Polecane posty

Gość   
Gość

Ta kukurydziana będzie nam dana na wypłatę grudzień a premia grudniowa na wypłatę w styczniu Thomas .

Czy ja tam wiem czy macie lepszą cenę na pewno ci duzi dostawcy o których tak się buntują ci mniejsi że cena na telefon ...  Żeby było jasne nikogo nie oskarżam nie osądzam dziele cię plotkami które sam słyszałem . A skoro już dzwonią i się pytają o cenę bo mówią wprost że Sierpc ich jebie na cenie by utrzymać tych największych. Tak czy siak mania że ich mleko jest super ekstra jest śmieszne najlepiej świadczą o ich mleko cysterny z Polmleka w Żurominie które mleko zostawiają . A jakoś widać po serze Królewski który nie przypomina go wcale z przed 3 lat .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
1 godzinę temu, nikolas29 napisał:

Macie super cenę.u nas w łódzkim najtaniej 

Przy podobnych ilość i parametry 1'19 do1,22

To nie jest super cena. To minimum jakie powinno być. U Ciebie to jest dramat. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Spomlek

Ilość:12500

tł:4.03

kaz.2.59

cena 1,35 (10gr z FSiR)

 

Edytowano przez xpaxpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

No ja będę się upierał przy tym ze to "jebanie na cenie" mleka polega na tym, ze za mała jest różnica w cenie między sierpcem a mlekovita. 3 lata jak jestem w Sierpcu i różnicy w smaku sera czy twarogu lub masła nie czuję, ale to ja i mój smak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912
5 godzin temu, nikolas29 napisał:

Macie super cenę.u nas w łódzkim najtaniej 

Przy podobnych ilość i parametry 1'19 do1,22

Kto tak szasta kasą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1583
5 godzin temu, zkordalski napisał:

Ta kukurydziana będzie nam dana na wypłatę grudzień a premia grudniowa na wypłatę w styczniu Thomas .

Czy ja tam wiem czy macie lepszą cenę na pewno ci duzi dostawcy o których tak się buntują ci mniejsi że cena na telefon ...  Żeby było jasne nikogo nie oskarżam nie osądzam dziele cię plotkami które sam słyszałem . A skoro już dzwonią i się pytają o cenę bo mówią wprost że Sierpc ich jebie na cenie by utrzymać tych największych. Tak czy siak mania że ich mleko jest super ekstra jest śmieszne najlepiej świadczą o ich mleko cysterny z Polmleka w Żurominie które mleko zostawiają . A jakoś widać po serze Królewski który nie przypomina go wcale z przed 3 lat .....

Idź do tego co ci to mówił i powiedz mu ze jest głupi .

Poszukaj sobie w tym temacie jak koleżance Krowiarka wjechała na ambicje bo cenę miałem o 2gr niższą tyle ze ja miałem 11 tyś  a ona 70 tys .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
7 godzin temu, nikolas29 napisał:

Macie super cenę.u nas w łódzkim najtaniej 

Przy podobnych ilość i parametry 1'19 do1,22

Gdzie oddajesz ? W osm końskie podobne parametry 1.35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Ser z Sierpca podobno ma najlepszy skład, przy dzieciach zwraca sie na to uwage, co do jakosc - kumplowi wstrzymali mleko w Piatnicy, weterynaria na karku i te sprawy, jak żyje? oddaje do sasiada a sasiad gdzie?? Tak, tak Thomas

Edytowano przez Soltys85
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to ma do mnie? Jaki ja mam wpływ na to, że ktoś jest brudasem? Ja wiem jakie mleko mam i spokojnie mieszczę się w tę waszą super extrę, która dla wielu jest chyba nieosiągalnym kosmosem sądząc po wpisach i to przy cenie 1,35. Dałbys radę za tyle doić? Jakiś czas temu narzekałeś, że koszta rosną i mimo ceny jaką dostajecie ponad 1,7 zł szukałeś oszczędności w leczeniu krów. Utrzymałbyś jakość przy tej cenie? 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
Dnia 9.11.2019 o 13:00, vodz napisał:

Raczej chodzi o to ze w mlekowicie ile jest mniej? 5gr niż w sierpcu? A podobno jest "spokojniej" niż w sierpcu. Różnica w cenie nie duża a spokój większy to się przenoszą, tak mi się wydaje. Jakby sierpc płacił 1,70 to by siedzieli cicho. 

A z czym bądź w czym mamy spokój w mlekowicie?  Porównując np do sierpca? 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
Dnia 9.11.2019 o 11:08, Thomas2135 napisał:

Aha. To tylko jeden Sierpc pilnuje jakości a reszta to brudasy? Może napiszesz, które mleczarnie nie pilnują jakości mleka?

I pewnie jeszcze antybiotyki u innych przechodzą tylko nie w sierpcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Odczepcie się od tego Sierpca nikt tu nikogo nie pomawia i i nie wytyka, że jest brudasem czy coś, a wy jak te nożyczki uderz w stół, a się odezwą. ;) I nikt nie mówi, że u nas jest lepsze mleko niż u was, ale w naszym terenie działają takie mleczarnie co nie przywiązują takiej wagi do surowca. Sąsiedzi wiedzą o sobie dużo. :P

Niestety kiedyś kupiłam wiaderko twarogu z mało znane mleczarni na pierogi po promocyjnej cenie w dacie przydatności i mimo całej torebki cukru waniliowego zapach tego sera był tak okropny, że nie dało się tego jeść. No cóż więcej go nie kupię mam wybór. Tak samo wy kto nie chce niech nie kupuje sierpeckiego sera i da spokój temu tematowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No i wyszła z ciebie cebula, z promocji 😉. Ten wątek z mleczarstwa i cen mleka,  przekształcił się na kącik kulinarny 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331
5 godzin temu, zetorr6441 napisał:

A z czym bądź w czym mamy spokój w mlekowicie?  Porównując np do sierpca? 🤔 

Nie wiem, mnie nie pytaj. Pytaj tych co się przenieśli czy lepiej czy nie.

Krowiarko do rotr rypin lało się wszystko i np takie masło, twaróg sernikowy czy śmietanę mieli za***ista. Drugiego tak dobrego masla nie jadlem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Thomas2135 napisał:

Aha. To tylko jeden Sierpc pilnuje jakości a reszta to brudasy? Może napiszesz, które mleczarnie nie pilnują jakości mleka?

Nasz były zakład nie pilnował. Jednak z tego co się orientuję już nie prowadzi produkcji. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12912

Jak czytam alba słyszę wywody tych co oddają,,byle biale,, to mnie trafia przecież to jedzą ludzie może oni sami będą ta wpie...druga sprawa to jak długo będzie funkcjonować stado w syfie i z komórkami  ale liczy sie wydajność i to że można się ,,pochwalić,,jak to nie trzeba sie narabiac

Edytowano przez Łolek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
14 godzin temu, Łolek napisał:

Jak czytam alba słyszę wywody tych co oddają,,byle biale,, to mnie trafia przecież to jedzą ludzie może oni sami będą ta wpie...druga sprawa to jak długo będzie funkcjonować stado w syfie i z komórkami  ale liczy sie wydajność i to że można się ,,pochwalić,,jak to nie trzeba sie narabiac

Podobno polindus pilnuje aby mleko nie miało dużo bakterii. Także chyba nie jest żle heh ;) Jakiś facet się wypowiadał o stosowaniu wirówek i twierdził że one będą tragiczne w skutkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie trzeba być geniuszem zeby wiedziec, ze wirówki to nic dobrego 🤦‍♀️  Są zbawieniem dla brudasów i chytrusów...wybaczcie za słowa, jak slyszę słowo "wirowka" to noż mi się w kieszeni otwiera 😡 

Pytanie w temacie : co z tym Mlekpolem 😒 dadzą coś wiecej za listopad? ☹😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A moze jakis mały przeciek ? 😅 nieee??? 🤔😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
rada jest na koniec miesiąca i zatwierdza cenę wstecz,pewnie coś tam rzucą za listopad a powinni już za październik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wlasnie...ten pazdziernik ktoś przegapił i to bardzo 😒 Czekamt na koniec miesiąca 😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj