Gość

Pneumatyka od zera, zawór hamulcowy

Polecane posty

Gość   
Gość

Cześć. Chcę założyć pneumatykę do swojego ciągnika który jest goły.

Mam sprężarkę HS17 lub 19 ze smarowaniem od ciśnienia silnika. Zasilanie chcę wziąć z smarowania turbo lub spod czujnika ciśnienia, spust oleju ze sprężarki do powrotu ze smarowania turbo.  Pobór powietrza z wolnej zaślepki między filtrem powietrza a kolektorem.

Ogólnie sprężarka już jest prawie zamontowana, pytania mam natomiast o podłączenie zaworu hydrauliczno-pneumatycznego.

Mam w głowie dwa rodzaje:

https://allegro.pl/oferta/zawor-glowny-sterujacy-hamulca-filkar-11074724414

-https://allegro.pl/oferta/zawor-sterujacy-haldex-powietrzno-hydr-plyn-ham-11315740426

Nie wiem który wybrać, ten pierwszy ma 3 wejścia pneumatyczne z oznaczeniem "1"  "1" "2"  nie wiem po co dwa wyjścia "1"  , jeśli dało by się z niego zrobić układ 2 + 1 obwodowy to by było fajnie. Czy do wejść od pompki hamulcowej podłączamy 2x zasilanie czy jedno jest wejście z pompki a drugie wyjście na cylinderek? bo tego nie wiem.

Drugi zawór jest od zetora i ma 2 wyjścia sterujące układem pneumatycznym o raz znów 2 wejścia do podłączenia hydrauliki hamulców.

Nie wiem który zawór lepiej się sprawdzi,  ręczny rozumiem że to jest ten płaskownik, przy pierwszym jest rurka przy drugim nie. Po co ona jest?

Gdy już kupię któryś zawór to pasuje mieć butlę, Zastanawiam się czy potrzebuje dużej butli, wg mnie gdy jest szczelny układ to taka 5-10 litrów powinna wystarczyć, jeśli źle myślę to mnie poprawcie. Regulator ciśnienia będzie od ursusa i z tyłu będzie jedno gniazdo.

Proszę o pomoc w kwestii tego zaworu oraz butli, jeśli macie uwagi to chętnie wysłucham.

266041676_599112177837077_3945158519541425265_n (1).jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

W jednym plynem sterującym jest olej mineralny w drugim płyn hamulcowy. Uszczelnienia są przystosowane do jednego z nich i po kontakcie z innym płynem ulegną degradacji.

W ciagniku są hamulce z olejem czy płynem hamulcowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczerze to dolałem płynu hamulcowego z niewiedzy,niewiele brakowało ale z setkę wlałem, case cs 94.  Już kupiłem olej mineralny i będę spuszczał ten płyn bo co już się doczytałem to powinien być olej. Przyczepy nasze polskie z układem jednoobwodowym, ale jeśli za 400zł będzie się dało dołożyć dwuobwodowy to chciałbym mieć taką opcję. Przyczepy 2 x 10t.

Jeśli mi ten zawór zagra to będę do większego ciągnika go zakładał  bo tam jest pneumatyka jednoobwodowa ale sterowanie jest za pomocą dodatkowego pedału i mnie to wkurza trochę, no i przy tym rozwiązaniu nie ma ręcznego na przyczepy.

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
sadek9    186

W filmach na YT top agrar chyba co robili tego ursusa to pokazują dokładnie i w zrozumiały sposób jak takie hamulce założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie oglądałem i zaraz jak znajdę to przylukam. A co z butlą? czy jej pojemność musi być jakoś sprecyzowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprężarka zamontowana, paski założone smarowanie i odpływ podłączony. Wszystko się kręci jak powinno i dmucha jak trzeba. 

Montaż zakończony, opisze jak co połączyłem i od czego podzespoły.

-Kompresor HS-17 od stara 1142. Bardzo szybko dobija, butla 15l to około 60 sekund na wolnych obrotach, jest smarowana centralnie czyli ze smarowania ciągnika. Podpiąłem smarowanie pod czujnik ciśnienia oleju o odpływ do powrotu z turbiny. Zasilanie powietrza wziąłem od rury łączącej filtr powietrza z kolektorem i to jest chyba błąd, gdy lekko puszcza nam pierścień olejowy na tłoku to olej idzie do góry i mam wrażenie że pewna część tego oleju jest zasysana przez ciągnik gdy mamy dość mocno wciśnięty pedał gazu, zauważyłem też że wolniej dobija powietrze na pełnym gazie, jakby przepustowość filtra była za mała na zasilanie ciągnika i sprężarki.  Tak więc postanowiłem że sprężarka dostanie własny filtr.

- Odolejacz ursus C-385, taki miałem w domu i taki przykręciłem, jest możliwość pompowania kół.

-Regulator ciśnienia, kupiłem od Liaza,Kamaza itp. Przekonało mnie to że gdy sprężarka dobije do  7 bar układ zostaje odcięty i regulator puszcza ciśnienie w atmosferę, nie ma tak jak w ursusach że psik- upuści powietrze i bije od nowa.

- Butla , 15l z c 330 

- Manometr do 10 bar

- Zawór hamulca, tu musze wstawić zdjęcie bo jest to rozwiązanie z mojej głowy i sprawdza się lepiej niż oryginał.

- Złącze hamulca polmo 

Podliczając koszty:

- sprężarka 230zł, butla 220zł , złącze 30zł , manometr 30zł, węże i zakuwki 330zł, regulator ciśnienia 95zł, siłownik hydrauliczny 95zł, złączka do hamulca hydraulicznego 105zł.= 1135zł  

jutro wstawię zdjęcia

Edytowano przez gustaww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj