tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzegorz86    23

Ja daje 5l rsm s do fungi z odżywkami na t1 i t2 w zbożach i w rzapaku jesienią i pierwszy oprysk fungi. Wcześniej dawałem cos ok 7-8l rsm32. Równiez traktuje to jako bardziej wspomagacz aniżeli nawożenie. Na YouTube Kanał Slomek i Kula wiem że też co tam leja, ale ile to już nie pamiętam, jeśli chcesz to oglądnij ich filmy o t1 i odżywkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

stosował ktos z was inhibitor ureazy wraz z rsm,maie jakies opinie? znalazłem cxos takiego moNoith 46  tylko nie wiem czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

ASX Cats poddobno działa jak ureaza i jest tani. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Koszt 1l to około 80zl i ponoć wystarcza na 1m3 rsm może w tym roku wezmę na próbę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
13 godzin temu, luki08 napisał:

stosował ktos z was inhibitor ureazy wraz z rsm,maie jakies opinie? znalazłem cxos takiego moNoith 46  tylko nie wiem czy warto

Gdzieś znalazłem kiedyś wyniki badań w którymś z krajów. Wniosek był taki że nie ma negatywnych wpływów na roślinę. Ale nie było też dodatnich ;)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Agro As mnie namawiał mnie  w tym roku, Koszt na 1 ha 90 zł, chyba go porąbała  żebym to zastosował,  zwłaszcza że stosowałem 3 lata  i wiem że szkoda kasy. 

 Jeszcze mówił że producent zaleca  azot zmniejszyć z  200 kg na 120 ale oni nie zalecają tego robić.  Juz słyszałem te brednie 7 lat temu i tylko koszty poniosłem. 

Pieprzenie kotka za pomocą młotka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4614
Dnia 24.02.2020 o 19:40, luki08 napisał:

stosował ktos z was inhibitor ureazy wraz z rsm,maie jakies opinie? znalazłem cxos takiego moNoith 46  tylko nie wiem czy warto

n lock hmmm morze po za tym ze azot trzyma dłużej 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Można rozlewac teraz RSM na zboza jak popaduje tak deszcz po trochu?

Pierwszy raz mam styczność z rsm... 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Można jeśli po oprysku nadal bedzie popadywał żeby spłukał z liści, chociaż to raczej dotyczy drugiej dawki, teraz nie przejmowałbym się niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na buraka w  deszcz i przed deszczem rozlewałem i zero przypaleń. I to 30 czerwca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

wydaje mi się że to przez stalowe beczki, bo jak całe auta brałem to przyjeżdżał taki bezbarwny w sumie, a jak coś mi braknie i dowożą mi z placu to taki brązowy przyjeżdża. Trzymają w stalowych beczkach także myślę że to rdza tak barwi.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

W żadnych stalowych . Pewnie zamówiłeś RSM z siarką , a on taki właśnie jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
21 minut temu, mysza103 napisał:

W żadnych stalowych . Pewnie zamówiłeś RSM z siarką , a on taki właśnie jest . 

Jakby zamówił rsm z siarką to bym pisał ze to rsm z siarką. Zamówiłem 32 i taki dostalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

To na składach zbiorniki nie są jakoś zabezpieczone antykorozyjnie . U nas przeważnie wstawiają z Puław  I  jak jeszcze brałem od nich to zawsze był bezbarwny . Teraz biorę bezpośrednio z Puław i 32 jest bezbarwny , a od 2 lat z siarką i jest brązowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Wazylem litr i wyszlo 1.328 kg, z siarka by tyle nie ważył. Dostawca raczej pewny, wątpię żeby chcial robic jakies wałki. Jedyne co mi nie pasuje to ten kolor 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

A powiedzcie mi jakie kryzy powinienem założyć żeby były w miarę uniwersalne dawki raczej w okolicy 200l dysze mam lechler 5 otworowe kryzy dostałem 1.0 i 1.5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

na 200l/ha zalezy jak szybko jeżzisz, od niebieskiej do brązowej

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, Patryk1222 napisał:

A powiedzcie mi jakie kryzy powinienem założyć żeby były w miarę uniwersalne dawki raczej w okolicy 200l dysze mam lechler 5 otworowe kryzy dostałem 1.0 i 1.5 

1.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Popieram przedmówce na 1 trzeba wolno jezdzić i ciśnienie musi być wysokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

A jak to jest z tą kroplą niskie ciśnienie = duża kropla i analogicznie duże ciśnienie i mała kropla? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
Patryk1222 napisał:

A powiedzcie mi jakie kryzy powinienem założyć żeby były w miarę uniwersalne dawki raczej w okolicy 200l dysze mam lechler 5 otworowe kryzy dostałem 1.0 i 1.5 

A jaki masz kolor dysz? Czarne czy szare? W katalogach masz podane jakie zakresy kryz pod który kolor.


Patryk1222 napisał:

A jak to jest z tą kroplą niskie ciśnienie = duża kropla i analogicznie duże ciśnienie i mała kropla? 

Na wielkość kropli większe znaczenie ma wielkość otworu wylotowego. Ciśnienie robi Ci kryza a później masz otwory wylotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Dysze czarne. 

Tabelę wydatku już mam muszę jeszcze zobaczyć jaka prędkość będzie mi odpowiadać i ewentualnie przełożę tę kryzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj