Polecane posty

Szymi40    1445
21 minut temu, DanielFarmer napisał:

masakra ,z prawej błyska z lewej błyska a na radarze omija ☹️ zero póki co,może w nocy to z Kujaw zahaczy....

A  gdzie Ty  coś tam widzisz  na kujawach ?  😮🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z tymi prognozami to jakaś kpina chwile po 12 każdy w domu dostał na tel alert z ostrzeżeniami  i co i guzik pare kropli i na tym koniec teraz prognozy już deszczu nie widzą jak się bizon w nocy nie spierd... to jutro po 11 ruszam w pszenżyto  u was też jęczmień jary tak się ości trzyma nie idzie tego wymłócić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

wczoraj ok. 10 mm, dzis ok. 5, glebie to nic nie da praktycznie bo po chwili słońca sladu nie ma a robote psuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
slawek74 napisał:

LLU 28 L w godzinę

to dopitoliło wam konkretnie, ja u siebie nie sprawdzałem ale jutro koszenia nie będzie chyba że słońce przypiecze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

LLU 28 L w godzinę

Dobrze że się u Was wypadało i za Radzyń aż tyle nie przeszło tylko 8. W lipcu jest już 72mm. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uziu to norma taka- dobrze,że jeszcze gorzej nie jest;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

dobrze, bo z każdym deszczem coraz więcej leży i dobrze że ulew nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1445
1 minutę temu, Sylwekx25 napisał:

U mnie to tyle to od początku roku nie spadło...

W  tym  roku  macie  ,,bidę ''  z deszczem     -wiem bo mam znajomego  w twojej  gminie,   ale inne  lata  deszczy  u was  nie brakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
8 minut temu, Daro20 napisał:

Dobrze że się u Was wypadało i za Radzyń aż tyle nie przeszło tylko 8. W lipcu jest już 72mm. 

 

to rzepak kosimy we wtorek - na jutro ściągam elektryka do kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Dziś groch skoszony plon około 3 tony z 1,15 ha, pół godziny później ulewa 19l/m^2. Lipiec 96 mm, pow. lubelski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1302
Daro20 napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

LLU 28 L w godzinę

Dobrze że się u Was wypadało i za Radzyń aż tyle nie przeszło tylko 8. W lipcu jest już 72mm. 

 

niezła rozbierzność raptem 50km a u mnie w lipcu ponad 10mm spadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
15 minut temu, Uziu92 napisał:

wczoraj ok. 10 mm, dzis ok. 5, glebie to nic nie da praktycznie bo po chwili słońca sladu nie ma a robote psuje

Boga się nie boisz człowieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

nie patrzę jak na wroga, ale niech popada raz a dobrze, a nie sika po kilka mm co parę godzin:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5609
Szymi40 napisał:

1 minutę temu, Sylwekx25 napisał:

U mnie to tyle to od początku roku nie spadło...

W  tym  roku  macie  ,,bidę ''  z deszczem     -wiem bo mam znajomego  w twojej  gminie,   ale inne  lata  deszczy  u was  nie brakuje....

W zeszłym roku wiosna była sucha , popadało więcej w lipcu przed żniwami i później suszyło do jesieni , krowy na początku października przestałem wypuszczać na pastwisko bo nie było już na co , w 2017 deszczu nie brakowało ale jesienią , wcześniej wiosną też był deficyt ale oczywiście bez porównania mniejszy niż w tym roku.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

mi już nie potrzebne, u mnie wegetacja skonczyla się juz dobry tydzień temu, niech pada tym co mają inne rośliny,

p.s gotowej słomy nie chcesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
4 godziny temu, Sylwekx25 napisał:

Południowy zachód Łódzkiego , pokropiło o 6 i raz zagrzmiało , około 13 szła potężna ciemna chmura ,parę kropel spadło nawet śladu nie zrobiło i teraz znów słońce a na radarach nie widać żadnych frontów w najbliższym czasie... tragedia.

Ja ESi i rano padalo troche, popoludniu gdzies o drugiej sporo popadało a o 8 burza byla i wtedy dopadalo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6932

Mam już zamówioną, ale będę miał na uwadze jak ktoś będzie szukał. Po ile wołasz?

 

Wydawało mi się że u nas na wschodzie było do czerwca strasznie sucho, ale jak widzę moją kukurydze choćby z okolic @damianzetor9540 to wygląda na to że prawdziwej suszy jeszcze nie doświadczyliśmy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5609
Dontcry napisał:

4 godziny temu, Sylwekx25 napisał:

Południowy zachód Łódzkiego , pokropiło o 6 i raz zagrzmiało , około 13 szła potężna ciemna chmura ,parę kropel spadło nawet śladu nie zrobiło i teraz znów słońce a na radarach nie widać żadnych frontów w najbliższym czasie... tragedia.

Ja ESi i rano padalo troche, popoludniu gdzies o drugiej sporo popadało a o 8 burza byla i wtedy dopadalo. 

Widziałem tą chmurę i tak myślałem ,że w okolicach Sieradza nieźle daje , nas ominęła ,nawet kropla nie spadła.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545

dziś po południu w półtorej godziny pełny deszczomierz ,2,5 ha kukurydzy wymłócone doszczętnie ,6,5 ha leży plackiem na polach jeziora wody.Jak myślicie podniesie się ta kukurydza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7298

W Łomży koncert i zlew i na huk to komu... co by na pole popadało...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj