Polecane posty

Agrest    25596
1 minutę temu, soltys48 napisał:

po ile Masz porzeczkę?

Agrestu coś oberwałeś?

Agrestu sprzedałem 7 ton po 0,5zł. 

Nie zebrane jakieś 25- 27t

Hektar już zaorałem i rośnie gryka. Jeszcze 0,8 ha pod pług ale czasu brak. Zostanie 0,8 najmłodszego.

Kolor  po 0,8zl, czarna sobota i wczoraj po 1zł, dziś ponoć 1,1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najgorsze te komisje . Zimno , mokro ... Jak ci biedacy po tych zbożach będą hasać żeby rzetelnie % pisać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
Przed chwilą, Agrest napisał:

Agrestu sprzedałem 7 ton po 0,5zł. 

Nie zebrane jakieś 25- 27t

Hektar już zaorałem i rośnie gryka. Jeszcze 0,8 ha pod pług ale czasu brak. Zostanie 0,8 najmłodszego.

Kolor  po 0,8zl, czarna sobota i wczoraj po 1zł, dziś ponoć 1,1.

kolega agrest wozi na giełdę i idzie ok 3,5-4

Czerwona i czarna u nas w jednej cenie ok 0,7

1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Najgorsze te komisje . Zimno , mokro ... Jak ci biedacy po tych zbożach będą hasać żeby rzetelnie % pisać ?

skurwesynów nie widać wcale a mieli już łazić

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

u mnie obskoczyli wczoraj, także mają już z głowy teraz mniejsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Czarną po lubelskiej stronie ponoć już 1,2 płacą. Plony 1-4t z ha 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Najgorsze te komisje . Zimno , mokro ... Jak ci biedacy po tych zbożach będą hasać żeby rzetelnie % pisać ?

Poradzą, wezmą gumioki kufajkę i będą łazić, a jak będzie pizgać to kask z szybką nałożą tak jak jarek stonkę kropił a komary oblegały 👍🏻

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
1 minutę temu, Agrest napisał:

Czarną po lubelskiej stronie ponoć już 1,2 płacą. Plony 1-4t z ha 

 

nie dziwie się że takie plony, po okolicy krzaki ledwie żywe od tej suszy i po kilkanaście platonów obok pola

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujawy1990    56
8 minut temu, Rolnik1973 napisał:

To dobrze że dużo, jakby było mało to by nie uznali bo małe straty by były

Zboże co uschło żaden deszcz nie odbuduje, a na kukuryłe i kartofle niech odwołują, nie mam to nie stracę.

Zobaczysz  wyjdzie  bilnas dobry  minister  powie  poprawiło  się  i  suszowe się  nie należy  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna . Gdzie i jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596
2 minuty temu, soltys48 napisał:

nie opada jeszcze?

Jeśli o agrest pytasz to invicta już doły błoto, góra w sam raz do pojedzenia. Mucurines akurat ma dojrzałość konsumpcyjną. Biały Triumf poszedł pod pług z owocem, ale ten jeszxze by się nadawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514
25 minut temu, ZELKOW napisał:

u mnie ogromne 1,5mm spadło 😂

Kolega to chyba z okolic Przytoczna. Faktycznie tam u Was to wszystkie deszcze omijają. Jechałem tamtędy w niedziele to te wielkie pastwiska co pasą się Daniele to jak stepy wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
7 minut temu, Agrest napisał:

Jeśli o agrest pytasz to invicta już doły błoto, góra w sam raz do pojedzenia. Mucurines akurat ma dojrzałość konsumpcyjną. Biały Triumf poszedł pod pług z owocem, ale ten jeszxze by się nadawał.

o porzeczkę mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio55    42

Lodzkie nareszcie pada.. to co szło okolo 18 poszlo bokiem ,około 14 padało 10min i raz zagrzmiało.A jutro mielismy probowac zboza,zreszta niech pada, 3 pokosu nie ma wcale,2 na niektorych łąkach to tyle co w pazdzierniku czyli ze 2 belki z ha ,kukurydza sie cieszy aż miło dołek juz blisko 3m ,gorka goni bo 1,5m a piach do skoszenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

To co sparzyły upały ti wszystko na ziemi, a dziś byly takie porywt wiatru że łeb chciało urwać.  Ogólnie wszystkie odmiany dochodzą na raz. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

@Daro20 dokładnie tak, u nas drugiego pokosu raczej nie będzie bo nic nie rośnie jedynie na wymokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973
14 minut temu, zetorki12 napisał:

Zapomniałem o Twoim celebrycie .

za jakie babe by się wziął, bo sperma do bani pójdzie i skończy tak jak niektórzy tutaj

Edytowano przez Uziu92
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj