News
Matik7171x

Świeci się kontrolka alternatora Renault Ares

Polecane posty

Matik7171x    0
Napisano (edytowany)

Witam. Mam problem a mianowicie w moim ciągniku Renault Ares świeci się tak delikatnie kontrolka od alternatora. Nie działa EHR. Czego to może być przyczyna?

Edytowano przez Matik7171x

Toru    9
Sprawdź bezpieczniki, mi w 155.54 paliło bezpieczenik jak długo chodził nawiew na 3biegu i radio. Tak jakby wszystko na jednym było. Ehr też nie działał

Posiadam na sprzedaż zbiorniki/mauzery 1000l na RSM, paliwo itp. czyste, płukane, więcej info -> szyna_89@o2.pl lub 797-575-135

Elektryk    134

Jak kontrolka ładowania się żarzy to mogą kończyć się szczotki lub może być uszkodzona dioda w alternatorze. Brak EHRa może być skutkiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

Marecki2922    159

Gdy kontrolka się żarzy to najprawdopodobniej skończyła się  przynajmniej jedna dioda wzbudzenia co ma niewielki wpływ na napięcie ładowania więc i na EHR też nie powinno mieć wpływu , co ważne musisz określić czy EHR przestał działać w tym samym momencie co zaświecenie kontrolka ładowania 

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

DEMONxXx    12

zmierz napięcie ładowania alternatora kiedyś w innym ciągniku mi się prawie nie widocznie swieciła jak podjechałem trochę na swiatłach przestał odpalać do wymiany były szczotki alternatora

Elektryk    134
3 godziny temu, Marecki2922 napisał:

co ma niewielki wpływ na napięcie ładowania więc i na EHR też nie powinno mieć wpływu

Miernik może tego nie wyłapać, za wolny jest. Sterownik może być cwańszy. Jak mi w samochodzie padła dioda to kontrolka świeciła, pomimo, a napięcie na mierniku 14,1V.  Tyle że to był wynalazek ze sterowanym regulatorem i 12 diodami w głownym prostowniku.

ptaszyna    149

W Aresie EHR ma ścisły związek z altkiem, jeżeli żarzy Ci się kontrolka i EHR nie działa to na 100% altek ma wadę. Masz trzy wyjścia: 1 napraw go sam, 2 oddaj go do naprawy, 3 kup nowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html

nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady

Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Dominato
      Witam koledzy mam problem z moim antaresem mianowicie po przekreceniu kluczyka przez pare sekund wzbudza sie ehr poczym pali sie kontrolka blokady i za kilka sekund gaśnie , wtedy panel ehr nie działa gdzie szukać przyczyny
    • Przez farmer_89
      Witam, po zimie wyprowadzielm prase z garażu i gdy otwieram klape ramie wysuwa się ale nie chce wracac z powrotem, ale gdy docisnę reka to kolo pasowe to wtedy wroci, o co tu chodzi, pomożecie?
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez mati5048
      Witam. Mam problem z ciagnikiem jd 3640 , po podłączeniu owijarki pod cisnienie oraz oryginalny wolny splyw nieotwiera sie silownik od obcinania foli( sipma maja) wyrzucajac dzwignie na neutralny silownik sie otwiera dodam ze ten silownik otwiera sie neutralnie bez cisnienia. Czyli pierwsze co to pomyslalem, że przyczyna jest ze olej niewraca wolno do skrzyni, dorobilem drugi wolny splyw od gory, silownik sie otwiera ale przewod cisnieniowy drga jak szalony. Niewiem czemu tak sie dzieje, dodam ze reszta wszystko ladnie chodzi a pod innym ciagnikiem normalnie sie otwiera
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.