donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Berthold    983
56 minut temu, soltys48 napisał:

Jak wezmę po 16 to wstawię fakturę 

Po 16 na żywo... 

Od dziś Biernacki bierze tylko na Wbc... Byk 11,4 R klasa, jalowka mięsna 13,5 U klasa

Towaru w brud mówią... Widać teraz dla kogo to Wbc dobre jak zakład w kryzysie zmienia politykę zakupową

Edytowano przez Berthold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
Przed chwilą, MARIO1996 napisał:

Mercosur zlikwiduje polskie gospodarstwa ? Ceny niskie ?

Nie tylko Polskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARIO1996    3

Dziwię się , żę nikt jeszcze nie wyszedł na wiejską do Warszawy. Rząd nie szanuje Polskiego Rolnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Mleko jeszcze sie trzyma. Mam po 1.6zl. Jest z czego dolozyc do bykow.😭

Co do trzymania, wiecznie tego robic nie mozna. Sucho, pasze wpierdzielaja  w upaly duze sztuki ciezko maja, mniej jedza. I dojdziesz do 30 miechow i bedziesz mosial sprzedac. A cena caly czas leci w dol.

Braciak nie sprzedal jak wybuchla afera bo proponowali mu po 7.5 zl za zywa mieszance hf z sm.  W piatek pojechaly po 6.5zl brutto. Trzymal pol roku i ch....z tego mu wyszlo. 8 sztuk srednio 800kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak kukurydza nie urośnie to też będę musiał posprzedawać kilka krów. Chyba że kolby się nie pokażą to znajomi na kiszonkę dadzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale rzad powinien stać na straży takich sytuacji i wysłać dany urząd do skontrolowania czy wszystko w porządku czy nie dochodzi,do zmowy cenowej i takich praktyk nieudciwych.

Cena teraz rombnie bo miesiąc trzeba trzymać a wszyscy składają pod koniec maja i może teraz być wysyp.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ale oni są na wakacjach i mają rolnika tam gdzie słońce nie dochodzi .I tyle w temacie .Można strajkować do ściany bo politycy na majorke wyjechali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No dobra, może cena mleka nie jest najniższa, ale wystarczy spojrzeć jak wszystkie środki produkcji drożeją/podrożały i już widać jakie to kokosy. Z litra zostaje dużo mniej niż kilka lat temu z takiej ceny. Także polskie rolnictwo pędzi po równi pochyłej. Chyba w każdym sektorze.

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, Berthold napisał:

Po 16 na żywo... 

Od dziś Biernacki bierze tylko na Wbc... Byk 11,4 R klasa, jalowka mięsna 13,5 U klasa

Towaru w brud mówią... Widać teraz dla kogo to Wbc dobre jak zakład w kryzysie zmienia politykę zakupową

no patrz .... jest tu taki jeden co sie śmiał że mięsne poszły w O klasie jak za O dostałem więcej niż tu za R ....

tak ja piszałem ... mnie klasa nie obchodzi tylko cena ;) według mnie to i pozaklasowe mogą być jak cena bedzie dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, MARIO1996 napisał:

Dziwię się , żę nikt jeszcze nie wyszedł na wiejską do Warszawy. Rząd nie szanuje Polskiego Rolnika.

To germańce lobbują za tą umową , Francja , Polska i jeszcze kilka jest przeciwnych Ale wiadomo co za baba rządzi w Europie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dzwoniłem do dwóch lokalnych handlarzy hf 5.50 netto a mięsny jak dobry max 6.50 netto. 2 lata gnoju 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
5 minut temu, przemek28_28 napisał:

Dzwoniłem do dwóch lokalnych handlarzy hf 5.50 netto a mięsny jak dobry max 6.50 netto. 2 lata gnoju 

Nawozy w tym roku drogie. Dobry i ten gnoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74
32 minuty temu, Ursus932 napisał:

To germańce lobbują za tą umową , Francja , Polska i jeszcze kilka jest przeciwnych Ale wiadomo co za baba rządzi w Europie

Ale już coś tą babę bierze bo zaczyna nią telepac także może juz nie długo😀 Masakra z tymi cenami ile roboty żarcia i kupa mięsa za parę groszy a w sklepie drogo, za takiego byka robotę musiała by byc cena 8-10tys za szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

Jakby ktoś pytał to ja mam 3 byczki na sprzedaż 2 żeruny 3 miesięczne. (1400) i jeden kilkudniowy(500). Mieszańce z montbeliardem. Podlaskie Sokółka. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Znając życie nikt lepszy w Niemczech dla naszego kraju się nie pojawi. Każdy gra dla siebie ale ona nie jest radykalem a wiadomo że nazistów nigdzie nie brakuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam za mleko mam cały czas po 1.39 przy ilości blisko 20 k na mc i moim zdaniem jest to h*jowa cena bo ja produkuje mleko drogie czyli napędzane paszą  i nie posiadam pasz treświwych wcale swoich wiec sam koszt liczyłem to 1 zł nie licząc swojej pracy wiec czy jest z czego dokładać do byka to zalezy od gospodarstwa  u mnie nie za bardzo ale te krowy ratują dupsko bo z byka to już wogóle tragedia . A co gorsze jeźdzą i byków do oporu co patrze jedzie samochód pełen a gość się smiał że jak kiepski hf do 600 kg to płacił za takie już nawet 5.5 brutto wiec jeleni jest do oporu  a i czesto mus sprzedać na rachunki takie sztuki to wtedy doją jak holera . A  rolnikom kasy brak wypychają ile sie da przed żniwami bo to na kombajn na paliwo na słome itp itd moim zdaniem cena nie drgnie nic do góry bo jest za dużo towaru do odbioru na już 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bugii napisał:

Nawozy w tym roku drogie. Dobry i ten gnoj

Ale pizdzisz... 2 lata robić żeby na kupię gnoju zarobić? Równie dobrze można by było nic nie robić i wyjdzie na to samo, tyle że śmierdzial nie będziesz.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, wojt napisał:

Ale już coś tą babę bierze bo zaczyna nią telepac także może juz nie długo😀 Masakra z tymi cenami ile roboty żarcia i kupa mięsa za parę groszy a w sklepie drogo, za takiego byka robotę musiała by byc cena 8-10tys za szt.

To padaczka alkoholowa😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, wojt napisał:

Ale już coś tą babę bierze bo zaczyna nią telepac także może juz nie długo😀

diabeł ją szarpie,bo już czas nadszedł:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj