tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Tomek90    2271
Dnia 1.01.2020 o 17:25, griga napisał:

Po co ważyć, wystarczy gęstościomierz. Ja sobie kupiłem za grosze i sprawdzam co przywiozę

Jaki dokładnie gęstościomierz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Zwykły laboratoryjny. Ja kupiłem dwa na różne zakresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

A nie lepiej kupić od producenta prosto? Bez przelewania na placach?
Do nas przyjechała cysterna prosto z Azotów.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Jacek ale nie zawsze jest z kim kupić całe auto. Ale bardzo mało jest firm która chcą sprzedawać na komory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
1 godzinę temu, yacenty napisał:

A nie lepiej kupić od producenta prosto? Bez przelewania na placach?
Do nas przyjechała cysterna prosto z Azotów.

byś sie zdziwił gdzie ta cysterna plombowana jest przed tobą 

gęstość mierzy aerometr np od mierzenia elektrolitu w akumlatorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

może i masz rację - RSM tak dopiero kupiłem raz i wg papierów jechał prosto z Azotów. Wg litrów towar się zgadzał, więc po co zachodzić w głowę i kombinować.
Generalnie teraz jak kupuję nawozy na całe auta to sprzedawca tylko fakturę wystawia. Transport i towar leci prosto od producenta.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kupuje rsm od ok 10 lat i miałem takiego kierowce że z transportu przywoził mi 2 tys l aż nie mogłem sie od niego uwolnić taki był nachalny i znam jego sztuczki i to szło prosto od producenta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 godziny temu, krzysztof1987 napisał:

kupuje rsm od ok 10 lat i miałem takiego kierowce że z transportu przywoził mi 2 tys l aż nie mogłem sie od niego uwolnić taki był nachalny i znam jego sztuczki i to szło prosto od producenta 

Kierowca kradnie bo paser taki jak ty kupuje gdyby nie chętni do zakupu na lewo kierowcy by nie okradali innych  

W zakładach azotowych cysterna jest napełniana i plombowana po zważeniu RSM jest zawsze  gorący  . Numery plomb są wpisane na dokumencie przewozowym i kierowca nie ma prawa zerwać plomb bez twojej zgody więc towar jest na 99,9 % pewny a do przewozu cysterny mają wyszczególnioną ilość zaworów i miejsc do plombowania -więc oszukiwać mogą tylko na tym że nie opróżni do końca komór a odbiorca nie jest w stanie zweryfikować stanu we własnym zbiorniku .I takim to oto sposobem okradają nas koledzy po fachu 

Edytowano przez RU68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

i żyj w tej świadomości że zawsze z zakładu masz 100% 

nie wież jak sie zachowywać z plombami 

twierdzisz że ja oszukiwałem - to ci powiem jak ten sam człowiek lał do lasu bo nikt nie chciał kupić a kilka razy w to samo miejscze woził i chciał ciągle tak samo zawieźć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Wiec jeszcze raz Jeśli nie ma pasera który kupi nie ma złodzieja który kradnie a to że kradnie w ciemno i nie znajdzie pasera w okolicy nie jest usprawiedliwieniem -i nie ma co dyskutować i uzasadniać złodziejstwa-a złodziej boi się że go okradają 

Co do plomb to tak złodzieje i paserzy mają swoje sposoby racja  .I dlatego w połowie rozładunku jest pobierana próba a dokumenty przewozowe podpisuję gdy schłodzę do 20 stopni C i pasuje gęstość  zresztą zawsze jest 32,5/ 32, 9  .A nie twierdziłem że oszukiwałeś ale przeczytaj definicję pasera i konsekwencje takiego czynu i jeszcze się tym chwalisz? Ręce opadają mając ponad 30 lat dziecinada  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Znam przypadek okradania przez kierowcę pewnej firmy na wadze. Jak się wydało przeliczyli wszystkie przejazdy przez wagę x ilość ukradzionego. I nagle się okazało że komornik miał prace jak sąd wydał wyrok.

Co do plombowania to generalna zasada jest taka że powinny być wymienione nr na papierach. Ale wiem że często kierowcą się nie chce plombować i kombinują. Tylko w przypadku reklamacji wszystkie strony umywają ręce i problem ma kierowca. A kodeks jasno mówi do jakiej wartości odpowiada się za nieumyślne przewinienia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

@krzysztof1987 Wiem że tak jest, tylko często kierowcy wydaje się plomby na każdą rzecz a oni z lenistwa nie zrywają części starych np z filtrów i mają zapas. Do tego dochodzą sytuacje przelania cysterny wagowo gdzie trzeba zerwać i dać nowe itd. Jest z plombami sporo ceremoniału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

na wyjeździe z zakładu ccysterna jest sprawdzana i to co piszesz nie jest prawdą wszystkie nr muszą sie zgadzać z dokumentami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Dokładnie tak a plombowanie odbywa się po zważeniu i za każdym razem wszystkie plomby są usuwane -monitoring wagi połączone z czytnikami komputerami licznikami to nie czasy komunistyczne  ale nigdy nie mówię nigdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Proszę Cię jakie sprawdzanie? Pracuję w zakładzie spożywczym i nikt plomb nie sprawdza po wadze. Kierowca ma obowiązek plombowania podczas załadunku i po zamknięciu komór. Ale tego nikt już później po załadowaniu nie sprawdza, jedynie jak dojedzie do odbiorcy.

4 minuty temu, RU68 napisał:

Dokładnie tak a plombowanie odbywa się po zważeniu i za każdym razem wszystkie plomby są usuwane -monitoring wagi połączone z czytnikami komputerami licznikami to nie czasy komunistyczne  ale nigdy nie mówię nigdy

Wagi połączone z systemem i kartą to norma. Ale u nas przynajmniej jest obowiązek po załadowaniu zaplombować wszystko. Nie wolno Ci wejść na cysternę bez zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Czyli ktoś chodzi i sprawdza każdą plombę na wadze? Przecież są cysterny które plombuje się nawet w 20 miejscach. Ale to państwowa firma więc ich podejście wiadomo jakie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racic    1

u mnie było 6 plomb  ,auto prosto z azoty ,po ostygnięciu rsm  , waga elektroniczna kubek z podziałką na litry i po wlaniu 1 litra waga pokazała 1,33 kg niby ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Panowie jaką pompę do rsm polecicie o wydajności min. 200l/min żeby tankować z mauserów? Taką w miarę przestępną cenowo, bo dopiero zaczynam z rsm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Dobre pytanie o tą pompę sam jestem ciekaw odpowiedzi. A z tą wagą rsm to do mnie i kolegi przyjechało auto, wlaliśmy do mauserów i na wagę przed i po i wyszło po przeliczeniu 1320kg +- na maus era. Rsm był ciepły jeszcze bo dzień wcześniej ładował się w Policach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, nie zauważyłem podobnego tematu na forum więc utworzę nowy. Stosuje ktoś wapno granulowane konkretnego producenta i jest w stanie polecić? póki co zainteresowały mnie 3 produkty wapno supermag, Magnesia Calc i polcalc 3 generacji. Ktoś miał? jest w stanie się wypowiedzieć o którymś? wapno sypkie nie wchodzi w grę, cukrownicze w szczególności. pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj