Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czesio1612    102

Z dużym mają taki problem, że jak im jeden odejdzie to tak jak 20 małych i łatwiej im utrzymać stały poziom produkcji ;) bo jak odejdzie kilku małych to nie odczują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, Farmer6820 napisał:

Mój sąsiad oddaje do Siemiatycz i też myśli się stamtąd zabierać tyle że Łuków nie chce go po raz 3 😁

U mnie w okolicy i z wioski wszyscy przeszli z bielmleka z Bielska do Lukowa i nie bylo zadnego problemu.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192

Ale Łosice to już zero prestiżu 😀 a aspiracjie są

artek27 napisał:

2 godziny temu, Farmer6820 napisał:

Mój sąsiad oddaje do Siemiatycz i też myśli się stamtąd zabierać tyle że Łuków nie chce go po raz 3 😁

U mnie w okolicy i z wioski wszyscy przeszli z bielmleka z Bielska do Lukowa i nie bylo zadnego problemu.

 

 

ale czytaj już dwa razy był i trzeci nie chcą bo gość nie stabilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masło mają dobre. Lepsze niż lyder.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja na dobry ser nie mogę trafić, Królewski z Sierpca w plastrach Ok,a w kostce jakiś strasznie ostry jak Radamer czy Masdamer 🤔 Mlekpola Gouda już mi też nie podchodzi, jak żyć? 😳😒 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

To pokrój w plastry i będzie lepszy he he . 

A tak na poważnie to od królewskiego wole śmietankowy tez z Sierpca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Paulina1985 napisał:

A ja na dobry ser nie mogę trafić, Królewski z Sierpca w plastrach Ok,a w kostce jakiś strasznie ostry jak Radamer czy Masdamer 🤔 Mlekpola Gouda już mi też nie podchodzi, jak żyć? 😳😒 

Kup ser z Ryk😃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
4 godziny temu, slawek74 napisał:

Ale Łosice to już zero prestiżu 😀 a aspiracjie są

ale czytaj już dwa razy był i trzeci nie chcą bo gość nie stabilny

Jakis podejrzany typ jak go nie chca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Skupują przerzut?

Prawdopodobnie tak. 

2 godziny temu, Krowiarka napisał:

Raczej upłynniają nadmiar... ;)

Że niby Sierpc przywozi do mojej mleczarni Wasze mleko? Hahahahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
damianzetor9540 napisał:

2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Skupują przerzut?

Prawdopodobnie tak. 

2 godziny temu, Krowiarka napisał:

Raczej upłynniają nadmiar... ;)

Że niby Sierpc przywozi do mojej mleczarni Wasze mleko? Hahahahaha

może to co nie spełnia wymogów na wyprodukowanie dobrego produktu albo czasem przestój lini i trzeba towar sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Mlekpol bi 3,10 tł 3,90 1,41zł/l brutto przy 14 tyś.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Sprzedają, bo w lato zawsze mają nadmiar mleka, dlatego budują nową linię do sera i wtedy będą jeszcze mieć niedobór mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Jeszcze nie wiem, bo nie miałam faktury. Nie jest za   specjalnie, bo Sierpc inwestuje i dlatego mniej płaci. Samo wykupienie terenu w centrum miasta i wyburzenie domów to już musiało kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7613    2

Jogo-lodzka  Spoldzielnia Mleczarska sr.c.bruto 1,13z tego -3grosze na udzial przy parametrach . 4,20 tl ,bialko 3.1 przedzial do 5000tys , przy takiej suszy cena smieszna ,moze ktos zna lepsza mleczarnie z okolic poddebic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

A jak w Łowiczu teraz bo coś nikt się nie chwali

Jak Radomsko? Radek pochwal się chociaż raz uchyl rąbka tajemnicy 

Jogo też słabo ale niestety w takim przedziale nikt Ci nie nawali 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

W cuiavia 5 groszy mniej za sierpień. To wyjdzie około 1,18 netto za 15tyś 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj