy uprawia się też buraki cukrowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5
17 minut temu, Roxer napisał:

Stosował ktoś glean w jesiennym herbicydzie w pszenicy, kiedy uprawia się też buraki cukrowe?

Na etykiecie masz : NASTĘPSTWO ROŚLIN Po zastosowaniu środka Glean Strong 54 WG roślinami następczymi mogą być po upływie:9 miesięcy -wyłącznie zboża oraz rzepak ozimy,16 miesięcy -pozostałe rośliny z wyjątkiem buraków i lucerny,24 miesięcy - można uprawiać wszystkie rośliny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Stosuje glean, ale do 10g i buraków nie uprawiam po pszenicy. Jak chcesz buraka po pszenicy to maks 8g, ale tu niech się wypowie ktoś kto praktykował. 

Odnośnie jesiennego odchwaszczania to mądre rzeczy tu napisaliście, sam od kilku lat odchwaszczam jesienią i coraz więcej rolników z moich stron się do tego przekonuje. 

Azot jak pisał masa nie ma tu znaczenia. 

Według mnie za jesiennym zabiegiem przemawia:

1. Czas, którego w październiku jest więcej

2. Zabieg kompleksowy, o wiele skuteczniejszy  i długo działający

3. Wybicie konkurencji już na starcie

4. Więcej czasu wiosną i brak dylematu bo albo faza, albo się czeka niech tam coś jeszcze wzejdzie, albo pszenica zakryje międzyrzędzia (różnie to bywało)

5. Brak stresu dla pszenicy po wznowieniu wegetacji, 

6. Do jesiennego zabiegu można dorzucić zoocyd, fungicyd 

Staram się utrzymywać pole w dobrej kulturze i nie zdarzało mi się poprawiać wiosną, muszę ograniczać wyjazdy w pole, bo niestety kawał drogi muszę jeździć. Gdybym jednak rozważał poprawkę albo się jej spodziewał, to chyba zostałbym przy kompleksowym odchwaszczeniu np.  Axialem na wiosnę. I tu każdy sobie musi sam dobrać ochronę według siebie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez farmerosZpola
      witam mam w planach wybudować halą stalowa 24x60 m i niewiem jaka odległość między domem a halą ma być aby mieć tą hale bardziej na oku a na podwórku nie mogę ponieważ nie ma miejsca
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj