Polecane posty

Gość   
Gość

Młody jesteś , to skąd możesz pamiętać . Kiedyś to ... . ło Panie ...

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Ooo kiedyś to dobre były czasy w potrzebie granat pod ręką był i karabin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5594

Pamiętam w 2000 lub 2001 roku , jakoś jeszcze w czerwcu nie było gdzie krów paść bo pastwisko wyschło a od bodajże połowy lipca zaczęły się nawałnice i ulewy i tak całe lato praktycznie...ojciec jeszcze wrześniu kosił vistulą żyto u ludzi na tych polach gdzie bizony siadały , a słoma była zwożona prawie do października. Więc i w ostatnich latach różnie bywało.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A teraz niema jak jest broń carno prochowa bez zezwolenia i to 200tyś ludzi w Polsce ma i nie słychać żeby do siebie strzelali.Niemal USA ale pompki u nas nie kupisz i innych fajnych zabawek.

14 minut temu, Sylwekx25 napisał:

Pamiętam w 2000 lub 2001 roku , jakoś jeszcze w czerwcu nie było gdzie krów paść bo pastwisko wyschło a od bodajże połowy lipca zaczęły się nawałnice i ulewy i tak całe lato praktycznie...ojciec jeszcze wrześniu kosił vistulą żyto u ludzi na tych polach gdzie bizony siadały , a słoma była zwożona prawie do października. Więc i w ostatnich latach różnie bywało.

Z dwa lata temu ledwo wykosiłem koku na kiszonkę jak zaczęło lać z godziny na godz to przyczepy ślizgały i zarzynały się po polu a potem orka dopiero jak przyszły mrozy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2066

jest bardziej sucho niż w ubiegłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

A u siebie jak patrzę w te prognozy to dwa dni pogody, dwa dni deszczu... I już będzie to trzeci rok z rzędu że maj, czerwiec suszy a w lipcu nie da tego co się utrzymało suchego wykosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

2010 rok to też  żniwa we wrześniu, cały lipiec i sierpień lało, a jak było pogody chwilę to na niskie pola nie szło wejść, przełom sierpnia i września ulewy kilkudniowe, wykopki w błocie po kolana, siewy w październiku w błoto na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6902

Noo, od 2009 przez trzy lata z rzędu nie mogliśmy z sąsiadem skosić jednego dołka na łąkach bo był non stop zalany. Dziś poziom wody w sadzawce ponad metr poniżej gruntu

1 godzinę temu, Wiesi0 napisał:

Kiedyś się klepało żeby zacienić ostrze żeby było jak żyletka cienkie a potem ostrzyło a teraz są ząbki i nic robić nie trzeba

Klepanie przede wszystkim wyciąga i utwardza krawędź ostrza ;) Jak to mawia mój tata- gdyby chodziło o sam efekt cienkiego ostrza to ludzie szlifierkami by ostrzyli ;)

 

8 litrów na dziś. Łącznie w lipcu 38. Nawozy pod deszcz porozsiewane, aż miło patrzeć jak trzeci pokos rośnie :)

W mojej okolicy na tę chwilę susza jest porównywalna do zeszłorocznej, nawet mniejsza bo zboża zapowiadają się lepiej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ale ile śniegu było wtedy.  U mnie podlewane pszenice wyglądają na rekord, oby dało zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus    3

Plony rekordowe, jak na taką suszę (nie padało nic od 53 dni). Pszenica 8,9 t/ha, niestety wilgotność ponad 16%. Trzeba czekać, prognozy pogody na żniwa optymistyczne, gorzej z siewami rzepaku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Nie potrafię co niektórych tu zrozumieć. Narzekają że popadało mniej lub więcej i że dzisiaj nie wyjedzie kosić. Ja bym się cieszył że pada obojętnie w jakim momencie, może mało pamiętam bo prowadzę gospodarstwo 15 lat, ale w tym czasie jeszcze nigdy nie było problemu ze zbiorem mimo że prędzej nie było swojego kombajnu i dość długo trzeba było czekać na usługę . Pamiętam za to rok 2015 kiedy to rzepaku nie dało się posiać wcale a pszenice i pszenżyto siałem w listopadzie. Od maj do września spadło wtedy około 25 l. Ten rok wygląda u mnie bardzo podobnie. Nie pamiętam żeby kukurydza mogła uschnąć w lipcu na pniu, a w tym roku na słabych ziemiach tak jest. Ja osobiście wolałbym tzw kradzione żniwa niż takie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204
5 godzin temu, jezus napisał:

Plony rekordowe, jak na taką suszę (nie padało nic od 53 dni). Pszenica 8,9 t/ha, niestety wilgotność ponad 16%. Trzeba czekać, prognozy pogody na żniwa optymistyczne, gorzej z siewami rzepaku..

 Ale żeś pierd.....logina, Adam,Zetorki     ratunku...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj pochmurnie i zimno,dobra pogoda do pracy fizycznej.

Ale ta nazwa użytkownika jest bardzo nie na miejscu.Powinno być to zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
30 minut temu, logan3512 napisał:

Mi się wydaje ze @jezus to może być marianmanchler 

też tak pomyślałem ,a imię Jezus jest popularne w Ameryce Południowej i tam nikogo to nie dziwi i nie gorszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355

Ale on pod dojczlandy podchodzi a gdzie tam do ameryki łon 😁

Edytowano przez marulekk
  • Like 1
  • Haha 3

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No co zrobisz ? Tacy zrobią wszystko , byle by zabłysnąć . Nie ma dla takich ani świętości , ani szacunku dla innych . Mam tylko nadzieję , że u nich nie wszyscy tacy porypani .

Swoją drogą , to admin powinien usunąć takie konto . W Ameryce może i normalne , ale u NAS nie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezus    3

Dodaj jeszcze że to "obraza Twoich uczuć religijnych" 😏 Póki co, Polska to jednak kraj świecki, (ja jestem ateistą), a Jezus to imię. Amen.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ty tylko uwagę próbujesz zwrócić na siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj