donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

 

Co do gnoju to znajomy rolnik sprzedał 12 sztuk do Biernackiego wyszło mu 5, 5 zł a gnój oddał za słomę do byków bo jej nie miał.

Na dziś dołożył  do każdej sztuki tysiaka, gnój zabrali sąsiedzi za słomę a on się martwi bo ma jeszcze 100 sztuk opłacalnych zwierzaków  w oborze a karmy brak. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, artek27 napisał:

Niby byki tanie kazdy narzeka ze sie nie oplaci trzymac a cielaki malo co stanieli a chetnych nie brakuje. To ja juz tego wcale nie rozumiem.

Ludzie głupie są kupują i płacą

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to wszystko tak się pier**li od tych spisów pogłowia bydła od wtedy każdy wie ile tego jest bydła firmy mają ifromację  a jak rolnik się wstrzymuje ile można to pier**lą co raz to nowe kryteria masa byka nie wikesza jak 900 kg masa półtuszy do 450 kg tylko po to by ten rolnik musiał wy***ac te bydło za darmo . A daj spokój u nas postawił teraz chłop duże gospodarstwo mają ponad 1oo krów w doju teraz jest nowa obora na 200 sztuk opasu już wykończona zaraz bedzie zasiedlać do tego doj**ali baterie silosów bin chyba 6 po 100 ton  i jak sie  go pytają to mówi że krowy i byki naj lepszy biznes wiec wszystko zależy od skali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Teraz takie informacje się sprzedaje i zarabia czaisz 500+ i te sprawy 😏 haha 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, kanalia36 napisał:

 

Co do gnoju to znajomy rolnik sprzedał 12 sztuk do Biernackiego wyszło mu 5, 5 zł a gnój oddał za słomę do byków bo jej nie miał.

Na dziś dołożył  do każdej sztuki tysiaka, gnój zabrali sąsiedzi za słomę a on się martwi bo ma jeszcze 100 sztuk opłacalnych zwierzaków  w oborze a karmy brak. 

 

No ale czyja wina l, że znajomek jest stuknięty i trzyma sto sztuk byka z zakupu nie mając bazy paszowej? Słomę można kupić. Ale kup paszę, kup słomę i kup byka. Rozumu nie kupi?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Warchlaki też tak trzymają i wszystko kupują. Pasze tresciwe dla  krów jak mleko lepiej placi zaraz każdy woli kupić. Wszystko kwestia skali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tu zgoda, ale kupno objętościowych pasz to marny interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, Ursus932 napisał:

Ludzie głupie są kupują i płacą

Ludzie myślą ze za 2 lata będzie cena, ze ta sytuacja to chwilowa,A kto z nas przewidzi co będzie za pół roku a co to dopiero za 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362

kilka dni temu handlarz twierdził ze w połowie wakacji powinno cos ruszyć do góry. ile w tym prawdy?


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

kilka dni temu handlarz twierdził ze w połowie wakacji powinno cos ruszyć do góry. ile w tym prawdy?

Też mam taką nadzieję... Ludzie teraz wyprzedają bo potrzeba kasy na rzniwa a zakłady wykorzystują sytuacje... J... A spekulacje wszędzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

to zależy od pogody u jednych susza u drugich grad u trzecich podtopienia jak tak dalej będzie to nie będzie od kogo dokupić paszy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450
29 minut temu, Berthold napisał:

Też mam taką nadzieję... Ludzie teraz wyprzedają bo potrzeba kasy na rzniwa a zakłady wykorzystują sytuacje... J... A spekulacje wszędzie. 

Wakacje to najgorszy okres na wszystko.i na pewno nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

 Biernacki na dziś dzień :

O klasa Hf do 5,8netto

R klasa mieszaniec 6,2- 6,4 netto

Rewelacja na Bałtyku lody lody na patyku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
3 godziny temu, lukaszwlkp napisał:

Nowy tydzień z jaką cena na O za byka? 

OSI 11.00 netto w przyszłym tygodniu zgłaszałem jeszcze dali 11.40 teraz już 11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Z dodatkami ?

tydzień temu w poniedziałek pojechał angus i bbb, jeden poszedł w O - 11,40 a drugi R - 11,80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

pierwszy raz tam puszczem wiec niewiem czy z dodatkami czy bez taka cene mi powiedział przedstawiciel jak podpisywałem umowe 

dodał tylko ze to cena netto i ze cena z dodatkiem za certyfikat niewiem czy maja tam jeszcze jakies dodatki

Edytowano przez Elvis1090

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
11 minut temu, Elvis1090 napisał:

pierwszy raz tam puszczem wiec niewiem czy z dodatkami czy bez taka cene mi powiedział przedstawiciel jak podpisywałem umowe 

dodał tylko ze to cena netto i ze cena z dodatkiem za certyfikat niewiem czy maja tam jeszcze jakies dodatki

I niestety o to chodzi w tym całym WBC, żeby rolnik nic nie wiedział... Co z czym i za ile, mało tego najlepiej żeby nie ważył bo po co, a i wtedy można chłopa oje.. ć bo się powie że byk miał guz albo ropień i wyciąć trzeba było. A jak już ustalisz cenę i podpiszesz umowę to cie wyru... ą na klasie bo za tłusty, albo dwie żyłki miał za dużo. Z tym że w obecnej sytuacji postawić się nie ma gdzie i komu bo na wagę żywą lokalni skupują hfa po piątaku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
47 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Z dodatkami ?

tydzień temu w poniedziałek pojechał angus i bbb, jeden poszedł w O - 11,40 a drugi R - 11,80

Jaja se robisz?

Co one miały z tych ras co podałeś?

Edytowano przez soltys48
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

w żadnym paszporcie nie mam czystych ras ;) wszedzie jest MM a w budowę nie musisz wierzyć nikt ci nie każe ;) nie każdy jest takim bambrem jak ty i dostaje po 15zł za kilo ;)

przed aferą za takiego belga dostałem ponad 7 tyś także na pewno miał budowę HFa i pewnie firma zapłaciła za kości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2507

Jak poszedł w O klasie to jeszcze miał skóre. Śmiech na sali. 

Edytowano przez JarekBazydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj