tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocco0987    112

Jedno duże gospodarstwo, mówił że na dwa wielkie opryskiwacze jeździli,,,, jak zalali drugiego to po chwili pierwszy już wracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Trzeba mieć narąbane żeby w styczniu rozlewać rsm. Takich debili to sam bym zgłosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ale jak zima nie zaskoczy to mogą sporo wygrac bo kiedy my polecimy z pierwsza dawką to oni z drugą w duzo wiekszy łan ktory korzysta z resztek wody a nasze zboze dopiero zacznie rosnac a jak bedzie sucho to bedzie wielkie g.wno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Jak będzie susza w kwietniu czy maju to raczej będzie obojętne czy ten azot poszedł za szybko czy za późno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

No i jak przez najbliższe kilka tygodni nie zrobi się nagle ciepło to guzik ten azot wcześniej podany jakoś superowo zadziała. W zeszłym roku dałem wcześnie, prawdziwa wiosna przyszła za kilka tygodni, myślałem że właśnie jak wcześniej dane to sobie skorzysta bo i woda jest i w ogóle.. rzepak 3t srednio chyba nie dał. Kumpel się nie spieszył dał na raz całość w rsm i jak nigdy zebrał 4t i to bez stołu koszone 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
Napisano (edytowany)

Dla jednego całość dla drugiego będzie 1.dawką... 😉 Ale fakt że zeszły rok był specyficzny... Rzepaki wyglądały a nie sypały.

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

Witam :) zadałem to pytanie w temacie o pszenicy ale bez odzewu więc tu spróbuję. Otóż chodzi o to, że w rzepaku tak jak ktoś powyżej pełna dawka rsm idzie u mnie w jednej dawce RSM. I tak sobie rozkminiam jakby to się sprawdzilo w pszenicy, tzn N1 i N2 dać na raz. Pszenice mam dobrze rozkrzewione więc azot mogę trochę opóźnić a N3 będzie uzależnione od warunków. Susza coraz bardziej doskwiera więc może było by to dobre posunięcie póki jakieś zasoby wody w glebie są. Praktykował ktoś z was taką strategię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Ja w tamtym roku w pszenicy lałem rsm 1 marca i 2 dawka poszła tydzień później i do żniw już nic ale było widać że brakuje azotu pod konjec maja maja. Blade to było. I już tak nie zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579
29 minut temu, Grzegorz86 napisał:

Witam :) zadałem to pytanie w temacie o pszenicy ale bez odzewu więc tu spróbuję. Otóż chodzi o to, że w rzepaku tak jak ktoś powyżej pełna dawka rsm idzie u mnie w jednej dawce RSM. I tak sobie rozkminiam jakby to się sprawdzilo w pszenicy, tzn N1 i N2 dać na raz. Pszenice mam dobrze rozkrzewione więc azot mogę trochę opóźnić a N3 będzie uzależnione od warunków. Susza coraz bardziej doskwiera więc może było by to dobre posunięcie póki jakieś zasoby wody w glebie są. Praktykował ktoś z was taką strategię?

A ty raz dziennie jesz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
tomek73 napisał:

29 minut temu, Grzegorz86 napisał: Witam  zadałem to pytanie w temacie o pszenicy ale bez odzewu więc tu spróbuję. Otóż chodzi o to, że w rzepaku tak jak ktoś powyżej pełna dawka rsm idzie u mnie w jednej dawce RSM. I tak sobie rozkminiam jakby to się sprawdzilo w pszenicy, tzn N1 i N2 dać na raz. Pszenice mam dobrze rozkrzewione więc azot mogę trochę opóźnić a N3 będzie uzależnione od warunków. Susza coraz bardziej doskwiera więc może było by to dobre posunięcie póki jakieś zasoby wody w glebie są. Praktykował ktoś z was taką strategię? A ty raz dziennie jesz ?? A Ty skład RSM-u znasz? Gdybyś znał to wiedziałbyś skąd się wziął taki ani inny zamysł. No chyba że lubisz głupie nic nie wnoszące odpowiedzi. Wyraźnie chyba napisałem, że pytam o doświadczenia z takim nawożeniem a nie głupie teksty. Polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

Mamy zatem podobny staż, nie zmienia to faktu, że warto szukać nowych rozwiązań, zwłaszcza w dobie pogłębiajacej się suszy. Wracając do jednej dużej dawki rsm, znajomi doradca rolny wspominał, że można by się pokusić o inhibitor ureazy, jednakże z drugiej strony, jak stwierdził, ów inhibitor robi niezłe spustoszenie biologiczne w glebie, także taka zabawa na własną odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

To wylej na części i będziesz wiedział. Ja na jare leje wszystko w jednej dawce, kukurydza znajomy to samo. Rzepaki i ozime dzielę bo wilgoć jednak jeszcze mam wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Na rzepaki leje w jednej dawce , na pszenice w dwóch . Jedna dawka w pszenicy się raczej nie sprawdzi , bo z początku za bardzo ją rozkrzewi a póżniej będzie zdychać z głodu (niech ten rsm działa 100 dni, to gdy zacznie się kłosić to tam azotu będą śladowe ilości) w rzepaku jest inna bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Raz na rzepak rozlałem na raz i nie byłem zadowolony, fakt późno bo nie szło wcześniej wjechać. Z drugiej strony na rzepak leje 600 litrów wszystkiego 32 %, Pierwszy 400 potem 200, przy 600 to ciągnikiem jechał bym  z 4 km/h, taki mam opryskiwacz, Blanchard z  dziadowską pompą wirową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

Dzięki za uwagi :) w rzepaku na pewno dam jedna dawkę rsm s a w pszenicy zrobię kilka ha na próbę, podzielę się później spostrzeżeniami. Tomek90 w jarych w którym momencie dajesz rsm? Przedsiewnie, zaraz po siewie czy później? Mam plan by w jęczmieniu dać krótko po siewie ale przed wschodami. Gdzieś czytałem, żeby na szpilke dać, ale wydaje mi się, że istnieje duże ryzyko spalenia przy tak małej roślinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, Grzegorz86 napisał:

Dzięki za uwagi :) w rzepaku na pewno dam jedna dawkę rsm s a w pszenicy zrobię kilka ha na próbę, podzielę się później spostrzeżeniami. Tomek90 w jarych w którym momencie dajesz rsm? Przedsiewnie, zaraz po siewie czy później? Mam plan by w jęczmieniu dać krótko po siewie ale przed wschodami. Gdzieś czytałem, żeby na szpilke dać, ale wydaje mi się, że istnieje duże ryzyko spalenia przy tak małej roślinie.

Masz racje, wydaje ci się. Im mniejsza roslina tym mniejsze ryzyko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Wypowie się może więcej osób o dawkowaniu rsm 32 w rzepaku? Widzę, że dużo osób dzieli rsm 32 na dwie dawki, ale są zwolennicy tego aby dać 500l na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

W zeszłym roku porówalem 200 na raz i 2x100 i żadnej różnicy nie było. W tym daje już na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
1 minutę temu, griga napisał:

W zeszłym roku porówalem 200 na raz i 2x100 i żadnej różnicy nie było. W tym daje już na raz

A w jakim odstępie czasu? 

500l a 200l to trochę różnica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

3 4 tygodnie jakoś wyszły. Musiał bym poszukać dat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj