donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A co zrobić jak każdy ma to samo  albo świnie albo bydło a bydła w skali kraju nie przybyło świń przybyło i to od h*ja . Sam mam te byki ale nie dużo z tego tylko nie żyje ale jak słyszę że ktoś dostał cenę w przeliczeniu na żywo 5.2 neeto to jest po prostu nie możliwe no jakim cudem . Te ceny to kpina i sam się wstrzymam ile można ale każdy ma rachunki zobowiązania wieksze i miejsze jeden musi sprzedać 1 sztukę drugi 10 i wiecej  . A czemu tak sie dzieje do tej pory nie kumam . Zaczeło się od TVN a to dalej trwa i się pogłębia bo jak była afera to typowo miesny dawali mi 8 brutto przed aferą 8.5 po aferze 7.5 chwile dawali 7.7 a dziś już 7 czyli cały czas do dołu gdzie jest kres i granica bankructwa ? Ja mogę ją naciągnąć delikatnie i przez jaki,ś czas ale jak tak dalej bedzie idę na ślimaki . Tak Panowie u nas już 20 rolników zaprzestało krów przeszli na opasy a teraz ślimaki ogrodzili po 1 ha łąki postawili sraszacz  i kasa z ślimaka dla żabojada . Bo już się k**wa nic nie opłaca na taką skalę co robi mały rolnik 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Teraz w programach rolniczych promują ślimaki, robaki .                       Ja też zastanawiam się o co chodzi z tak niskimi cenami ,sąsiad sprzedawał mięszańce 6.80 dostał stała współpraca ,niby mówił że dużo bydła jest 2 tygodnie trzeba czekać .                                                      Znalazłem fakturę z 2017 z czerwca cena 7.20 i 6,70 za mieszańce .     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/handlarz-bydlem-prowadzi-glodowke-pod-upadla-ubojnia-by-wymoc-zaplate,86676.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

To musi być jakaś j... Ściema. Muzułmanie muszą jeść wołowine nakazuje im to religia tak samo żydzi, samym kurczakiem i warzywami nie pociągną. Polska produkuje ok. 500 tysiecy ton mięsa wołowego rocznie. Nawet przywołane powyżej porozumienie z USA i innymi krajami zezwala na wprowadzenie 40 tys. Ton na Europę. A to dosłownie promil Europejskiej produkcji. W Niemczech cena spadła ale jest zdecydowanie wyższa niż u nas, mimo licznych afer z Niemiecką wołowiną TVN nie zrobił tam kreciej roboty. Według mnie każda branża przeżywa wzloty i upadki. Giełda ma Hossę i Bessę a mimo to wszyscy grają. Dochodzi światowy kapitał spekulacyjny i wszelakie naciski polityczne. My musimy pilnować swojego podwórka nie poddawać się bo nie tedy droga. Na pewne zeczy nie mamy wpływu, na inne tak dlatego ja zacznę od poszukiwań taniego cielaka zaraz po zniwach  (podmioty współpracujące nie chcą słyszeć o obnizkach)  bezpośrednio u źródła... Poza tym weźmy się w garść. Na razie póki co gdybamy i spekulujemy co jest grane. Mamy tu wielu handlarzy na forum na pewno kilku przedstawicieli ubojni którzy doskonale znają temat, mnóstwo obytych z tematem rolników... W obliczu kryzysu ustalmy jeden front co robimy bo liczą się tylko fakty, fakty i fakty... Niestety podejrzewam że te kilka najwiekszych przedsiebiorstw dyktujacych ceny wołowiny w kraju regularnie w wąskim gronie spotyka się przy wodce i Panienkach... Ta afera to powód do obniżek a oni to zawodowcy i umieją to rozegrać, dlaczego 3,4 tygodnie cena po aferze wzrosła? Zachęcam do zdroworozsadkowego myślenia, i merytorycznych wpisów. Wspieramy się nawzajem a nie niszczymy. .. 

  • Like 6
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

Taki oto los rolnika, sprzedaje gdzie dają więcej. jadą na nas jak na łysej kobyle. Państwo nie reaguje bo jest z kartonu. pozdrawiam i wytrwałości


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
3 godziny temu, Berthold napisał:

To musi być jakaś j... Ściema. Muzułmanie muszą jeść wołowine nakazuje im to religia tak samo żydzi, samym kurczakiem i warzywami nie pociągną. Polska produkuje ok. 500 tysiecy ton mięsa wołowego rocznie. Nawet przywołane powyżej porozumienie z USA i innymi krajami zezwala na wprowadzenie 40 tys. Ton na Europę. A to dosłownie promil Europejskiej produkcji. W Niemczech cena spadła ale jest zdecydowanie wyższa niż u nas, mimo licznych afer z Niemiecką wołowiną TVN nie zrobił tam kreciej roboty. Według mnie każda branża przeżywa wzloty i upadki. Giełda ma Hossę i Bessę a mimo to wszyscy grają. Dochodzi światowy kapitał spekulacyjny i wszelakie naciski polityczne. My musimy pilnować swojego podwórka nie poddawać się bo nie tedy droga. Na pewne zeczy nie mamy wpływu, na inne tak dlatego ja zacznę od poszukiwań taniego cielaka zaraz po zniwach  (podmioty współpracujące nie chcą słyszeć o obnizkach)  bezpośrednio u źródła... Poza tym weźmy się w garść. Na razie póki co gdybamy i spekulujemy co jest grane. Mamy tu wielu handlarzy na forum na pewno kilku przedstawicieli ubojni którzy doskonale znają temat, mnóstwo obytych z tematem rolników... W obliczu kryzysu ustalmy jeden front co robimy bo liczą się tylko fakty, fakty i fakty... Niestety podejrzewam że te kilka najwiekszych przedsiebiorstw dyktujacych ceny wołowiny w kraju regularnie w wąskim gronie spotyka się przy wodce i Panienkach... Ta afera to powód do obniżek a oni to zawodowcy i umieją to rozegrać, dlaczego 3,4 tygodnie cena po aferze wzrosła? Zachęcam do zdroworozsadkowego myślenia, i merytorycznych wpisów. Wspieramy się nawzajem a nie niszczymy. .. 

Między nami a Niemcami zawsze jest ok 10% różnicy w cenie na korzyść rolników zza Odry ,dotyczy to każdego rodzaju produkcji rolnej,szczególnie to widać w przypadku załamania się cen,czkawką może w naszej sytuacji odbijać się długo sytuacja w Turcji i szalejąca tam inflacja ,spada siła nabywcza społeczeństwa no i na pewno rosnące co roku o kilkanaście % pogłowie co widać nawet w moim najbliższym sąsiedztwie,każdy co odpuścił sobie świnie wstawił po kilkadziesiąt szt bydła opasowego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
29 minut temu, nexeqadore napisał:

A może by tak wytrzymać na 3 tygodnie sprzedaż totalnie

jak to zrobić przy tak rozdrobnionym rolnictwie?

nie ma szans na całkowite wstrzymanie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, nexeqadore napisał:

A może by tak wytrzymać na 3 tygodnie sprzedaż totalnie

Polak z Polakiem nie dogada się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2019 o 22:50, JarekBazydlo napisał:

Może i o to mu chodziło;) Ale taki inżynier od pisowni żeby zaliczył taką wpadkę i jeszcze głupie tłumaczenie się jak dziecko;)

A Ty naprawdę nie widzisz, że to z przekąsem napisane było? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

Skoro mamy do czynienia ze zmową cenową ubojni trzeba by to jakos nagłośnić.niech jakiś wój z odpowiedniego stanowiska się tym zajmie.a ze na nich nie ma co liczyć to może ma ktoś dojście do agro unii i tego całego kołodziejczaka,w sumie to jakos do mnie nie przemawiał ale w sprawie trzody i jabłek w tv był i szumu narobił a i przed wyborami by zapunktował więc obie strony z kożyścia,może tędy sprobować bo innej drogi już nie widze  a drapanie się po głowie na forum pozostaje na forum,ot taki mój skromny pomysł.

A ze ślimakami to wcale nie takie hop że grodzisz i rośnie bo przez pierwsze miesiące roboty od h... wiem bo u mnie we wsi mają ale pierwszy raz i sam jestem ciekaw jak wyjdzie

Edytowano przez danielek24
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

Ten WUJ ma nas głęboko w d*pie teraz.....

We wrześniu to wszystkie ch*je z wiejskiej będą latać koło chłopa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Trzeba trąbić o tym w każdej parafii a jeśli chodzi o ślimaki to przejebane jak są na łące i rozjebją ogrodzenie to nie wiem czy zdąży się je połapać jak będą sp***dalać

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1314

PISZCIE o cenach a nie wylewajcie żali bo jest 300 stron niczego

północna małopolska 2szt. po 7PLN i jedna po 8 PLN , 680-750kg

 


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie cena że szkoda pisać

4 minuty temu, GABBER85 napisał:

PISZCIE o cenach a nie wylewajcie żali bo jest 300 stron niczego

północna małopolska 2szt. po 7PLN i jedna po 8 PLN , 680-750kg

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

W każdej parafii nędza i wiadomo o tym już bez trąbienia a co do wstrzymania sprzedaży to chyba nic nie da bo wuje dobrze wiedzą ile jest bydła i że w koncu i tak trzeba bedzie sprzedać a że mają zapasy to se jeszcze zakłady będą robić ile wytrzymamy i kiedy na kolanach przyjdziemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i całkiem zwykła cena . To w końcu ceny poszły w dół , czy tylko ciężko z odbiorem ?

5 minut temu, GABBER85 napisał:

PISZCIE o cenach a nie wylewajcie żali bo jest 300 stron niczego

północna małopolska 2szt. po 7PLN i jedna po 8 PLN , 680-750kg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciężko z odbiorem i cena nie bogata. Już tydzień czekam na odbiór. Cena podobno 7-7,3 za ładnego mieszańca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Ma tu ktoś bydło na kontrakcie z cena minimalna gwarantowaną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Jedna osoba z AF z tego co wiem ma na kontrakcie byki i nie narzekał narazie ale to było jakoś czas temu jak z nią pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj