Polecane posty

slawek74    12196

grzesiu to co masz wspólnego że we wszystkich twoich wypowiedziach naj naj i na samej górze a może jeszcze wyżej jest mlekpol i z twoich wypowiedzi wynika że dał byś się za nich pokroić ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Pokroić bym się nie dał. Model biznesowy Mlekpolu bardzo mi się podoba a ze spółdzielnia ta łączy mnie tyle ile mam ich produktów w lodówce i nie są osamotnione 😊 bo lubię próbować i porównywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

grzesiu gdybyś byl producentem mleka i mieszkał w rejonie gdzie nie dojeżdża twój kochany mlekpol a ci co odbierają to niezłe szuje ciekawe ile miał bys do gadania pamiętaj że nie wszędzie jest kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6720

A wy jeszcze wierzycie w to ze Grzesiu nie jest pracownikiem mlekpolu? Bo ja już dawno przestałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Nie zniżę się do twojego poziomu i nie odpowiem chamstwem na chamstwo. Życzę ci wszystkiego dobrego zdrowia w szczególności.

Jeśli szczerze to dziękuję.

Nie oczekuję żebyś odpowiadał. Mieszczuch chama ze wsi nie zrozumie... i na odwrót. Dla mieszczucha liczą się tylko statystyki, sytuacja na papierze, dla nas wszystkich najważniejsze jest to, że chłopy dostają uczciwe pieniądze za harówe. I w d*pie z tym czy zakład przerabia dziennie milion czy 100tys litrów i czy jest samozwańczym lyderem na podstawie statystyk.

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

@slawek74 ja Cię doskonale rozumiem ale to trzeba zmieniać a nie karmić nierobów i legatów. Najeżdżacie na mnie że tak ich chwale bo uważam to za zasadne widać ciężką pracę 24h/dobę w imię maksymalizacji ceny za surowiec. 

@radekz200 widocznie jesteś człowiekiem słabej wiary. 

@Pedro szczerze kolego szczerze 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, radekz200 napisał:

A wy jeszcze wierzycie w to ze Grzesiu nie jest pracownikiem mlekpolu? Bo ja już dawno przestałem 

Znam @grzesiu i wiem kim jest i mówi prawdę nie pracuje dla Mlekpolu . Interesuje się rynkiem mleka bo jest to związane poniekąd z jego pracą.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

1.4 net za litr to jak kilka lat temu złotówka z groszem. Jeżeli po nowym roku prąd rzeczywiście zdrożeje z 50% to koszty nas pożrą. Już w tym momencie ta cena to absolutne minimum do utrzymywania tej produkcji.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Kolego, popatrz sobie na drugie forum z cenami bydła tam co jeden wrzeszczy że obniżki i byk po 4 Zet. Jak ty będziesz pisać, że wystarczy ci złotówka to sobie możesz to wykrakać. Czy zrozumiałeś co napisałem? Za chwilę możemy dymać za darmo i przy mleku.

I tak, nie znam się najwidoczniej na pieniądzach bo byłem wieloletnim dostawcą OSM Łowicz

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Inaczej widzi się i planuje budżet mając 1,2 a inaczej mając 1,4. Ten co ma więcej być może inwestuje więcej, szybciej na kredyt a wtedy jak cena spada robi się problem. Każde wyliczenia zakładają jakąś minimalną cenę na podstawie poprzednich lat, ale jak spada jeszsze bardziej to wtedy jest problem. Nie trzeba kredytu, żeby zaczęły się problemy z płynnością finansową. Problemy w stadzie, susza, awarie i wszystko się wali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

@damianzetor zgadza się, ale tak nie powinno być. Aby utrzymać produkcję na dotychczasowym poziomie (w skali kraju) lub ją rozwijać przy obecnych kosztach i inflacji to 1.4 wg mnie minimum. Myślę, że od wiosennych cen nawozów to nam kopary opadną...

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@slawek_74 Prawda że Ryki mają zacząć dopłacać 1 gr, do oceny?

Na wsi się spalił chłopakowi ciągnik który skończył spłacać w marcu, na wiosnę wsadził 20000 w skrzynię biegów, oddali mu bez półbiegów a za naprawę chcieli 6000, sami je zepsuli.

Chłop chciał wziąć Kubote w fabrycznym tylko nie ma na wkład własny a inaczej dać nie chcą, teraz złożył podanie o wycofanie udziałów z mleczarni bo niema czym robić w polu, na jesieni MGR i jałówki kredyt 700000, obora postawiona w 2012 też na kredyt, w tamtym roku tira jałówek też nie za gotówkę, weterynarze, firmy paszowe i usługodawcy czekają na pieniądze, wszystko na gospodarstwie niecałe 15ha. reszta 20 ha. dzierżawy bez dopłat, i mokre i suche pola.

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Wie może ktoś z Was jaka różnica w cenie ma być między dostawcami a udziałowcami w Mlekowicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie dostałeś z nową umową cennika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Rok temu to było chyba tak że udziałowiec 10gr za jednostkę tłuszczu i białka,a na kontrakcie 8 gr. Ale nie pamiętam gdzie mam ten cennik także głowy sobie uciąć nie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Piotrass napisał:

Wart Milk Sieradz bialko 3,4 tluszcz 4,0 cena 1,35 netto minus 2 gr na udzial

Jaka ilość około?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
2 godziny temu, karol6130 napisał:

@slawek_74 Prawda że Ryki mają zacząć dopłacać 1 gr, do oceny?

Na wsi się spalił chłopakowi ciągnik który skończył spłacać w marcu, na wiosnę wsadził 20000 w skrzynię biegów, oddali mu bez półbiegów a za naprawę chcieli 6000, sami je zepsuli.

Chłop chciał wziąć Kubote w fabrycznym tylko nie ma na wkład własny a inaczej dać nie chcą, teraz złożył podanie o wycofanie udziałów z mleczarni bo niema czym robić w polu, na jesieni MGR i jałówki kredyt 700000, obora postawiona w 2012 też na kredyt, w tamtym roku tira jałówek też nie za gotówkę, weterynarze, firmy paszowe i usługodawcy czekają na pieniądze, wszystko na gospodarstwie niecałe 15ha. reszta 20 ha. dzierżawy bez dopłat, i mokre i suche pola.

 

Ile sztuk do wykarmienia z tego areału?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Nie dostałeś z nową umową cennika?

Nic nie dostałem , instruktor mówił przez telefon że ma być 17 groszy różnicy jak dzwoniłem do kierownika to sam nie wiedział jaka różnica będzie , narazie jestem tylko dostawcą i nie wiem czy opłaca mi się składać podanie na poczet członków 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@pedro2Około 50-70 sz, w zależności jak się poszykuje, jakby nie 500 + to by nie było co nieraz do gara wsadzić.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, leszekb napisał:

Wie może ktoś z Was jaka różnica w cenie ma być między dostawcami a udziałowcami w Mlekowicie ?

 

bez udziału 17 gr mniej za***ista ta mlekovita kur,,a znakomita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj