donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomcio551    7

Ja gadałem z Biernackim.byki poszły hf średnia waga 740kg cena 6.20.i byki do końca roku nie pójda w góre i jeszcze mogą iść w dół.bydła jest opór.....Dużo jest bydła w hotelach i to pier**li.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

jak kilka dni temu napisałem ze minister nic nie robi to mi odpisano  ze co ma robic jak to co kontrolować sytuacje na rynku co jest przyczyna tych obniżek a tu cisza jak makiem zasial,suszy według niego tez nie ma

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To kogo pierwszwgo zapierdolimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
3 minuty temu, tomcio551 napisał:

Ja gadałem z Biernackim.byki poszły hf średnia waga 740kg cena 6.20.i byki do końca roku nie pójda w góre i jeszcze mogą iść w dół.bydła jest opór.....Dużo jest bydła w hotelach i to pier**li.....

oni zawsze gadaja ze bydła opór i ze od jutra tanieja

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, bobienko napisał:

To kogo pierwszwgo zapierdolimy?

Nie tędy droga, to powinno być zrobione legalnie a za takiego kut... potem pójdziesz siedzieć.

Minister jest od tego,Izby rolnicze powinni złożyć podanie czy jakieś związki.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio551    7
Przed chwilą, kazik6 napisał:

oni zawsze gadaja ze bydła opór i ze od jutra tanieja

To to ja wiem że gadaja idzie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Wiesi0 napisał:

Nie tędy droga, to powinno być zrobione legalnie a za takiego kut... potem pójdziesz siedzieć.

Nie  No za kilku😆tak szybko nie dam się złapać😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, tomcio551 napisał:

Jeszcze troche to zobaczycie.Za mleko się będą brać......

Z mlekiem jest to samo ile dadzą to musisz brać tylko ze odbudować stado ile czasu trzeba i ja jak bym skończył produkcje mleka już bym nie zaczął, to delikatny temat oni o tym wiedzą i dają naj mniej jak mogą żebyś wegetował ale żebyś nie zaprzestał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, kazik6 napisał:

tak mleko

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

krowy to jest ciezki kawałek chleba  i to powinno płacic,chociaz mnie by żadne pieniądze nie przekonały żeby do tego wrocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
Dnia 29.06.2019 o 11:54, JarekBazydlo napisał:

Popytaj sie tych co maja mamki czy maja problem z sprzedaża odsadków a potem sie wypowiadaj albo sam poszukaj do kupna zobaczysz jak jest prosto kupic czystego LM albo mieszanke tylko ras miesnych nie mowie oHFxLM tylko np CHxLM 

Kolega ma ok 150 mamek LM i CH krył je hukiem BD inne lata wszystko szło po 12-13 netto teraz za 10 niema chętnych-chcesz? Dam na priv namiar jest na teraz ze 70 osadów  

Dnia 29.06.2019 o 12:57, JarekBazydlo napisał:

Jeszcze daleko im do sprzedaży hahaha...

A propos sprzedaży jak tam ostatnia? Coś się nie chwalisz

Dnia 29.06.2019 o 18:50, maniutek187 napisał:

Witam chodzi mi o wiek bydła wcześniej można było trzymać do 30 miesięcy! A ostatni słychać że do 24 a jeśli ma powyżej to cena w dół czy jest to prawda? Nawet ostatnio sprzedawał i odrazu padło pytanie czy ma więcej jak 24 miesiace

Wymysł skupiających 

Dnia 29.06.2019 o 20:35, Rolnik7343 napisał:

a ty jakiś nowy ? ... takie limity do 24 miesięcy już od dawna są

pier**lisz

Dnia 29.06.2019 o 23:27, AdamRo napisał:

Nastał czas dla ubojni. Dobry czas.

Masz rację dobry czas,który i i czy też Wam się skończy.....

4 godziny temu, Berthold napisał:

Pitu Pitu chlastu chlastu nie mam rączek jedenastu... My tu gadamy o d... e Maryny - sprzedawał ktoś coś na żywą ostatnio... Jutro może ktoś zawita do mnie wycenić to dam znać a tymczasem dawać jakieś świeże cenniki na jałówki i byki... 

P. S. Please please 😋😋😋

Propozycja za byka  O klasowego 5.2 na żywo 😭

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, tomcio551 napisał:

Kumpel mi gadał co ma mleko to teraz miał po 1.41

Ja też jak zaczynałem 2012 z krowami miałem 1,50 za 1000l i wychodziło 1tyś od krowy miesięcznie a krowy za specjalne nie były dostałem 3 szt w spadku a mleka  teraz mam 10tyś ok 1,35 za l ale w sumie 13500 jest i wkład jest i tak się obraca tymi pieniędzmi a czystego zysku kto wie bo trudno policzyć.Bo człowiek jednymi krowami nie żyje,mam kilka produkcji.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2505

sołtys48 pochwalę się jak wezmę po 16zl tak samo jak Ty ;) Ty się nie chwalisz to Ci ja taki szarak mam się chwalic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj