Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1542

Im bardziej na południe tym większy padał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

I u mnie kilka razy pokropiło. Może ze 3mm w sumie, ale dupsko pomoczyło na kombajnie. I do tego zimny wiatr. Tylko pieprzyło robotę bo wolniej trzeba było w porzeczce jeździć. Na mokro problem z odwianiem liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

4mm za dziś, sytuacji hydrologicznej nie poprawiło, a żniwa zepsuło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35
4 godziny temu, kropka napisał:

Właśnie przeszedł grad. Powiat Hrubieszów.

W jakiej miejscowości grad poszedł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

2,5litra a do tego di 15,30 światła nie było a była zaplanowana robota na urządzenia elektryczne i dzień przepie......😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

2 l dziś nakapało, dobrze bo był czas odsapnąć od kosy.

Sie kurna nie zasap , od tego odsapywania kolego . B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropka    12
54 minuty temu, Andrju65 napisał:

W jakiej miejscowości grad poszedł?

Okolice Mircza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
36 minut temu, zetorki12 napisał:

Sie kurna nie zasap , od tego odsapywania kolego . B|

No jak tyle kosą wykosił to i miał prawo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No miał . Tyle że kosa w tfu germańcu siedzi . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

No miał . Tyle że kosa w tfu germańcu siedzi . :P

Tylko co to za kosa może już jaka Polska i germaniec sapał że nie dał rady jej zarżnąć xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, stempos1980 napisał:

A chociaż wyklepał te kose porządnie? 

A kto teraz to potrafi? Rolnik potrafisz kosę klepać ? Ja ni hu , hu .     Może już kiedyś i pytałem o to .🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest u nas taka "legenda wiejska", że chłop klepał kosę na niewybuchu i nogę stracił, ale podobno przeżył.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to jest kosa i po co się ją klepie? Czy to ma jakiś związek z kobitą? I czy to boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To taki przyrząd do koszenia . No ale większość już loginu i hasła do kosy nie pamięta . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś się klepało żeby zacienić ostrze żeby było jak żyletka cienkie a potem ostrzyło a teraz są ząbki i nic robić nie trzeba.Ja pier żeby prądu nie było z byle deszczu jak te PGE oszczędza 60lat instalacja i co popada niema prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
7 minut temu, zetorki12 napisał:

To taki przyrząd do koszenia . No ale większość już loginu i hasła do kosy nie pamięta . :ph34r:

Tutaj większośc może i do wiązałki czy snopowiązałki zapomniała a co mówić o kosie czy poprzedniku sierpie :) 

Co jakiś czas coś tam przelotnie popaduje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
12 minut temu, zetorki12 napisał:

A kto teraz to potrafi? Rolnik potrafisz kosę klepać ? Ja ni hu , hu .     Może już kiedyś i pytałem o to .🤔

Mnie kiedyś ojciec uczył klepać kose ale nie potrafił bym. Jeszcze trzeba wiedzieć jaki młotek trzeba użyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Wiesi0 napisał:

Kiedyś się klepało żeby zacienić ostrze żeby było jak żyletka cienkie a potem ostrzyło a teraz są ząbki i nic robić nie trzeba.Ja pier żeby prądu nie było z byle deszczu jak te PGE oszczędza 60lat instalacja i co popada niema prądu.

U nas tak było, a wystarczyły kilka gałązek podciąć i po problemie. Jednak ile z tym problemów mieli. Chyba specjalny przetarg na tą skomplikowaną operację musieli rozpisać.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    519

Za dzisiaj 14mm w lipcu 54mm. Raz nawet grad próbował padać tylko mały i rzadko ale świata nie było widać

DSC_0270.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie pamiętam tak pochmurnych i zimnych a jednocześnie suchych żniw


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj