tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    2265

32. Miałem rozcienczyć pierwszy raz na 28 ale zmieniłem zdanie.

Zostaje 32 do aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Na pierwszą dawkę napewno 32 a na drugą możesz roźcienczyc na 28 jak się boisz a lecę 2x ze stężenie 32 tylko oczywiście jak jest wilgotno a najlepiej mżawka delikatna wtedy idealnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81
sybiuszek24 napisał:

Na pierwszą dawkę napewno 32 a na drugą możesz roźcienczyc na 28 jak się boisz a lecę 2x ze stężenie 32 tylko oczywiście jak jest wilgotno a najlepiej mżawka delikatna wtedy idealnie jest

mżawka? a nie powinno się rozlewać na suche rośliny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Dnia 7.01.2020 o 17:39, RU68 napisał:

Może za krótko żyję ale z poza UE i byłego ZSRR jeszcze nawozów na rynku nie widziałem lub mi się nie utrwaliło więc proszę o kilka przykładów importu z innych kontynentów

Polecam zrobić sobie wycieczkę do portu w Gdańsku, tam tylko nawóz rosyjski.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A jaka jest możliwość podzielenia cysterny między sąsiadów  czy są wyposażone np. w licznik litrów aby móc sobie przeliczyć na kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116
3 godziny temu, wiesiek63zmc napisał:

Ale lepiej 32 czy 28

Jeśli chodzi o poparzenia to im większe stężenie tym mniejsza szansa na poparzenia. Rozcieńczanie powoduje zwiększone przyklejanie się nawozu do roślin i poparzenia. Czyli najlepszy 32.

Ale nie demonizujmy tych przypaleń! Od lat stosuję RSM, głównie 32 albo czasem rozcieńczony do 30%. Wiosną na 1 dawkę poparzeń w zasadzie nigdy nie ma a na 2 "nóżkę" owszem zdarzają się niewielkie ale są zupełnie bez znaczenia na plon. Oczywiście warunek to suche rośliny czyli rozlewanie w godzinach głównie popołudniowych/wczesny wieczór. Raz też rozlewałem podczas deszczu. Było ok ale opryskiwacz bardzo się topił.

Co do dzielenia cystern między sąsiadów to od lat tak robiłem ze znajomymi. Mieliśmy plac z wagą. Każdy przywoził swoje pojemniki, tarowaliśmy je przed rozładunkiem i po zlaniu nawozu ponowne ważenie i rozliczenie. Żaden problem, kwestia chęci i dogadania się. Teraz już przybyło nieco pola i dorobiłem się własnego podziemnego zbiornika na RSM. Przyjeżdża cysterna, spuszcza mi nawóz do zbiornika i z głowy. Również mam za sobą problem z krystalizacją i rozcieńczaniem. Saletra już tylko pod buraki a mocznik  jedynie do oprysków.

Jedynie z ceną w tym roku nie trafiłem bo kupiłem w czerwcu po 870 brutto. Teraz można taniej ale jak już jest u czeka to nie ma co rozdzierać szat. Straciłem na RSM to odrobię na rzepaku który cały czas w silosie czeka na 1700 netto 😁

 

  • Like 1

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
48 minut temu, asharot napisał:

Polecam zrobić sobie wycieczkę do portu w Gdańsku, tam tylko nawóz rosyjski.

czytaj ze zrozumieniem

48 minut temu, wiesiek63zmc napisał:

A jaka jest możliwość podzielenia cysterny między sąsiadów  czy są wyposażone np. w licznik litrów aby móc sobie przeliczyć na kg.

nie ma licznika ale można zważyć samochód tyle że kierowca powinien być wcześniej poinformowany bo może wydziwiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
1 godzinę temu, wiesiek63zmc napisał:

A jaka jest możliwość podzielenia cysterny między sąsiadów  czy są wyposażone np. w licznik litrów aby móc sobie przeliczyć na kg.

Spotkałem się tylko z jedną firmą która sprzedaje na komory czyli każdy dostaje fakturę za swoją wagę. A tak to pozostaje dogadanie się z sąsiadem i waga lub  na litry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
5 minut temu, robert123farmer napisał:

Zgadza się. Agrochem ma na komory w sprzedaży np

Właśnie chyba tą znam ze sprzedaży na komory. To jest jakaś córka azotów chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836
2 godziny temu, Alio napisał:

Jeśli chodzi o poparzenia to im większe stężenie tym mniejsza szansa na poparzenia. Rozcieńczanie powoduje zwiększone przyklejanie się nawozu do roślin i poparzenia. Czyli najlepszy 32.

Ale nie demonizujmy tych przypaleń! Od lat stosuję RSM, głównie 32 albo czasem rozcieńczony do 30%. Wiosną na 1 dawkę poparzeń w zasadzie nigdy nie ma a na 2 "nóżkę" owszem zdarzają się niewielkie ale są zupełnie bez znaczenia na plon. Oczywiście warunek to suche rośliny czyli rozlewanie w godzinach głównie popołudniowych/wczesny wieczór. Raz też rozlewałem podczas deszczu. Było ok ale opryskiwacz bardzo się topił.

Co do dzielenia cystern między sąsiadów to od lat tak robiłem ze znajomymi. Mieliśmy plac z wagą. Każdy przywoził swoje pojemniki, tarowaliśmy je przed rozładunkiem i po zlaniu nawozu ponowne ważenie i rozliczenie. Żaden problem, kwestia chęci i dogadania się. Teraz już przybyło nieco pola i dorobiłem się własnego podziemnego zbiornika na RSM. Przyjeżdża cysterna, spuszcza mi nawóz do zbiornika i z głowy. Również mam za sobą problem z krystalizacją i rozcieńczaniem. Saletra już tylko pod buraki a mocznik  jedynie do oprysków.

Jedynie z ceną w tym roku nie trafiłem bo kupiłem w czerwcu po 870 brutto. Teraz można taniej ale jak już jest u czeka to nie ma co rozdzierać szat. Straciłem na RSM to odrobię na rzepaku który cały czas w silosie czeka na 1700 netto 😁

 

To już możesz rzepak zdjąć z listy bo można sprzedać już za ponad 1700netto, chybaze miałeś na myśli 1800..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja rozlewałem RSM na buraka w mżawkę i w deszcz. Zero przypaleń, a burak już miedzy rzędy zakrywał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Kierowca co przywiózł rsm mówił że latem były dostawy po 540 netto? 

Zktystalizowany rsm szybko powraca do poprzedniego stanu przy użyciu spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja druga dawke w 2019 roku zaczalem rozlewac przed deszczem, konczylem jak juz przestalo padac i sie obawiałem ze beda przypalenia na tym ostatnim kawalku a efekt byl taki ze po 2 dniach rosliny nabraly az czarnwgo koloru i zero przypalen.

Wczoraj 26+s zamowiony po 810 brutto u lokalnego dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Kierowca co przywiózł rsm mówił że latem były dostawy po 540 netto? 

Zktystalizowany rsm szybko powraca do poprzedniego stanu przy użyciu spalin.

Bajki ale niech będzie .Kierowca nie ma wglądu do FV tylko list przewozowy nawet nie wie kto jest sprzedawcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Nie ma opcji na taką cenę latem. Słyszałem on 825 ale to już była mega okazja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Też coś nie wieże, niby w lipcu taka okazja bo trzeba było zluzowac magazyny trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj