Polecane posty

Szymi40    1444

Teraz  widać kto miał  suszę  kosi  -  inni  czekają  szkoda że   wyschnięte a  ,, Puławy''   suszy nie widziały    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

OJ Te Puławy to się nadają tylko do produkcji Azotu, choć i tak drogi.😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

przeszła niezła zlewa i za dziś w sumie ponad 10mm opadu :D przerwa na naprawy maszyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

wczoraj gadałem z gościem co grał zawodowo w ręczną w Puławach, ale delikatnie mówiąc pi***olną to i został rolnikiem 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

do uprawiania sportu to trzeba być ,,charakternym gosciem '' to nie praca na etacie , trzeba ból przełamywać na treningach , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Podobnie  jaj na gospodarce-  chorobowe  płatne  po 30 dniach  i to 12 zł.   dniówki   -,   szok.  😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

U mnie tradycyjnie 0 l za ostanie dni. Żniwa pełna parą. Pewnie za tydzień-dwa koniec i trzeba qq zbierać na kiszonke to co zostało, a może skosic i w bele? 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie pada co raz i jeszcze nikt nie zaczynał żniw i wszystko stoi.Przynajmniej trawy rosną i ziemniaki i w kuku kolby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mimo porannego deszczu wykosiłem 3 hektary owsa. Około 15-17 zaczęły się chmurki zbierać ale się rozeszło i przed 18 kilka kropel spadło. LLB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

u mnie od rana ,pszenżyto i pszenica,padło wszystko ja też,jutro niby słoma,ale ma padać więc chyba święto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Ja wstępnie na czwartek umówiłem kombajn na najdalszym polu. Zobaczymy jak wyjdzie.

Dziś rano 3mm i po 17 z 1mm tak co by  robotę popierdolić i grzyba dokarmić. Dla wiśni to najgorsza pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Jak na Sipme to faktycznie wyczyn, godny pochwały i współczucia. :D

Camu jak na Sipmę ? Widzę sporo gorsze badziewia na polach .

U nas LLB , pogoda wytrzymała bez deszczu właściwie . Nad ranem trochę zaczęło padać , a dzień należał do żniwiarzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

LLE podobnie, z rana trochę padało, a po południu prasowanie i koszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Centrum pogoda idealna na żniwa.Slome ładnie zrobiona 11ha od 13.30do 22 z przerwą na obiad ale przez to na walkę szpili nie zdążyłem....może padać to jutro się polezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie tak jak pisał  Grzes z LRA wlało 9l po 16.00 koszenie rzepaku przerwane i czekam aż wyschnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

leje już w zachodniej? bo po radarach to niezle komorki burzowe są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Dolnośląskie wschód, kosimy pszeniczkę ale coś w oddali błyska


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

21°, ☀

Przydał by się deszcz ulewny kraplasty tak z 30 l żeby słomę w ścierń przybiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj