Skocz do zawartości

grzepo

Members
 • Zawartość

  280
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

30 Excellent

2 obserwujących

O grzepo

 • Ranga
  Zaawansowany
 1. Expert Met 56 WG

  Jaki jest efekt i czas zastosowania środka? Pytam bo popryskane dwa tygodnie temu a miotła dalej zielona? Inne chwasty zresztą też... Czy on ma takie działanie że chwasty zielone ale już rozwój zahamowany?
 2. Bizon Rekord Z058 chłodzenie

  Wydaje mi się że źle zrobiony trójnik zasilający chłodnice. Zasilanie jednej chłodnicy jes wyżej niż drugiej i może tam gdzie wyżej chłodziwo nie idzie bo idzie tam gdzie "łatwiej"- czyli do pierwszej chłodnicy. Rozumiem że po tej przeróbce wyrzuciłeś "kręciołek" a dałeś słynny komin?
 3. Z uwagi na to iż nie znalazłem zdjęć schematów pompy wspomagania kierowania do rekorda wstawiam zdjęcia już po rozebraniu u mnie. Dlaczego rozbierałem swoją- ciekła olejem z obudowy- mam nadzieję że uda się znaleźć odpowiednie oringi i że wymiana pomoże. Oznaczenie pompy to wg różnych źródeł PZK2-12BK oznaczenie w hydrotor PZT-K2-12 B lub PZT-K2-12 BK oznaczenia na mojej pompie PZK1-12-101-2 AK52. Pompa zintegrowana z silnikiem w autobusach autosana była taka sama.
 4. Nie ma obaw niezawisły sąd będzie go sądził tak czy nie?
 5. Akumulator Ares 550

  A nic tam się nie porobi w komputerze tym od ehara lub tego od sterowania skrzynią jak przez dłuższy czas będzie zdjęta klema? U mnie akumulatory były podmieniane i cały czas ciągnik był podpięty. Bo robiło się tak że po dwóch miesiącach stania to tyle że kontrolki się zaświeciły a o rozruchu nie było mowy czyli prądu na zimowym postoju to ona sobie trochę zużywa. Denerwuje mnie fakt że nie ma w niej odłączenia masy przełącznikiem- z uwagi na amortyzowaną kabinę słyszałem że zdażają się przetarcia kabli- a takie awaryjne odłączenie masy to by raczej złe nie było.
 6. Jestem pierwszym rocznikiem gimnazjum. I jestem za jego likwidacją. Dlaczego wyjaśniam z autopsji... Idąc do tej samej szoły średniej co znajomi z rocznika starszego musiałem się zmierzyć z następującą sytuacją w szkole średniej- mniej matematyki, polskiego, części przedmiotów zawodowych i nie mówiąc już o historii (której nie lubię). Nauka to gonitwa aby tylko przygotować do testów na maturze. Jak pożyczałem materiały od znajomego to zazdrościłem że materiału ma więcej (i miał więcej czasu po szkole żeby się go nauczyć). Wyglądało to miniej więcej że tak jakbym stracił jeden rok w gimnazjum i musiał zrobić w 4 lata to co on miał w 5 w średniej. Po drugie po co osobny dyrektor do podstawówki i do gimnazjum?- to czysta bzdura. Koszty transportu raczej nie wchodzą w rachubę bo i tak autobusy w mojej gminie będą jeżdzić. Po trzecie demografia- nikt nie mówi ale za "moich czasów" było 3 równoległe kalsy- dzisiaj na pewno jest mniej a nauczycieli tyle samo. Nauczyciele będą protestować bo protestowali jak "robili" gimnazja i teraz też będą. Każdy się boi o swój stołek. Ja pracuje w JST i też w każdej chwili może mnie nie być. Takie życie...
 7. Wiem wiem ja tak przekornie- ale narazie nie bardzo widać takich młodych... Ps nie pozabijajcie się na tym forum dla całej naszej klasy politycznej jaka nas reprezentuje nie warto...Narazie
 8. nowi i nie uwikłani- mówisz Petru i Schetyna?   Sprawa jest banalnie prosta. PO zamiast zająć się "pracą u podstaw" i zacząć odzyskiwać władzę od dołu poprzez dobre inicjatywy dla ludzi próbuje odzyskać władzę od góry wmawiając nam iż pisowi należy się tylko "przywalenie deską bo nic nie rozumią"- zgadnijcie jaki nasz bohater narodowy tak powiedział. Nie jestem ostro za pisem ale nóż mi się w kieszeni otwiera na to że blokowanie mównicy sejmowej to obrona demakracji...   Pis w 2007 roku doprowadził do przedwczesnych wyborów- poddał się ocenie wyborców dlatego też zaakceptował wybór suwerena i rządzenie Platformy... to jasno wskazuje że Pis nie ma ciągot dyktatorskich. Dzisiaj Pis nie doprowadzi do przedwczesnych wyborów bo nie musi- ma większość w parlamęcie- pewnie by chcieli większość konstytucyjną ale nie mają. Opozycji została tylko praca z ludzmi- właściwe zdiagnozowanie ich potrzeb a nie buńczuczne "weź kredyt i zmień pracę" - niestety dopóki opozycję tylko na tyle stać dopóty nie odzyska władzy i tyle w temacie...
 9. Jakoś hamulcowych nie było jak zakutych dziennikarzy wyprowadzali z redakcji wprost, nie było też hamulcowych jak nie zgodzono się na upublicznienie zeznań komorowskiego w sprawie afery marszałkowskiej, nie było też hamulcowych jak milion podpisów wyrzucono do kosza, ale była za to demokracja.   Sami sobie liczą głosy- a kto miał im liczyć platforma?( sowoją drogą w liczenie zaangażowani byli pracownicy chyba ministerstw z nawet 20 stażem pracy) Nie liczą się z głosami opozycji- nie poto ich wybraliśmy aby się teraz liczyli z głosami opozycji, no chyba że są zbieżne z programem pisu. Ba jakby się liczyli z głosem opozycji to by byli marionetką opozycji.   Ale spokojnie już za 3 lata wybory można smiało startować ale narazie ja nie widzę żadnych propozycji ze strony opozycji...
 10. U mnie też jest szarpnięcie przy zmianie półbiegów szczególnie przy dużych prędkościach. Nie wiem czy to tak ma być czy powinno być delikatniej- przydałoby się jakieś porównanie. Więcej nie pomogę ale śledzę temat.
 11. U mnie co by było śmieszniej wyskakuję 4 (zetor 7211) po wymianie bezpiecznika  było chwilowo dobrze ale problem pod koniec sezonu znowu się pojawił. Może wytarte te wodziki albo coś z synchronizatorem? Bieg 5 ok- trzyma jak należy.
 12. Księga wieczysta do nieruchomości

  Na to że z tej samej gminy to chyba nie ma regóły- u mnie można mieć z różnych gmin w tej samej KW (nie spotkałem się z przepisami które to rególują). Pozostaje pytanie czy te dwie działki w różnych gminach są we właściwości tego samego sądu wieczystoksięgowego. Bo u mnie jest taki przypadek że właściwość miejscowa sądu nie odpowiada "powieszchniowo" powiatowi- tj. np dokumentację geodezyjną trzeba załatwiać w jednym mieście a sąd jest w innym (w niektórych miejscowościach obrębach). I gdyby u Ciebie wyszło tak że jedna działka jest we własciwości jednego sądu a druga innego pomimo że np wypisy dostaniesz w tym samym powiecie to mósiałbyś mieć dwie księgi w różnych sądach- ale to raczej specyficzny przypadek choć możliwy do realizacji.
 13. renault ares 550rx kalibracja skrzyni

  Witam Czy ktoś wymieniał pompę wody w aresie 550- czy dało by się wymienieć same uszczelnienia? Bo pompa wygląda jakby była nierozbieralna. Pompa ma nieszczelność ubywa szklankę płynu na miesiąc kapie po pasku- trochę to denerwujące. (dla innych- aby wyjąć pompę trzeba z niej wykręcić 4 szpilki i dopiero wentylator z obudową i tym sprzeęgłem wiskotycznym wyjdzie na bok)
 14. Pożyjemy zobaczymy. Ale odnoszę wrażenie że całe europejskie finansowanie "projektóf" w polsce to również przejedzenie kasy jeśli już tak trzymamy się okresu gierkowskiego. Nie licząc dróg, szpitali to większośc projektów to baseny, centara rozrywki i kultury, śmieszne szkolenia na wózki widłowe (mamy więcej uprawnionych do kierowania wózkiem widłowym niż samych wózków widłowych) itd. Nie mogę sobie za cholerę skojarzyć rzadnego projektu innowacyjnego który na przykład umożliwił by zatrudnienie np 100 osób. W mojej okolicy dalej dostanie pracy w bogdance, wojsku, policji, straży granicznej, służbie więziennej lub celnej to najlepiej płatne stanowiska pracy. A tak było też jak nie było UE tylko był gierek. Może mam ograniczone spojrzenie ze względu na miejsce zamieszkania ale to już każdy sam sobie oceni jak u niego jest...   Wg mnie ludzie głosowali na PIS nie dlatego że kochają tą partię i prezesa ale dlatego że nie mieli innego wyboru. Ja nie chcę słuchać (i nie chcę żeby tak było) że "tylko idiota zarabia 7 tyś.", "że weż kredyt i zmień pracę", "że emigracja to nie tragedia". Nic nie stoi na przeszkodzie aby w najbliższych wyborach wygrała inna partia. Ale tego typu wypowiedzi utwierdziły ludzi w przekonaniu że "oni" naprawdę tak myślą- a jeśli tak to "piastują" różne urzędy tylko i wyłącznie dla kasy.   Jak narazie szczyt nato się odbędzie w polsce nikt niczego nie będzie bojkotował (chociaż niektórzy piali z zachwytu o możliwości jego odwołania) pomimo że nasz minister obrony dalej jeszcze się nie dorobił na żyletki...
 15. Instalacja elektryczna Bizon Z056

  Wymieniłem regulator napięcia na elektroniczny ten niebieski co na internecie po cztardzieści parę złotych chodzi. Ale do rzeczy- przed wymianą wskazówka od napięcia szła na ponad 30v, po wymianie ustawiając obroty silnika w połowie (na wolnych zresztą też) napięcie skacze od 28 do 30v- podobnie jest gdy mierzę na akumulatorach. Dodam że akumulatory Centry 120Ah 870A a więc te mniejsze nie oryginalne. Boję się żeby ich nie przeładowało (wybuchowo). Po obczytaniu się wiem że te regulatory są dobre ale dwie sztuki na dziesięć. O czym świadczy takie skakanie napięcia?
×