Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Potem będziesz musiał kopaczką z ziemi wyciagać😆no ale deszcz potrzebny.poplony by jakie posiał na paszę

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dobrze  że trochę   porosiło    chłopy  przy  niedzieli  odpoczną   a nie  żniwować.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Szymi40 napisał:

Dobrze  że trochę   porosiło    chłopy  przy  niedzieli  odpoczną   a nie  żniwować.   

U nas nie pada . Może by tak prasę odpalić ? @Rolnik1973 jak mówisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
11 minut temu, Szymi40 napisał:

Dobrze  że trochę   porosiło    chłopy  przy  niedzieli  odpoczną   a nie  żniwować.   

Bez urazy, ale jeżeli popadało u Ciebie, to popadało wszędzie? Spadło coś na choćby 5% powierzchni kraju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a co już po żniwach że chcesz prase spalić ? zostaw może na drugi sezon sie przyda .

5 minut temu, zetorki12 napisał:

U nas nie pada . Może by tak prasę odpalić ? @Rolnik1973 jak mówisz ?

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna . Aż się uśmiałem z tych obrazków . Ty to masz te pomysły :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Popadało   to za dużo powiedziane-   3mm.   i chłopy  w mojej  gminie  odpoczną   a inni  niech  pracują  ,,ktoś  musi  pracować-by poleżeć  mógł  ktoś''    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z 7 lat temu pojechałem w niedziele kosić bo też nadawali burze , , gdybym nie pojechał w niedziele to potem nie miał bym poco jechać burza z wiatrem zrobiła swoje ci co nie skosili wszystko przybiło do ziemi i owsy wymłóciło , jak bedzie pogoda to na srode i ja zaczne żniwa , zniwa to nie orka jak sa warunki i zboże dostojałe to trzeba kosić , tak samo słoma bo potem tylko roboty dodatkowej doda , nieraz trzeba słome poruszyć po deszczu jak tęgii łan zboża był .

Edytowano przez jarecki
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zabrać zboże , to jak najbardziej . Słomę to olał . Wyschnie i bez ruszania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

A ja po całym tygodniu żniwowania wreszcie odpocznę, od jutra akcja słoma i koniec roboty. Dziś na deszcz się nie zapowiada. pos


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204
37 minut temu, Szymi40 napisał:

Popadało   to za dużo powiedziane-   3mm.   i chłopy  w mojej  gminie  odpoczną   a inni  niech  pracują  ,,ktoś  musi  pracować-by poleżeć  mógł  ktoś''    

     ,, Ktoś musi pracować ,by nie pracować mógł ktoś'', i  ja myślałem że to wymyśliłem,a tu prawie to  samoO.o😜

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wczoraj koniec, zostały dwa kawałki słomy do zwiniecia, dobrze by to było zrobić dzisiaj,  bo coś się na deszcz zanosi ale ciśnienia niema. 

Poplon wysiany półtora tygodnia temu po jęczmieniu nawet kiełka nie puścił..  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

21°, ☀

Przydał by się deszcz ulewny kraplasty tak z 30 l żeby słomę w ścierń przybiło.

Cwaniak daj nam również plony zebrać :)

no chyba że będzie padało tylko u Ciebie to ok :)

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba było się uwijać jak i On , to by było zebrane . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391
16 minut temu, aro1975 napisał:

Cwaniak daj nam również plony zebrać :)

no chyba że będzie padało tylko u Ciebie to ok :)

 

Też mam jeszcze pszenicę jarą do koszenia ale miekkie ziarnko.

Jak dziś nie popada to nie ma szans na deszcz w dalszej perspektywie.

A tak by się dobrze talerzowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985

@marulekk handlowales zboze z Wipaszem, jak podchodza do tematu czepiaja sie jakosci ziarna jak jest chude?

Od zachodu niebo zmienia kolory, kolo szesnastej ma cos popadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Kurka, myślałem że agrest już zgniła i opadł, a jednak nie. Tyle owocu w pizdu.

20190721_111617.jpg

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
zetorki12 napisał:

Trzeba było się uwijać jak i On , to by było zebrane . :D

U mnie kawałek pszenżyta na najniższej dzialce przy lesie to jeszcze nie dojrzałe i weś się uwin😃 trzeba by kisić w rękaw


Agrest napisał:

Kurka, myślałem że agrest już zgniła i opadł, a jednak nie. Tyle owocu w pizdu.

20190721_111617.jpg

daj trochę na kompot😉 na targu po 3zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jacu
      Witam, jak u Was wygląda z opadami deszczu, bo są miejsca że nie padało już od 2 tyg i nie widać deszczu ,zboża na lekkich ziemiach już schną jak tak dalej będzie to nie będzie po co kombajnem wjeżdzać. Piszcie jak u Was wygląda z opadami ?
       
      EDIT:
      Temat podzieliłem wg lat. Aktualna wersja jest dostępna pod linkiem: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/275804-pogoda-rolnicza-2019/
       
    • Przez Famer21
      Jak ma się zmiana klimatu i przesunięcie wszystkiego do pogody? Nie ma już praktycznie wiosny i jesieni, mamy teraz zime i lato tylko. kolejny rok, grudzień i taka pogoda, kto by pomyślał, że w grudniu bedzie słońce i temp 6-10 stopni na plusie cały czas? Ile było przymrozków? Woj. opolskie 3 dni temp spadła do -2 na klika godz i tylko w nocy. Śniegu już praktycznie nie ma wcale, 2-3 dni w kwietniu na świeta nasypało i koniec.
      Jak to bedzie z zbożami i robactwem, chorobami? Jak chronić te zboża skoro nie ma mrozu, który by zabił wszystkie szkodniki..?
      Myślał ktoś na tym co trzeba bedzie siać jeśli za kilka lat wszystko sie zmieni, że żniwa będą powoli w maju czy początek czerwca już skoro teraz w takiej pogodzie to i tak wszytko rośnie, zamiast zimować to rośnie..
    • Przez Famer21
      Obecna pogoda nie wróży zbyt "spokojnych" żniw..? Dwa dni było 30 stopni, a teraz po 24 maksymalnie i przelotne opady, wszystko stanęło.. Ciekaw jakie plony będą, czy bedzie sie uciekać z pola przed chmurką..
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj