Skocz do zawartości

ptaszyna

Members
 • Zawartość

  1948
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

125 Excellent

O ptaszyna

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 20.06.1971

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  powiat toruński
 1. Witam

  Czy ma Pan instrukcje i katalog Pdf do kombajnu forschmitt i czy mozna prosić o przesłanie na email: tomekmen87@wp.pl

  Pozdrawiam

 2. Między 6180 a resztą jest więcej różnic niż tylko silnik. 2,7m to jest max. szerokość podawana w katalogach, w rzeczywistości są sporo węższe (zależy od rozstawu kół). Mam poprzednika 6180 (3125) i jest ustawiony w tej chwili na 2,25m. Po za tym jadąc obejrzeć traktor można mieć ze sobą miarę i jej użyć.
 3. TURBO w MTZ 82

  Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Jak pisze zbyszek, gdy rurka jest od dołu ( i tam jest podłączenie) do góry i jeszcze może w odpowiednim miejscu jest odpowiednia zwężka to zupełnie zmienia sprawę. Tu jest na samej końcówce wydechu, gdzie średnica rury wyklucza jakieś dodatkowe konstrukcje w środku.
 4. TURBO w MTZ 82

  W rurze do filtra zawsze jest małe podciśnienie, inaczej cyklon by nie zadziałał. W rurze wydechowej z kolei zawsze jest ciśnienie i bez Venturiego na pewno na wydechu nie będzie ssało,tylko dmuchało , w tym przypadku do filtra.
 5. TURBO w MTZ 82

  Na pewno nie służy do odsysania zanieczyszczeń. Zeby odsysało zanieczyszczenia to po pierwsze w kominie powinna być zwężka Venturiego (a na pewno jej tam nie ma) i podłączone do filtra (odpowiedniej konstrukcji) a nie rury dolotowej. Bardziej pewnie chodzi o powrót części spalin do kolektora ssącego, pewnie chodzi o obniżenie temperatury spalania czy coś takiego.
 6. TURBO w MTZ 82

  Chyba nie wszyscy mnie zrozumieli. Wspomniany tachometr jest urządzeniem kontrolnym a nie do użytku stałego. Od kiedy zacząłem mierzyć rzeczywiste obroty i porównywać je z wskaźnikami (obrotomierzami) to zdarzyło się tylko raz że obrotomierz nie przekłamywał. Liderem przekłamań są obrotomierze w Bizonie i to od młocarni jak i silnika. Tak samo obrotomierze napędzane z alternatora, można je tylko nazwać wskaźnikami, bo obroty mierzą mało dokładnie. Również w Zetorach gdzie napęd idzie jeszcze z prądniczki też nie jest super dokładnie. Dlatego o tym wspominam, bo we wspomnianym ciągniku gdzie skazówka  nieźle się buja w obrotomierzu, to jego wskazania mogą mocno odbiegać do rzeczywistości. Taki tachometr powie nam prawdę o różnicy wskazań.
 7. Autotronic mf 6180 zasilanie

  https://drive.google.com/file/d/0B3iDaRFOXmUTcEZsYnBwVm1kWVk/view
 8. TURBO w MTZ 82

  Się wtrącę w sprawie obrotów. Warto sobie kupić tachometr http://allegro.pl/tachometr-laserowy-lcd-obrotomierz-i6945525147.html Nie kosztuje zbyt wiele, jest bardzo dokładny i może mocno zweryfikować wskazania obrotomierza. Dla kogoś kto się zajmuje naprawami różnego sprzętu uważam za bardzo przydatny.
 9. Popma hydrauliczna CAPRONI

  Mam pompę tej marki w MF-ie już 3 lata i działa bardzo dobrze, więc polecam.
 10. Na żółwiu jest wolniejszy (przez to mocniejszy ;) ). Ale ostatnie dwa półbiegi praktycznie się pokrywają z dwoma pierwszymi na zającu. Używając żółwia uruchamiamy dodatkowo dwa przełożenia zębate (dwie pary kół) a jak wiadomo każde przełożenie zębate powoduje minimalne (ale jednak) straty energii. Min. z tego powodu pomiar mocy na WOM jest zawsze mniejszy niż moc silnika, bo po drodze są straty energii (przełożenia).
 11. Z tą wolną jazdą nie jest do końca prawda, bo 4C/żółw jest prawie identyczna jak 1B/zając i jest szybsza od 1A/zając. @gatrem robi błąd przechodząc na żółwia, bo nie potrzebnie używa dodatkowej przekładni (reduktora) przez co jest dodatkowy spadek mocy (niewielki ale jednak).
 12. Jeździłem na AgroluU 3 lata bez negatywnych skutków (Aresem, gdzie skrzynia jest bardziej zaawansowana). Obecnie mam we wszystkich ciągnikach zalany Orlen Agro UTTO 10w30 i do Ferdka jak w temacie na pewno jest wystarczający. Do silnika polecam z Orlenu Platinum Ultor CG4 i wyższe klasy (CH, CI ) choć to zbędne. WG. instrukcji do silnika jest wystarczający olej wg. klasy API CD
 13. Dzięki. Chociaż w ciągniku który wczoraj oglądałem podnośnik nie chciał zadziałać z innego powodu. Wykrzyknik sygnalizował błąd 1-5 i to pewnie było to (przyciski na błotnikach) bo ciągnik stoi na polu i ma uszkodzone przyciski. Fajnie że @K 100 udostępnił kody.
 14. Mam pytanie, czy po każdym odpaleniu trzeba odblokowywać podnośnik i jaka jest kombinacja, chodzi o serię 61xx, 81xx
×