donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
johny1991    104
2 godziny temu, bobienko napisał:

Screenshot_2019-07-05-12-47-43.png

tylko tam jest podana data 26 kwietnia....

choć na ceny rolnicze też podają 3.37 euro za była R w zeszłym tygodniu...a dziś jeszcze nie aktualizowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak w takim tempie będzie taniało to jesienią trza będzie oddać za darmo albo nawet dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Były dobre czasy z ceną to Wy zamiast odłożyć na konto,  to kto więcej nakupi by się pochwalić ile to ma bydła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

a kto bydło kupuje tylko żeby je mieć ? ;) to chyba tylko ty i jeszcze może paru ma takie myślenie ... raczej pieniądze na kredyty nie spadną z nieba ;)

pewnie zaraz bambrze napiszesz że nie trzeba było brać ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
leszek1000 napisał:

Do 4 zł. I poczekamy kto wytrzyma 

Dokładnie zrobi się to co było z trzodą, kto nie wytrzyma presji będzie likwidował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, kazik6 napisał:

do ilu to zamierza spaść?

 

kazik6 niema dolnej granicy jak długo ubojnie będą miały co bić cena co tydzień w dół pójdzie nie wiesz jak ze świniami  było???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
20 minut temu, kanalia36 napisał:

kazik6 niema dolnej granicy jak długo ubojnie będą miały co bić cena co tydzień w dół pójdzie nie wiesz jak ze świniami  było???

Szkoda słów... Ja 3mam liczę że jak ta żniwno doplatowa górka się skonczy coś do góry pójdzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Tylko w Polsce  od pewnego czasu coś dziwnego się dzieje , zboże ,świnie w Europie drożeją a w Polsce zakłady przetwórcze powiedziały że więcej nie dadzą bo zbańczą i konsumenci tych cen nie akceptują i ceny spadły i co im zrobisz,coś mi się wydaje że ktoś za wszelką cenę próbuje wpłynąć aby nie było podwyżek cen żywności przed jesiennymi wyborami w tuczniku też jest 1zł różnicy na korzyść kolegów zza Odry

1 godzinę temu, johny1991 napisał:

tylko tam jest podana data 26 kwietnia....

choć na ceny rolnicze też podają 3.37 euro za była R w zeszłym tygodniu...a dziś jeszcze nie aktualizowali

To jest 26 tydzień w tym roku,podobnie działa świńska giełda notowania podzielone na tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@JarekBazydloczemu nic nie piszesz ? Ciebie to obniżki nie denerwują , czy nie dotyczą ? Jakoś dziwnie cie mało ostatnio w tym temacie . :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

@JarekBazydloczemu nic nie piszesz ? Ciebie to obniżki nie denerwują , czy nie dotyczą ? Jakoś dziwnie cie mało ostatnio w tym temacie . :/

Bo Jarek teraz skupuje... 😁😁😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę że po kukurydzy lata , a tu zamilkł .:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031
7 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Jak ktoś ma opasy to wielki hodowca

Dla przypomnienia 

"Chów zwierząt polega na ich wychowaniu i pielęgnacji do czasu rozwinięcia się u nich pożadanych cech, np. moga byc używane do producji (mleko), jak surowiec (mięso) lub jako siła robocza. Hodowla polega na utrzymywaniu i ciągłym rozmnażaniu gatunków po przez ich krzyżowanie" 

Nie wiem tylko jak nazwać tego co ma chów a nie hodowle Jakies propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, debrzyna napisał:

Dla przypomnienia 

"Chów zwierząt polega na ich wychowaniu i pielęgnacji do czasu rozwinięcia się u nich pożadanych cech, np. moga byc używane do producji (mleko), jak surowiec (mięso) lub jako siła robocza. Hodowla polega na utrzymywaniu i ciągłym rozmnażaniu gatunków po przez ich krzyżowanie" 

Nie wiem tylko jak nazwać tego co ma chów a nie hodowle Jakies propozycje ?

Po prostu nikogo nie nazywać w jakiś obraźliwy sposób. Już nie zachodźmy w etymologię słów. 

@AdamRo dostałeś od Jarka to rozliczenie z Getmoru? Dobrze wydrukowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie obraża cennik z ubojni a nie to jak kto mnie nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
31 minut temu, Thomas2135 napisał:

 

@AdamRo dostałeś od Jarka to rozliczenie z Getmoru? Dobrze wydrukowane?

Cisza na razie, mam nadzieję że zapomniał

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Thomas2135 napisał:

  @AdamRo dostałeś od Jarka to rozliczenie z Getmoru? Dobrze wydrukowane?

Powiedz mi jak można wydrukować rozliczenie z pieczątką??? To takie przekręty na vacie robisz że sam sobie faktury drukujesz??? Oj nie ładnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To taki żart w stronę Adama, bo pisał, żs trzeba dobrze drukować. O moją uczciwość się nie martw. Wyślij to rozliczenie, żebyś znów nie zapomniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
4 minuty temu, JarekBazydlo napisał:

 

Powiedz mi jak można wydrukować rozliczenie z pieczątką??? To takie przekręty na vacie robisz że sam sobie faktury drukujesz??? Oj nie ładnie;)

A nie można ? Jest taka technologia jak kolorowy tusz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj