donweter1989

Ceny bydła 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AdamRo    1503
7 godzin temu, nikolas29 napisał:

pojechala krowa 757kg po 6zl brutto....pytałem o byki to 7,2 netto za pięknego byka..lodzkie

Za hf-a ile dają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34

Sprzedane wczoraj cztery jałówki lm i ch średnia waga 645 kg br. skita 6% z luzu po 8.3 br warzone na ogólnej wadze .odbiorca Karczewski .podobno po niedzieli w dół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, stonka15ak napisał:

warzone

🧐 W tym kontekście , to by gotowane oznaczało .o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonka15ak    34
3 minuty temu, zetorki12 napisał:

🧐 W tym kontekście , to by gotowane oznaczało .o.O

Sory ;pojechały na wagę ogólna.😎.iilii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

Sprzedane dziś 2 byki 678kg lm i 750kg mm ładne po 7,25 netto bez skity do lokalnej Ubojni pow. Tomaszów Maz. Szlag człowieka trafia bo te byki 2 dni wcześniej dogadaliśmy na 7,5 netto. Podobno staniały. Zło.... w biały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

dzisiaj miałem taką gadkę po wyżej  24 miesięcy minus 20 gr po wyżej 30  minus 1zł po wyżej 480  wbc  minus 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57

Tak chu...wych cen i czasow juz dawno nie bylo. Mam nadzieje ze wyciagniecie z tego sluszne wnioski . Ja od listopada nie kupowalem cielakow ale cos mnie podkusilo i od stalej krowiarki  wziolem dwutygodniowego byczka lm . Po dwuch tygodniach u mnie zachodz rano do niego a on sztywny. W agencji i w weterynarii dzwi sie nie zamykaja od takich jak ja. Armagedon sie na dobre zaczol w chodowli bydla... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

dziś sprzedane hf 699 kg brutto po 6.1 netto 7% straczki

ładny mm 715kg brutto po 7.6 netto 6% straczki

lodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
2 godziny temu, Gigus napisał:

Tak chu...wych cen i czasow juz dawno nie bylo. Mam nadzieje ze wyciagniecie z tego sluszne wnioski . Ja od listopada nie kupowalem cielakow ale cos mnie podkusilo i od stalej krowiarki  wziolem dwutygodniowego byczka lm . Po dwuch tygodniach u mnie zachodz rano do niego a on sztywny. W agencji i w weterynarii dzwi sie nie zamykaja od takich jak ja. Armagedon sie na dobre zaczol w chodowli bydla... 

Pocieszę ciebie jesli ceny za dwa lata bedą takie jak teraz to jak byś tego byczka przechował te dwa lata to bys byl dwa tysiące  w plecy   A tak jestes tylko tysiac Czyli tysiaka zarobiłeś na zdechłym cielaku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gigus    57

Dzieki za szczerosc i pocieszenie .  Jade do biedry sronki zainwestowac tysiaka zaoszczendzonego w plyny wysokooprocentowane i kielbaski na stype po cielaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Jeszcze trochę i bedzie trzeba zamknąć oborę. Wczoraj byłem po opryski i za zboże pszenzyto koło mnie na skupie płaca po 780 brutto. Obśmiać wszystko zbożem i kukurydza na ziarno i 3 tygodnie w roku roboty a pieniądz lepszy i plecy zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

cena za hf dramat a za mm ok

 

no nie wiem czy mm dobry...w poprzednich cenach chciałbym za takiego ok 9 brutto...a teraz  jest 8.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
3 godziny temu, johny1991 napisał:

dziś sprzedane hf 699 kg brutto po 6.1 netto 7% straczki

ładny mm 715kg brutto po 7.6 netto 6% straczki

lodzkie

kto odbierał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Krowa hf 670kg 6zl brutto. 

12 bykow waga srednio 700kg  propozycja 7brutto. Maja wiek dopiero 22-24 miesiace wiec poczekaja az cena sie cos ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Koledzy sprzedawajcie nie czekajcie ,,aż coś ruszy "bo ja wszyscy będziemy czekali to za miesiąc dwa trzeba bedzie dobrego byka zeby dostać 6 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Daj dobry   przykład  i wypierdol 20 szt. po co robić górkę

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już dochodzę do ściany 24.07.2019 zaczynać będą kończyć 30 miesięcy i z tego czekania na lepszą cenę wyjdzie musowa sprzedaż w największym dołku cenowym. Biznes życia będzie, nie dość że 1 upadek i 1 sprzedaż z koniecznosci zaliczylem na tej partji to resztę za bezcen się odda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188
8 godzin temu, Gigus napisał:

Tak chu...wych cen i czasow juz dawno nie bylo. Mam nadzieje ze wyciagniecie z tego sluszne wnioski . Ja od listopada nie kupowalem cielakow ale cos mnie podkusilo i od stalej krowiarki  wziolem dwutygodniowego byczka lm . Po dwuch tygodniach u mnie zachodz rano do niego a on sztywny. W agencji i w weterynarii dzwi sie nie zamykaja od takich jak ja. Armagedon sie na dobre zaczol w chodowli bydla... 

po zakupie cielakow to sie chodzi po oborze z termometrem i sluchawkami stetoskopem bo inaczej to same straty

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja rozmawiałem z odbiorcą i jedyny warunek to by na haku nie wyszło wiecej jak 450 kg  a wiek nie gra roli . Byłem w szoku mówi że cena taka sama jak za byka do 24 mc jak i takiego co 3 lata skończył ważna tylko masa żeby na żywo nie było ponad 900 kg . Szok .  Sąsiad sprzedał ładnego Hf  nawet za 6.9 do Glinki co do wagi nie wiem  chyba zwazone uczciwie . Ja sprzedałem te czarne po 7.55 brutto ale jałówka niestety po ważeniu była zestresowana i nie najadła się i ważyła skubana 499kg na jego i na mojej  i niestety cena 7.5 brutto a była gadaka że jak ma te 500+ to po 7.8 brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
6 godzin temu, przemek28_28 napisał:

Jeszcze trochę i bedzie trzeba zamknąć oborę. Wczoraj byłem po opryski i za zboże pszenzyto koło mnie na skupie płaca po 780 brutto. Obśmiać wszystko zbożem i kukurydza na ziarno i 3 tygodnie w roku roboty a pieniądz lepszy i plecy zdrowsze.

w mojej okolicy kazdy placze na ceny ale wstawiajo cielaki non stop wienc tragedi nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
7 godzin temu, johny1991 napisał:

gmerek

Co to za handlarz i skąd on jestsbo tez jestem z łódzkiego i nic nie słyszałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Romas11
      Sprzedam Byczki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg,  Jalówki ras mięsnych  i mlecznych  w wadze 200-350 kg i Celiaki  byczki ras mięsnych  i mlecznych 70-130kg ,Jalówki 70-130 kg. Znajduje się w Łomży .
      605978048



    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj