Polecane posty

leszek1000    1816

10 ha pszenicy wczoraj  poszło jeszcze 25ha i po żniwach. Jednak czekam na deszcz niech leje cały dzień 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
16 minut temu, Bartek933 napisał:

Nie narzekaj, niektórzy marzą o deszczu

bierz ode mnie, zwalił robotę bo ziemi nic nie dało bo za mało, a zboze było suchutkie i zmokło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Psiuka z nieba. Trza było jelenia nie zamawiać tylko bajzona się pilnować.

No nic to. Deszcz bardzo potrzebny, tylko niech pada, a nie podesra, co tylko robotę popsuje, a do poludnia z gleby wyparuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pada spokojny równy deszcz szkoda ze nie w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pada już 2 godziny i to dość mocno z byle chmurki przynajmniej 2 pokos urośnie.

Koszenie musi poczekać do poniedziałku a raczej do wtorku bo jutro opady nad całą polską.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388
10 godzin temu, zetorki12 napisał:

Zacząłem po 9 . Skończyłem o 20 . Wiadomo . przejazdy . Z pół godziny ze szwagrem napoje chłodzące ;). Spaliłem pewno ok 50 litrów On , bo zalałem do pełna , a rezerwa mrugała do mnie . Pewnie już takiego wyniku nie powtórzę Sipmą .

A czemu? Zarobiłeś hajsu sprzedajesz i na germankę zamienisz😢

Lekko kropi deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kropi coś tam i robotę psuje bo słoma do prasowania od ludzi. 

U mnie żniwa przesunięte na przyszły tydzień bo nie idzie, słoma jeszcze zielonkawa od spodu i młockarnia przy kombajnie się zapycha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118

Wczoraj popadalo zachodnie lodzkie, roboty wstrzymane szczególnie na polezalym. Stojace nie tak tragicznie. Teraz ostre słońce jest moze jutro bedzie oki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

LLB - lekko dachy zmoczyło. Jeśli słonko nie błyśnie to nici z koszenia dziś. @ZELKOW - a jak po tamtej stronie Michowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Rolnik1973 napisał:

10 godzin temu, zetorki12 napisał:

Zacząłem po 9 . Skończyłem o 20 . Wiadomo . przejazdy . Z pół godziny ze szwagrem napoje chłodzące ;). Spaliłem pewno ok 50 litrów On , bo zalałem do pełna , a rezerwa mrugała do mnie . Pewnie już takiego wyniku nie powtórzę Sipmą .

A czemu? Zarobiłeś hajsu sprzedajesz i na germankę zamienisz😢

Lekko kropi deszcz.

A gdzie tam zamieniać. Wymieniłem silowniki klapy i wszystko działa jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Kropi coś tam i robotę psuje bo słoma do prasowania od ludzi. 

U mnie żniwa przesunięte na przyszły tydzień bo nie idzie, słoma jeszcze zielonkawa od spodu i młockarnia przy kombajnie się zapycha .

U mnie też popadało 1 L w deszczołapie, Ja już po żniwach,

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
15 godzin temu, zetorki12 napisał:

No pogoda dziś sprzyjała żniwiarzom . Ciekawe jak jutro ?

@Rolnik 1973 jesteś ? Chciałem się Tobie pochwalić ile dziś moja Sipma bel uwiła .

A co tam . I tak napiszę . 211 i mogłem jeszcze trochę zrobić , ale już miałem dość .

Jak na Sipme to faktycznie wyczyn, godny pochwały i współczucia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Partyzant85 napisał:

LLB - lekko dachy zmoczyło. Jeśli słonko nie błyśnie to nici z koszenia dziś. @ZELKOW - a jak po tamtej stronie Michowa ?

to samo dziś nie ma koszenia w naszych stronach, nad wisłą też pokropiło ale mniej i już kosimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193

U mnie też popadało pewnie pod 10l ale roboty na dzisiaj już sporo zrobione i mam pytanie cieliło się dwie krowy jedna na raty po godzinie okazało się że jest jeszcze jedno ciele to w sumie były dwa czy trzy porody?😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo95    37

WML jutro ma padać, za to dzisiaj grzeje, dodatkowo spalilo się ok 10 ha scierniska i zboża 😒

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Kuźwa  jego blada  mać  może i w końcu  u mnie  popada  -tym  bardziej  że żniwa  zakończone....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

i u nas spierdzieliło robote zobaczymy czy słońce wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Pognał deszcz kumbajny z pola

Mi się udało pół godziny przed deszczem od wójka z zarobku wrócić, dobrze że wytrzymało i mu powykaszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

U nas jedni kosza na dobre, jedni po kawałku zaczęli i czekają, większość nie ruszała. Ja mieszankę przejechałem zbiornik, po górce super, dołek ziarko jeszcze brakuje, nie wspominając o słomie gnój


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj