Polecane posty

robercikj100    1010
43 minuty temu, damianzetor9540 napisał:

Oby sie sprawdziło.  :D

Żebyś nie płakał za 2 tygodnie że zebrać nie możesz bo codziennie pada .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

A niech pada ile chce, zboże można zawsze na suszarnię zawieść a  trawy i kukurydzę trochę podreperuje. Kosić i tak bardzo nie ma co bo wszystko wyschło a niedługo zaczną się siewy rzepaku i będzie lament że pługa się nie da wbić a to już nowy sezon wegetacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a niech pada zboże poczeka ... normalnie to za miesiąc by sie zaczynało żniwa bo tak co roku było a teraz przez te susze żniwa coraz wcześniej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Tak poczeka jak już prawie dojrzałe 🙄


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale gdzie ty mieszkasz? Chyba na południu PL, a radary tam nic nie pokazują deszczu. O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Może masz ja tam nie wiem. Mówię tylko że nie chciałbym żeby teraz przez cały miesiąc padało bo to by nic dobrego nie wniosło dla tych roślin które już prawie są dojrzałe . Jak wy z Wielkopolski to niech wam tam leje nawet i do września , będziecie zadowoleni .

  • Confused 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
7 minut temu, robercikj100 napisał:

Może masz ja tam nie wiem. Mówię tylko że nie chciałbym żeby teraz przez cały miesiąc padało bo to by nic dobrego nie wniosło dla tych roślin które już prawie są dojrzałe . Jak wy z Wielkopolski to niech wam tam leje nawet i do września , będziecie zadowoleni .

Co ty chcesz kosic jak susza jest


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

To co na polu mam . Jak by mi teraz polało kilka tygodni to już całkiem nie było czego zbierać.

  • Thanks 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Przeszła  burza 10mm.  i drobny  grad........   dalej pada   ładny deszcz-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2203

 A może pójdżmy na układ, i niech pada w tygodniu 2 dni u tych co mają piaski,a jeden dzień 1-4 kl,tak przez dobę 25mm. Ok.dzień dowolny wybrany przez gospodarzaO.o🙏😜

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U.mnie ledwo 5l jak narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
42 minuty temu, bobienko napisał:

U.mnie ledwo 5l jak narazie

U mnie tyle przez półtora miesiąca nie spadło. 

Coś pokropilo póki co i świeci słońce. 

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Całe  kuj-pom.   pada  na suszowe  się   nie załapało   to może  chociaż  trawy i kuku  dorośnie.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
13 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

Minister mówił że i tak niema u nas suszy to poco ma ci padać

Buraki i fasolkę by podlało a na zboża i rzepak to już za póżno no i ziemniaki sąsiada bo schną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5354

@XTRO ale ładna chmura no Ciebie poszła, zapewne z gradem bo mnie lekko tylko zahaczyło 

Od południa przechodza chmury ale wszystko co lepsze idzie bokiem ch*j z takim deszczem, chyba wezme kredyt i zmienie prace 🤔


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

U mnie od maja tylko trochę deszczu i jest nieciekawie. Kukurydza puszcza kolby a wody nie ma wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390
33 minuty temu, marulekk napisał:

@XTRO ale ładna chmura no Ciebie poszła, zapewne z gradem bo mnie lekko tylko zahaczyło 

Od południa przechodza chmury ale wszystko co lepsze idzie bokiem ch*j z takim deszczem, chyba wezme kredyt i zmienie prace 🤔

Weź dofinansowanie z uni teraz takie to modne, kredyt musisz spłacić a tu 100000 i tylko zus płacić.

Kupisz szpadel i będziesz dołki pod kimś kopał.

Pada kolejny raz

Edytowano przez Rolnik1973
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj