donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojak1986    1885

Tak liczyć na socjal. U mnie siedzą w kraju a pieniądze z zachodu płyną i reszta to widzi i każdy chce tak samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
12 minut temu, Thomas2135 napisał:

Niewiele bardziej niż wielu przy bykach jeśli patrzeć na to pod kątem wolnego i wakacji. Wszystko to kwestia organizacji, mechanizacji.

Bardziej chodzi mi o to ze krowy musisz doić na czas bo inaczej zdarzają sie zapalenia itp. A byk czy dasz zarcie o 15 czy 22 to jeden ciul.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

w tych czasach nie sztuka się napierdol..c ,tylko zarobić a się nie narobic

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Wojak ale potrafisz liczyc? To powiedz mi ile zostaje ci aktualnie z takiego byka? Woda, wet, prąd, zarcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
Przed chwilą, przemek28_28 napisał:

Bardziej chodzi mi o to ze krowy musisz doić na czas bo inaczej zdarzają sie zapalenia itp. A byk czy dasz zarcie o 15 czy 22 to jeden ciul.

Nieprawda, u mnie zaraz muczom na pół wsi, i somsiady na policję dzwonią więc nie jeden ciul😀😀😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wojak , ale jak rzeczywiście zysku żadnego nie ma , to po co robić ? Ja rozumiem krótkie załamania na rynku . No ale żeby życia nie zabrakło na czekaniu na dobrą cenę .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Ja nie jestem specjalista od hodowli bo mam tylko 26 sztuk, ale liczyc potrafię bardzo dobrze. 

Berthold to musisz im więcej żarcia dawać. U mnie maja cały czas kuku i do tego stoi snopek sianokiszonki i łażą i zra.

Przykładowa kalkulacja wojak. Można sporo zejść z kosztem względem tej kalkulacji ale przy 6 złotych to nic nie zostaje. 

C23B516E-504F-4A86-B1E3-269C95A9BEAF.png

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
3 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Zetorki12 dobrze napisałeś. Ludzie potrafią teraz liczyc, znają inne życie, wakacje itp. A poza tym nasi dziadkowie jakie mieli rachunki czy zobowiązania? Mój dziadek z 6 hektarów dorabiając jako elektryk na wsi utrzymał rodzine, pobudował dom i oborę 9x30, spłacił rodzeństwo i dokupił trochę zimno. Wojak1986 dasz rade z 6ha zrobic to teraz?

Byś się zdziwił na czym gospodaruje...jeszcze egzystuje nie wiem jak długo...wiem jednak jedno obserwuje tych którzy wyjeżdżają za granicę albo jeżdżą TIRami to ja nie widzę tam normalności. Tu wielu mysli że pieniądz sam w sobie rozwiąże problemy. Potraficie nauczyć pracowitości i empatii swoich dzieci w tych czasach kiedy nie warto robić nic co się nie opłaca. Z wami też zrobią porzadek jak nie będziecie użyteczni...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Zgadzam się co do opłacalności ale z życia na wsi nie zamierzam rezygnować. Tylko co tu mam robić zeby żyć? Macie kasę na ciagłe zmiany profilu produkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Widzę ze idziemy w filozofię juz. 

Bo teraz tylko siłą woli się to ciagnie nie jestem idiotą co do ekonomiki ale te pitolenie o wiecznym konczeniu hodowli mnie wk...ia. Czy ja komuś każe to robić niech kończy i nie zaśmieca  tematu tym pitoleniem...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
4 minuty temu, debrzyna napisał:

A najlepiej to dostać kaske  od starych Po co cokolwiek robić

mnie nikt nie daje kaski,ale logicznie patrząc co się dzieje to jesteśmy niewolnikami produkujemy nie wiemy za ile sprzedamy czy urośnie,nie mamy zadnych swiadczen urlop itp. na starość powyginani we wszystkie strony od roboty dostaniemy pare groszy emeryturki.wiem ze sa gorsze zawody od rolnika np. gornik ,ale jakie oni maja świadczenia w porównaniu z nami.wyplaty rosna a my wegetujemy z cenami na poziomie z przed kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
1 godzinę temu, Berthold napisał:

A jak tam pasza Jarku... U nas drugiego pokosu nie będzie, kukurydza ma prawie meter jest siwa i wygląda jak kaktus, buraki klapły i jeczą... Ja sobie poradzę bo załatwiam pasze gdzie mogę choć nie jest lekko, ale wielu tego ( i dzisiejszej ceny na bydła) może nie udźwignąć... 

Ja narazie nie narzekam na brak paszy. Drugi pokos zebrany teraz czekam na deszcz to cos 3 sie zbierze. Kukurydza jak wyglada wstawialem zdjecia to powinny byc zaraz widoczne. Wczoraj byłem oglądać pszenżyto to ziarko leciotko paznokciem sie przecina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
27 minut temu, przemek28_28 napisał:

Ja nie jestem specjalista od hodowli bo mam tylko 26 sztuk, ale liczyc potrafię bardzo dobrze. 

Berthold to musisz im więcej żarcia dawać. U mnie maja cały czas kuku i do tego stoi snopek sianokiszonki i łażą i zra.

Przykładowa kalkulacja wojak. Można sporo zejść z kosztem względem tej kalkulacji ale przy 6 złotych to nic nie zostaje. 

C23B516E-504F-4A86-B1E3-269C95A9BEAF.png

To nieźle... Wliczając dopłatę (tylko do 20 szt.) koszt produkcji kilograma 7,47 mieszance , 8,26 mięsne... A gdzie robocizna w tej kalkulacji... 

2 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

Ja narazie nie narzekam na brak paszy. Drugi pokos zebrany teraz czekam na deszcz to cos 3 sie zbierze. Kukurydza jak wyglada wstawialem zdjecia to powinny byc zaraz widoczne. Wczoraj byłem oglądać pszenżyto to ziarko leciotko paznokciem sie przecina.

Brawo ty!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za długo wojny nie było, wszystkiego opór , każdy produkuje ile się da a nie myśli kto to kupi.... W wojnę żydzi złotem za słoninę płacili 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
6 minut temu, pawel885 napisał:

Za długo wojny nie było, wszystkiego opór , każdy produkuje ile się da a nie myśli kto to kupi.... W wojnę żydzi złotem za słoninę płacili 

Może i złotem za słonine..., za to teraz chcą dla siebie ciągnąć złoto za  darmo. I - co najśmieszniejsze - ciągną do oporu, więc sobie wojenna słonine odbili... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uj z bykiem. Ania jest fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I więcej się brało przed tym cyrkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

Dobrze dobrze bo ja niedługo pewnie bede musiał coś dokupić :)

Jak chcesz sprzedam Ci jałówki i młode  krowy po jednym wycieleniu  Blondy i krzyżówki  Blonda z LM 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31
5 godzin temu, zetorki12 napisał:

Wojak , ale jak rzeczywiście zysku żadnego nie ma , to po co robić ? Ja rozumiem krótkie załamania na rynku . No ale żeby życia nie zabrakło na czekaniu na dobrą cenę .

Załamanie ceny póki co jest krótkie. Przed świętami wielkanocnymi mogłem dostać za byka hf 7.2 na żywo bez problemu. 

7 godzin temu, Tigon napisał:

opasy nie maja już przyszłości przynajmniej na kilka najbliższych lat, myślę nad hodowlą rasowych kotów

Załamanie trwa dwa miesiące a tu juz prognozy na lata idą. Z takim podejściem to lepiej idź do roboty bo w każdym rolniczym biznesie jest raz górka raz dołek.

Tak samo jest z krowami, teraz byście chcieli krowy hodować za chwilę przyjdzie kryzys mleko będzie po 1 zł to znowu na byki będziecie przechodzić. Powodzenia życzę szczęścia nie wróżę. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OnufryZagłoba    387

Lipiec to najgorszy czas na sprzedaż byków .Miną obowiązkowy miesiąc od końca składania wniosków i można sprzedawać . Żniwa się zaczynają więc kasa potrzebna . Susza i brak paszy .

Panika bo ceny bydła spadają więc wszyscy sprzedają . Robi się górka a ubojnie i handlarze wykorzystują sytuację by się jak najwięcej nachapać kosztem rolnika !

  • Thanks 5

SI DEUS NOBISCUM , QUIS CONTRA NOS . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj