Polecane posty

marulekk    5259
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

To dobrze że dużo, jakby było mało to by nie uznali bo małe straty by były

ale z drugiej strony dużo chętnych a pula kasy X wiec mała CI złotówek skapnie do skarbonki albo wogóle :P 


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
To z prawej to z lewej...na dziś największy opad nadawano a wszystko o włos mija lub lekko zahaczy.... był potencjał na pełny deszczomierz a połowy nie będzie,fakt i to super sprawa ale o włos a byłoby mega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

nie opada jeszcze?

jeśli o mnie chodzi to podparłem patykiem i dalej stoi:D

  • Haha 1

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326

Z mojej wiochy obszarowiec w tej chwili kosi pszenicę w sąsiedniej wsi na 3 lexiony, za nimi od razu jądą dwie belarki, a Wy tutaj o jakichś deszczach bajużycie 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

Żniwa się zbliżają a oni by chcieli ulew jak w maju 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

i poszła locha zachodem. od południa nie padało susza będzie


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, marian_machler napisał:

a Wy tutaj o jakichś deszczach bajużycie

podlaskie międzu łomżą a b-stokiem ale bliżej drugiego to większe pół tygodnia już pada , chwilami nawet leje teraz też, kto trochę jęczmienia ozimego ogarnął to zawodolony , reszta czeka i patrzy jak gnój sie robi ze zboża

Przed chwilą, Uziu92 napisał:

za jakie babe by się wziął, bo sperma do bani pójdzie i skończy tak jak niektórzy tutaj

a jakie tam baby na wygwizdowiach z chłopami zechca wytrzymać tym bardziej z gołodupcami , choć @jarekogarek1986 od kiedy fundnął se 60kie to bamber pełną gębą , park maszynowy też sporo lepszy i większy niż u mnie

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7164

Ło ale leje jak w maju ☺️ i bardzo mnie to cieszy. 

Konteno niektórzy jeszcze patrzą i cieszą się jak cała reszta upraw rośnie. Nie samym zbożem polska wieś stoi


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7878

13st.całe 3 l nakapało z wczorajszych i nocnych chmur. Wracałem z bronisz w nocy to największy deszcz był od  Wawy do Tarczyna a dalej do mnie tylko przeloty. U mnie leciała mżawka bo pod drzewami nawet na aswalcie były suche plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5259

Za wczorajszy dzien inoc 13,5litera

Mało ale dobre i to, mozr troche qq odżyje


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Elegancka pogoda ... do kopania kartofli , a nie do żniw . Pokosiił bym już co , a tak znowu na AF trzeba będzie siedzieć . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8903

Kartofle teraz ładnie podrosną po tym deszczu, mój kombajn jeszcze nie złożony to może co raz podlewać ;)

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie rankiem podlało dobrze bo wczoraj wszystkie chmury bokiem poszli tylko jedna zahaczyła z mocniejszym deszczem.

Ludzie może by kosili jak zrobi się pogoda ale te komisje suszowe.W niektórych gminach jeszcze do piątku można składać.A kiedy będą oglądać, więc niech pada bo by kosić pojechał a tu szkody nie poszaczowane.I by tylko nerwy były.A tak druga trawa, urośnie,ziemniaki.kukurydza.

No i zboże będzie w cenie, mimo rynku globalnego niema urodzaju na całym świecie, w niektórych państwach,regionach jest,ale po 2 latach nie urodzaju i tak będzie mało tego zboża.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No i 10 l za noc

22 l za niecałą dobę ziemia w szoku co to się staneło po tak długim czasie bez opadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

germańca naszykowałeś do żniw to i popadalo żebyś nim nie musiał kosic, zawsze to się opóźni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
47 minut temu, zetorki12 napisał:

Elegancka pogoda ... do kopania kartofli , a nie do żniw . Pokosiił bym już co , a tak znowu na AF trzeba będzie siedzieć . ;)

Zara będzie pogoda

Zadzwonim tam gdzie trzeba 😁😁😁

 

66341095_2388534004559161_2653082782858739712_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Ladnie podlalo. 

16 litrów za dobę. 22 w lipcu. 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

u mnie dzisiaj ma padać,może w końcu,trochę szkoda słomy bo leży jeszcze,ale ważne że zboże w silosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez gracjan91
      Witam Agrofotowiczów !
       
      Chciałbym poznać wasza opinię na temat tej prognozy pogody. Korzysta ktoś z tej prognozy pogody ? Na ile ona się sprawdza ?
      Chce wiedzieć czy jesteście zadowolenie bo chce z ją wykupić .
       
      Z góry dzięki za opinię !
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj