Polecane posty

kromlek    3

obejrzałem i moim zdaniem problem zaczął się od tego że ktoś zgubił potwierdzenie zapłacenia 3 raty kary i wtedy komornik zawitał, moim zdaniem to nie jest wina tych rolników a @pedro odrazu jedzie po nich, wyśmiewa się i mówi że dobrze takim, jak tak wogóle można mówić, mam nadzieję że ty chłopie nie jesteś chrześcijaninem bo gdybyś był i tak mówili to się nad sobą zastanów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jakby na serio byli tacy mądrzy ale poszkodowani to by dzisiaj pracowali żeby się spłacić i wyjść na prostą a nie brali kolejna modernizację i narzekali że kredyty takie drogie a w ogóle to wszystkich wokół wina bo nas traktują jak murzynow albo upominaja się o swoje zamiast pożyczyc następna przyczepę pieniędzy. Jeśli kogoś z nich miałoby mi być szkoda to tego pana ale znowu... Wychodzi na to że jednak wziął za dużo, jak ktoś ogląda 3 razy złotówkę zanim ja wyda albo woli poczekać, prsecierpiec 2 lata zamiast się zapozyczac to go to nie rusza, mnie w sumie też

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
41 minut temu, kromlek napisał:

obejrzałem i moim zdaniem problem zaczął się od tego że ktoś zgubił potwierdzenie zapłacenia 3 raty kary i wtedy komornik zawitał, moim zdaniem to nie jest wina tych rolników a @pedro odrazu jedzie po nich, wyśmiewa się i mówi że dobrze takim, jak tak wogóle można mówić, mam nadzieję że ty chłopie nie jesteś chrześcijaninem bo gdybyś był i tak mówili to się nad sobą zastanów

Nie wyśmiewam się z tragedii, że bankructwo ich spotkało tylko z ich głupoty. Podpisali cyrograf z diabłem na 1.600.000 zl nie czytając go. Nie mam więcej pytań. Takie jest moje zdanie trzeba o tym mówić otwarcie sami wpieprzyli się w bagno i teraz cały świat winny bo każdy wyciąga rękę po swoje. Ugryź tyle ile możesz przełknąć


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, kr9292 napisał:

Jak bym naprawdę musiał wziąłbym i na 20. Syty nigdy głodnego nie zrozumie.

Powodzenia. Obyś nigdy nie musiał. 

Serio nie widzisz w obu przypadkach nic niepokojącego? A to jak chwalą się jak rozwinęli swoje gosp w krótkim czasie np? Z kilkunastu krów po ojcu w kilka lat do 200 szt dojść i z kilkunastu ha na 200 i 150ha? Ten drugi mówi, że swojej ziemi niewiele i na żaden program się nie łapał, więc 100% rozwój na krechę. Dzierżawę zapłać, dopłat nie ma i dzierżawa ma to do siebie, że w każdej chwili możesz szybko wszystko stracić. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
8 godzin temu, tumiwisizm napisał:

Jakby na serio byli tacy mądrzy ale poszkodowani to by dzisiaj pracowali żeby się spłacić i wyjść na prostą a nie brali kolejna modernizację i narzekali że kredyty takie drogie a w ogóle to wszystkich wokół wina bo nas traktują jak murzynow albo upominaja się o swoje zamiast pożyczyc następna przyczepę pieniędzy. Jeśli kogoś z nich miałoby mi być szkoda to tego pana ale znowu... Wychodzi na to że jednak wziął za dużo, jak ktoś ogląda 3 razy złotówkę zanim ja wyda albo woli poczekać, prsecierpiec 2 lata zamiast się zapozyczac to go to nie rusza, mnie w sumie też

Chodzi o restrukturyzację, a nie o modernizację. Czyli coś na zasadzie kredytu konsolidacyjnego z dopłatą ARiMR. Problem polega na tym, że mówią o tym w ten sposób jakby zaraz po konsolidacji chcieli się zadłużać dalej.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

No to zwracam honor ale tak jak mówisz dalej to wygląda mało obiecujaco, prosić o konsolidacje i mówić o inwestycjach i rozwoju w nowe technologie przy takim zadłużeniu ajj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937

Nie wiem czy zauważyliście że w tych ludziach nie widać jakiegoś zastanowienia czy pokory tylko pretensje i roszczenia, taki przykład u nas chłopakowi spaliła się  obora i część inwentarza na drugi dzień z okolicy ludzie ruszyli z pomocą jedni zwozili zboże inni slome ,siano porządkowali zgliszcza przynosili pieniądze ,tym raczej nikt nie okaże współczucia 

Edytowano przez Łolek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Mogli produkować tyle ile mieli limitu, zrobili za dużo na własne życzenie, od tego się zaczęło jak to rozumiem. Inni taki przeskok ilości bydła robią pokoleniami, a oni chcieli w parę lat świat zawojować. 

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

Życie jest krótkie,i by się chciało na już. Ale do emerytury o zdrowiu ciężko dociągnąć. Byłem na spędzie,na 6 chłopa ,pięć kosiory za sobą ciągało,nawet nie było jak dłużej zażartować,bo ja w tej piątce,  Tyle mamy z ,,hektarów''😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolkodaw    1

Obcieli za dostawy poniżej 3000l 0,06zł w około Łowicza jest jeszcze sporo takich małych dostawców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

te 0,06 tyczy sie osob ponizej 100 litrow srednio dziennie. doplaty do ilosci nie sa mniejsze niz w ostatnim cenniku(suma non gmo i ilosci). dawniej wystarczylo 40l dziennie aby dostac takowa doplate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

I parametrów mi akurat też nie obcieli, po prostu spadły tak jak w federacji. A premia za czerwiec będzie czy jednak nie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

No mi Łowicz parametry za ll połowe za***przył  nieźle białko 0.4% a tłuszcz 0.3% tak więc jakieś 5  groszy  mnie jak za maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

To wszystko to jest cena samodzielności którą sami wybraliście. Więc dziś nie możecie mieć do nikogo pretensji. Można było iść za głosem rozsądku i połączyć się z bardzo dobrą spółdzielnia i dziś mieć godna zapłatę za surowiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

OSM Włoszczowa 1,3775 netto, cena o 5 groszy niższa, niż w poprzednim miesiącu. Teoretycznie wynika to z parametrów, w praktyce wiadomo. Za pierwszą połowę lipca parametry wróciły do normy.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nie mogę bo go nie mam i nigdy nie miałem ale wcześniej chłopaki wrzucali tylko odejmij sobie 8 gr i Ci wyjdzie rzeczywista cena Mlekpolu. 

Za czerwiec Łowicz również bilans na +? 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

za czerwiec nie powiem bo niewiem jeszcze, pewnie na radzie powiedzą, czyli wychodzi że w łowiczu dostaje tyle co miałbym w mlekpolu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jesteś radnym w OSM Łowicz?

To dlaczego przy takim skupie Łowicza  średnia cena w woj łódzkim jest najniższa w kraju? Niższa niż woj podkarpackie gdzie warunki są mega trudne. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

No wiadomo przecież, dlatego że mlekpolu tam nie ma. Grzesiu szczerze nie głupi chłop jesteś, ale robisz z siebie takiego pajaca, że oczy krwawią jak czytam. W każdym poście aluzje Mlekpol lekiem na całe zło.

Ważne, że ludziom w Łowiczu płacą i to całkiem nieźle. Kto bystrzejszy zawczasu przepisał/przepisze na kogoś z rodziny i jest jakaś nadzieja na odzyskanie udziałów. Po przejęciu przez inny podmiot chłop by zobaczył środkowy palec zamiast udziałów. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba nie tylko Łowicz skupuje na łódzkim także nie ma co winy w nich szukać i trzeba dać im trochę czasu. monopol może nas zgubić @slawek_74 moze potwierdzić co działo się u nas na rejonach gdy Radzyń miał prawie monopol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
7 godzin temu, pedro2 napisał:

No wiadomo przecież, dlatego że mlekpolu tam nie ma. Grzesiu szczerze nie głupi chłop jesteś, ale robisz z siebie takiego pajaca, że oczy krwawią jak czytam. W każdym poście aluzje Mlekpol lekiem na całe zło.

Ważne, że ludziom w Łowiczu płacą i to całkiem nieźle. Kto bystrzejszy zawczasu przepisał/przepisze na kogoś z rodziny i jest jakaś nadzieja na odzyskanie udziałów. Po przejęciu przez inny podmiot chłop by zobaczył środkowy palec zamiast udziałów. 

Nie zniżę się do twojego poziomu i nie odpowiem chamstwem na chamstwo. Życzę ci wszystkiego dobrego zdrowia w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj