Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dzierżawa krów kaplica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Szczerze to z takim podejściem nie dziwne że są w takich tarapatach, jak sami nie dbają o swoje interesy to trudno żeby państwo za nich czytało umowy

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No współczucia, ale aż strach co to będą za nowe technologie z kredytu na restrukturyzację o których mówi ta pani około 30 minuty. Pewnie roboty do podgarniania paszy i samolot do oprysków.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Cały program oddłużania rolnictwa wzbudza we mnie mieszane uczucia.. Państwo ma pomagać takim rolnikom bo pojechali po bandzie nie patrząc na margines przeinwestowania? Ciekawe ile płacili za ziemie 100 tys za hektar? Może więcej? Ciekawe ilu sąsiadom napsuli krwi nie pozwalając powiększyć areału choćby o kilka hektarów? Jestem zwolennikiem rozwoju ale zrównoważonego! To nie mafie i banki są winne ich kłopotów oni tylko dołożyli cegiełke do efektu końcowego. Gdyby Ci państwo rozwijali sie z umiarem dzisiaj nie musieli by obwiniać całego świata o swoje kłopoty.

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Kary za nadprodukcje "miało nie być" nie jeden z nas zapłacił albo wcześniej limit dokupił. Susza? Też "miało nie być"???? Czy tylko u nich była susza? Trzeba było z głową brać to nie było by całej afery. Jeszcze będą się rozwijać 😂 

Kurde w BS-ie brałem 3x kredyt, wszystko swoi znajomi ludzie i mimo wszystko zakazdym razem umowa przestudiowana od a do z. A tu kuźwa z jakąś firmą z drugiego końca Polski podpisują na kolanie nie wiadomo co na pałe. Oszustwo, dobrze, racja, ale najpierw samemu uderzyć się w pierś... boś jeden z drugim głupi narobił kaszany.  podstawowy dziecinny błąd przy podpisywaniu umów nie raz nagłaśniany. Nie żyjemy w średniowieczu, zaufanie? Łajza złodziejska miodem d*pę ci wysmaruje jak będzie chciał wcisnąć taki bubel. 

Bank zajmuje 100% przychodów, kto podpisywał umowę i weksle? Sąsiad? No k**wa takie sytuacje działają na mnie jak płachta na byka, jak biorą to nie ważne co na ile gdzie od kogo, ważne że dają to trza brać. Dzisiaj nikt nie ma skrupułów, światem rządzi pieniądz i tylko to się liczy. Powinie się noga nikt się nie zlituje tylko każdy rwie swoje, wtedy przychodzi dopiero czas olśnienia "oszukali nas".

Jeszcze jedno zdanie jest fajne nie chce mi się szukać... W kontekście tej firmy wydzierżawiającej krowy " banki nie chciały dać  kredytu więc Chcieliśmy pokazać bankom i wszystkim" coś takiego. No Janusz Polak cebulion 100%

  • Like 1
  • Thanks 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ale żeby brać kredyt bez umowy od jakiegoś gościa, masakra. Nie wierze że nie było żadnych banków żeby wsiąść 30 tyś na nawozy. 

I co się stanie rolnik dostanie kredyt od państwa i kasa pójdzie i cześć na pewno pójdzie do lichwiarzy, paranoja. Rolnik będzie spłacał kredyt a lichwiarz z pełnym portfelem pojedzie do drugiego rolnika. 

Jeżeli już rząd ma pomoc to trzeba wszystko sprawdzić gdzie te kredyty poprał żeby oszuści nie zarobili. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
12 godzin temu, pedro2 napisał:

Kary za nadprodukcje "miało nie być" nie jeden z nas zapłacił albo wcześniej limit dokupił. Susza? Też "miało nie być"???? Czy tylko u nich była susza? Trzeba było z głową brać to nie było by całej afery. Jeszcze będą się rozwijać 😂 

Kurde w BS-ie brałem 3x kredyt, wszystko swoi znajomi ludzie i mimo wszystko zakazdym razem umowa przestudiowana od a do z. A tu kuźwa z jakąś firmą z drugiego końca Polski podpisują na kolanie nie wiadomo co na pałe. Oszustwo, dobrze, racja, ale najpierw samemu uderzyć się w pierś... boś jeden z drugim głupi narobił kaszany.  podstawowy dziecinny błąd przy podpisywaniu umów nie raz nagłaśniany. Nie żyjemy w średniowieczu, zaufanie? Łajza złodziejska miodem d*pę ci wysmaruje jak będzie chciał wcisnąć taki bubel. 

Bank zajmuje 100% przychodów, kto podpisywał umowę i weksle? Sąsiad? No k**wa takie sytuacje działają na mnie jak płachta na byka, jak biorą to nie ważne co na ile gdzie od kogo, ważne że dają to trza brać. Dzisiaj nikt nie ma skrupułów, światem rządzi pieniądz i tylko to się liczy. Powinie się noga nikt się nie zlituje tylko każdy rwie swoje, wtedy przychodzi dopiero czas olśnienia "oszukali nas".

Jeszcze jedno zdanie jest fajne nie chce mi się szukać... W kontekście tej firmy wydzierżawiającej krowy " banki nie chciały dać  kredytu więc Chcieliśmy pokazać bankom i wszystkim" coś takiego. No Janusz Polak cebulion 100%

W okolicy jeden upadł przez takie kredyty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216
55 minut temu, artek27 napisał:

Z sasiedniej wioski. Tak to jest brac kredyty bez umiaru.

Byłem zmuszony iść do banku Pekao brać kredyt 😂 zauważcie, że oni wszyscy tak samo się tłumaczą, dobrze że do mnie nikt z karabinem nie przyjechał nie zmuszał żeby brać

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pedro2   Przez takie osoby jak Ty osobiście pier**le to forum, jesteś bardziej głupi od psychicznie chorej małpy!!! To własnie prawdziwy SOMSIAD POLAK. Z przerażeniem się tego słucha a Ty się z tego śmiejesz. Nie chciałbym się znaleźć w jego sytuacji a nawet tobie nie życzę!!! Sam wziął i sam będzie musiał oddać a Ciebie nie musi "zalewać" krew na jego postępowanie. Przepraszam resztę że muszą to czytać, narazie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Panowie czasami trzeba się zadłużyc. Zdarza się że pójdzie lawina nieszczęść i nie ma pomocy a tonący brzytwy się chwyta. A w was żadnego współczucia i jedności i przez to zginiemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Nie trzeba się za głęboko zanurzać to wtedy łatwiej wypłynąć


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Racja, ale to nie zmienia faktu, że wasze nastawienie to trochę brzydkie. Ale to wasza sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wsi jest tak ze jak goszpodarz bankrutuje to reszta sie cieszy.... 

Nie trzeba kredytu zeby zbankrutować

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

To wytłumacz jakie nieszczęście w tych obu przypadkach doprowadziło do aktualnej sytuacji? Bo dla mnie nieszczęście to choroba,wypadek, śmierć, pożar dobytku, jakieś masowe upadki zwierząt, a nie ludzka ludzka głupota. Wziął byś "kredyt" na 10%w skali miesiąca? 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Racja, ale to nie zmienia faktu, że wasze nastawienie to trochę brzydkie. Ale to wasza sprawa

Chyba nikt z nas nie pisze komentarzy po to żeby kogoś obrażać ale co niektórzy mogliby nie przesadzać bo w naszej ,,branży,,ciężko przewidzieć przyszłość bo to żywy materiał i rynek mało stabilny a zaciągnięcie milionów kredytu przy niewielkim zapleczu to przeważnie kończy się  źle , ale każdy ma swój rozum albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
8 minut temu, Takisobierolnik napisał:

Na wsi jest tak ze jak goszpodarz bankrutuje to reszta sie cieszy.... 

Nie trzeba kredytu zeby zbankrutować

 

Osobiście nie znam przypadku bankructwa gospodarstwa z innego powodu jak przeinwestowanie. Susza dotyka nas wszystkich a jednak nie wszyscy bankrutują. Mnie osobiście tego typu sytuacje jak powyższe bardzo irytują.. Pamiętajcie każde gospodarstwo ktoś kiedyś zbudował, ojciec, dziadek jak i dalsze pokolenia. Budowali je w bardzo trudnych czasach kiedy nie było klimatyzacji w ciągniku i ładowarek a jednak w pocie czoła zasuwali i zbudowali więcej lub mniej. Najgorsze jest to że Ci ludzie teraz często muszą patrzeć na to jak komornik wyprzedaje dobra które oni w pocie czoła gromadzili! A dlaczego? Niestety W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW (!) dlatego że wzieło sie kolejny ciągnik, bo sąsiadowi chciało sie udowodnić że mam więcej, lepiej.. Bo wciąż było mało.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
44 minuty temu, pedro2 napisał:

To wytłumacz jakie nieszczęście w tych obu przypadkach doprowadziło do aktualnej sytuacji? Bo dla mnie nieszczęście to choroba,wypadek, śmierć, pożar dobytku, jakieś masowe upadki zwierząt, a nie ludzka ludzka głupota. Wziął byś "kredyt" na 10%w skali miesiąca? 

Jak bym naprawdę musiał wziąłbym i na 20. Syty nigdy głodnego nie zrozumie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
8 minut temu, kr9292 napisał:

Jak bym naprawdę musiał wziąłbym i na 20. Syty nigdy głodnego nie zrozumie.

Tu nie chodzi o sytość ale znam przypadek że gość postawił obore za chyba 4mln mając hektarów  15 no i po pewnym czasie się zesralo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj