Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
fireseba    224
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

W końcu doszło rano z trudem i pompuje teraz,podobno cały dzień ma byc deszcz...suszowego nie będzie 💸💸💸

ani suszowego ani deszczu


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, DanielFarmer napisał:

W końcu doszło rano z trudem i pompuje teraz,podobno cały dzień ma byc deszcz...suszowego nie będzie 💸💸💸

🤣 Tak jak mówiłeś wczoraj,mamy duże szczęście z opadami... szła strefa na radarach ledwie niebiesko, lekko żółto, a nad nami czerwono ok 7:30 dowaliło.

Łomża 9mm z rana jak śmietana 😎 

Nie wiem jak co niektórzy tutaj często narzekacie na radary, że w rzeczywistości nie pada. Ja sprawdzam tutaj https://radar-opadow.pl/ i nawet natężenie opadu przy przechodzeniu strefy pokrywa się z rzeczywistością, jest obsuwa 5-10 minut to wiadomo. W sobotę gdybym nie patrzył na radar i leciał z T2 tak jak był zamiar opryskać wszystko do nocy to bym utopił kilka stów, o 19:30 przerwałem 22:15 zaczęło padać. 

Dawać mi tu tą chmurkę od Szczytna 🤣


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
24 minuty temu, damianzbr napisał:

Jareczku jakaś nowa metoda nawadniania, przez liście?

O już nie bądź taki skromny, nie wymyślaj jakiś nowych teorii o łapaniu wody przez liście. Przecież wszyscy wiemy że to od odżywek a nie jakiejś tam wody przez liście. :D

 

Nic nie pada, kukurydza na dołkach jeszcze max z tydzień pociągnie. A na piachach już z 2 tyg. pozwijana. Robi się bardzo źle.

Tak u Ciebie to bez deszczu najlepsza kukurydza na wiosce, tylko dziwne ze u Ciebie rośliny nie pobieraja wody przez liście... hmmmm... juz wiem czemu nie dajesz odżywek bo myslisz że przez liscie jej nie pobiorą... hahahaha

13 minut temu, pedro2 napisał:

🤣 Tak jak mówiłeś wczoraj,mamy duże szczęście z opadami... szła strefa na radarach ledwie niebiesko, lekko żółto, a nad nami czerwono ok 7:30 dowaliło.

Łomża 9mm z rana jak śmietana 😎 

Nie wiem jak co niektórzy tutaj często narzekacie na radary, że w rzeczywistości nie pada. Ja sprawdzam tutaj https://radar-opadow.pl/ i nawet natężenie opadu przy przechodzeniu strefy pokrywa się z rzeczywistością, jest obsuwa 5-10 minut to wiadomo. W sobotę gdybym nie patrzył na radar i leciał z T2 tak jak był zamiar opryskać wszystko do nocy to bym utopił kilka stów, o 19:30 przerwałem 22:15 zaczęło padać. 

Dawać mi tu tą chmurkę od Szczytna 🤣

Dziś od 11 ma padać na naszym rejonie :) Patrząc po radarze ładna chmurka wędruje znów może kilka godzin popada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie odkryłeś niczego nowego i każdy wie że od pobierania składników są korzenie, a woda jest nośnikiem. Liść spełnia zupełnie inne zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

U mnie słońce, 0 mm w lipcu. :) Jakieś + są jakby nie patrzeć, prasa i kosiarka od maja stoi w garażu, nie ma co zbierać to się sprzęt nie zużywa a i człowiek może poleżeć bez roboty. 

Zawsze żniwa były po zbiorze 2 pokosu trawy, czasem nawet w trakcie 3 pokosu. Aktualnie koszą już zboża pszenicę żyto itd a trawa hmm... Wygląda podobnie jak te ścierniska po zbożu 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

Żniwa się z zbliżają a pogoda jakaś taka do du.... Jak dla mnie to teraz tylko min 25 stopni i słońce żeby żniwa w spokoju zrobić . Ale ja mam tylko oziminy więc deszczu na razie nie potrzebuje 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
niestety chmura spod Szczytna pójdzie na dół tak jak i ta znad zatoki...chyba dziś większego opadu już nie budut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
52 minuty temu, pedro2 napisał:

🤣 Tak jak mówiłeś wczoraj,mamy duże szczęście z opadami... szła strefa na radarach ledwie niebiesko, lekko żółto, a nad nami czerwono ok 7:30 dowaliło.

Łomża 9mm z rana jak śmietana 😎 

Nie wiem jak co niektórzy tutaj często narzekacie na radary, że w rzeczywistości nie pada. Ja sprawdzam tutaj https://radar-opadow.pl/ i nawet natężenie opadu przy przechodzeniu strefy pokrywa się z rzeczywistością, jest obsuwa 5-10 minut to wiadomo. W sobotę gdybym nie patrzył na radar i leciał z T2 tak jak był zamiar opryskać wszystko do nocy to bym utopił kilka stów, o 19:30 przerwałem 22:15 zaczęło padać. 

Dawać mi tu tą chmurkę od Szczytna 🤣

co nie zmienia faktu ze dostaje ochłapy. 

Jak przechodziły trzy superkomurki jedna niedaleko drugiej to echo radarowe się nanosiło i błędnie pokazywało opad tam gdzie go nie było 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Toż już trzeci rok będzie taka pogoda że maj i czerwiec wysuszy a teraz lipiec żniwa nie będzie dawało zebrać i za jakiś czas zacznie się tak jak rok temu problem z porastaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2201
3 minuty temu, fireseba napisał:

co nie zmienia faktu ze dostaje ochłapy. 

Jak przechodziły trzy superkomurki jedna niedaleko drugiej to echo radarowe się nanosiło i błędnie pokazywało opad tam gdzie go nie było 

 U mnie od wczoraj ok 26mm,tocz to z 30 km,a u Ciebie naprawdę tak podle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Troche w nocy pokapało,dzisiaj pokropiło i raz zagrzamiało,łodzkie

Ps: czytam sobie prognozy i wierzyć mi się nie chce ze 2 połowa lipca bedzie taka sama jak maj czyli non stop deszcz.

Edytowano przez Kondzio55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
16 minut temu, kizak napisał:

 U mnie od wczoraj ok 26mm,tocz to z 30 km,a u Ciebie naprawdę tak podle?

akurat tak jakoś w mojej linni lipa z opadami. może do 20mm dobije ale plastiki od ogrodzenia dalej pekają. przy tak suchej ziemi o pozytywach można mówić od 50mm. Czerwca juz nic nie nadrobi, najlepszy miesiąc dla wzrostu traw. 

Lucerny z 2 pokosu 7 bel z hektara. powinno być powyżej 14. Trawy to kosiarka nie weźmie. takie plony to minimalizacja strat. Każda belka wiecej z hektara to dodatkowy zysk...

Kto wcześniej zasiał kukurydzę to przy 150cm wieche wyrzuca lecz z kuku u nas problemów raczej nie było

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
18 minut temu, fireseba napisał:

co nie zmienia faktu ze dostaje ochłapy. 

Jak przechodziły trzy superkomurki jedna niedaleko drugiej to echo radarowe się nanosiło i błędnie pokazywało opad tam gdzie go nie było 

Spoko, u siebie nie zauważyłem takiego zjawiska. A radar opadów jako pierwsza najczęściej otwierana strona. 

Chwila przerwy, saletra rozsiana pod trzeci 220kg /ha wyszło jest potencjał skoro pada to walim 🤣  no idzie na centrum bardziej...  

I tradycyjnie niech pada na mój nawóz i siano sąsiada. Pokemon znowu skosił w sobotę na największy deszcz 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, fireseba napisał:

akurat tak jakoś w mojej linni lipa z opadami. może do 20mm dobije ale plastiki od ogrodzenia dalej pekają. przy tak suchej ziemi o pozytywach można mówić od 50mm. Czerwca juz nic nie nadrobi, najlepszy miesiąc dla wzrostu traw. 

Lucerny z 2 pokosu 7 bel z hektara. powinno być powyżej 14. Trawy to kosiarka nie weźmie. takie plony to minimalizacja strat. Każda belka wiecej z hektara to dodatkowy zysk...

Kto wcześniej zasiał kukurydzę to przy 150cm wieche wyrzuca lecz z kuku u nas problemów raczej nie było

Nie masz co narzekać jak kukurydza ma 150 cm.  U mnie na 12 ha może koło 1,5 ha będzie 2-2,2 m ,  a reszta do kolan i uschnięta, że ani wiechy ani kolby nie będzie. Ale suszy puławy nie widzą. Nie padało od początku czerwca. Oczko za oborą już prawie wyschło. Na wiosnę jak było sucho to wody było do połowy a teraz jej prawie już nie ma. Na torfach zaczyna robić się żółto gdzie wyżej. Trawy ściąć nie idzie bo co chwila przejdzie jakaś jeb..a mżawka która sytuacji nie poprawia a tylko robotę psuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Zachodni wiatr co front Do nas kierował odpuścił i deszcz wędruje na dół kraju,u nas już dziś tylko mżawka za to północne mazowsze chyba uleje i usiece 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tymi chmurkami to co najwyżej porosi ;) wujek putin musi od wschodu coś przysłać bo inaczej nic z tego nie będzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
6 minut temu, mk9422 napisał:

Nie masz co narzekać jak kukurydza ma 150 cm.  U mnie na 12 ha może koło 1,5 ha będzie 2-2,2 m ,  a reszta do kolan i uschnięta, że ani wiechy ani kolby nie będzie. Ale suszy puławy nie widzą. Nie padało od początku czerwca. Oczko za oborą już prawie wyschło. Na wiosnę jak było sucho to wody było do połowy a teraz jej prawie już nie ma. Na torfach zaczyna robić się żółto gdzie wyżej. Trawy ściąć nie idzie bo co chwila przejdzie jakaś jeb..a mżawka która sytuacji nie poprawia a tylko robotę psuje. 

bo u mnie jest glina co wodę trzyma. kukurydza ma głęboki system korzeniowy nie to co trawa. żadne zlewne deszcze nie poprawiają sytuacji

 


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76
1 godzinę temu, fireseba napisał:

ani suszowego ani deszczu

Żartujesz chyba że u Ciebie nie pada, mieszkamy chyba nie tak daleko od siebie i u mnie od 8 rano ciągle pada a od 10:30 to leje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Pada.

co robi Rolnik jak pada?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj