donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19724
10 godzin temu, zetorki12 napisał:

Wierzysz w to co napisałeś ? Poszukaj ilu skorzystało . Dają , ale głównie w TV .

Jednego znam osobiście......ostatnio trochę osiwiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak sie wychodzi na dzierżawie krów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się tylko pytam po jaką cholere robili nadprodukcje jak były limity

Tylko naiwni mogli myśleć że będzie w takim wypadku bez kar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

kiedys jak by ktos miał 200 krow i 200 ha to z 5 pracownikow by mial i sam by nie musial by nic robic a dzis sami rolnicy zapier.. i tak przyszlosci nie widac a to susza  albo niskie ceny albo oszustwa na duza skale

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mi tam tych idiotów nie szkoda.jakby to nie można było jak ludzie mieć te 30-50 krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie dalej jak kilka dni temu na farmerze chwalili jaki to wspaniały i postępacki sposób finansowania krów w leasing😁. Tam stoi dziennikarz farmera. Z drugiej strony jak usłyszałem od tej pani o tym że czekają na restrukturyzację gospodarstw bo mogli by się jeszcze zakredytowac i wprowadzić nowe technologie i rozwinąć to przestałem to oglądać. 😲

Wygląda na to że bank nie bez powodu chciał ich zapędy zahamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Zaśmiałem się pod nosem jak pani powiedziała że są już mądrzejsi po przejściach 😊 Mam nadzieję że ktoś tam się zlituje nad nimi i nie da im tej modernizacji i kolejnego kredytu. Ciekawe jak wyglądal ich bilans na koniec ostatnich 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, komizmo napisał:

Nie dalej jak kilka dni temu na farmerze chwalili jaki to wspaniały i postępacki sposób finansowania krów w leasing😁. Tam stoi dziennikarz farmera. Z drugiej strony jak usłyszałem od tej pani o tym że czekają na restrukturyzację gospodarstw bo mogli by się jeszcze zakredytowac i wprowadzić nowe technologie i rozwinąć to przestałem to oglądać. 😲

Wygląda na to że bank nie bez powodu chciał ich zapędy zahamować.

Ten pomysł się z niczego nie wziął,świadczy to tylko o tym że Ci duzi krowiarze są tak zadłużeni ze na krowy kasy brak.bańka która pizdnie niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, bobienko napisał:

A mi tam tych idiotów nie szkoda.jakby to nie można było jak ludzie mieć te 30-50 krów.

Widocznie mają po trzy żołądki i z 50 krów by się nie wykarmili

Przed chwilą, bobienko napisał:

Ten pomysł się z niczego nie wziął,świadczy to tylko o tym że Ci duzi krowiarze są tak zadłużeni ze na krowy kasy brak.bańka która pizdnie niedługo.

Raz że duzi zadłużeni A dwa nie znają umiaru w hodowli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Ktoś coś słyszał żeby nasze byki szły na eksport do zagranicznych sąsiadów na żywo? Handlowal ktoś tak? Idzie cenę ugrać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983
9 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Idą idą ;) widać to w reportażu "Prawdziwe oblicze transportu zwierząt"

TVN owski reportaż??? 😄😄😄 Ale konkrety... Ktoś sprzedawał, dużo lepsza cena? Jak z papierami? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Na Focus TV ;) to co u nas ma bydło porównując to co robią z bydłem poza unią to u nas bydło ma jak w pałacu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
5 godzin temu, bobienko napisał:

Ten pomysł się z niczego nie wziął,świadczy to tylko o tym że Ci duzi krowiarze są tak zadłużeni ze na krowy kasy brak.bańka która pizdnie niedługo.

Z sasiedniej wioski. Nie ma juz nic komornik wszystko zabral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31
9 godzin temu, Aktis napisał:

Czekam aż nasz rząd tym razem zaproponuje nam zmianę hodowli na chów konika polskiego. Bo to taki polski konik i nasza narodowa, ułańska tradycja. A tak na poważnie to zawsze po dołku cenowym przychodzi zwyżka cen. Wielu mówi też, że czas kryzysu, to najlepszy czas na działanie i na inwestycje. Więc rezygnacja z hodowli opasa w tym momencie może nie być dobrym rozwiązaniem. Każda zmiana jest kosztowna. Może lepiej zastanowić się dlaczego np. irlandczykowi się to dalej opłaca.

Tak jak mówisz czas kryzysu to trzeba obore budować żeby sprzedawać jak się kryzys skończy akurat. 

6 godzin temu, slawekz1975 napisał:

kiedys jak by ktos miał 200 krow i 200 ha to z 5 pracownikow by mial i sam by nie musial by nic robic a dzis sami rolnicy zapier.. i tak przyszlosci nie widac a to susza  albo niskie ceny albo oszustwa na duza skale

Zgadza się najgorszy ten klimat. Ostatnie 5 lat jest bardzo nie normalne. Nie ma żadnej gwarancji na pogodę i nie wiadomo czy pasza urośnie. W takich warunkach ciężko gospodarzyc nie mówiąc o jakimś rozwoju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, artek27 napisał:

Z sasiedniej wioski. Nie ma juz nic komornik wszystko zabral.

Najlepsze ze ten siedzi tyłem a ten do niego po imieniu😆i tak po głosie każdy ho poznał z okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Szczerze szkoda mi człowieka ale nosz kur*a ręce opadają, sam powiedział że ma mało swojej ziemi... i że dostał już kredyt na zakup jałówek i dojarki przewodowej. To ile by chciał jeszcze dostać tej krechy z normalnego banku? Trzeba było przystopować i spłacić co było zaciągnięte w spółdzielczym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230

dobrze ze miałem lenia i nie kupiłem byków , , dopiero bede miał coś na sprzedaż za dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

dzis zabral FACTOR 5,9 -6 netto sm -hf  700 netto mówil ze jalowki zaczely sie gorzej sprzedawac

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, Rolnik7343 napisał:

o co tam w skrócie chodzi ? bo nie wiem czy warto oglądać

Pożyczył kasę u lichwiarza i z 30 tyś zrobiło się ponad milion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj