tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

RU68    1113

mam jeszcze taką sugestię u mnie od lat  dodaję do RSM inhibitor ureazy co  ma zmniejszać straty formy mocznikowej przy rozlewie powierzchniowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
5 minut temu, mateusz44 napisał:

Jak to cenowo wychodzi ?

około 70 zł na tonę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

zelezy jaku sterownik i osprzet. chuck00 ma przeplywomierz co liczy w czasie rzeczywistym ciecz a ja kalibruje aterownik tzn. kubek na minute pod dysze i wartosc wpisuje w sterownik i sam przelicza wydatek od predkosci i cisnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
12 godzin temu, RU68 napisał:

około 70 zł na tonę 

ATR  Agrohandel ma rsm 27 z tym inhibitorem. Cenowo w tym roku wychodzi tak jak rsm32. Ile dodajesz  tego do rsmu?

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
17 minut temu, Taurus83 napisał:

ATR  Agrohandel ma rsm 27 z tym inhibitorem. Cenowo w tym roku wychodzi tak jak rsm32. Ile dodajesz  tego do rsmu?

na spokojnie inhibitor ureazy zaczyna swoje działanie (i rozpad) w momencie kontaktu z wodą zawartą również w RSM więc sprzedaż takiego roztworu jest bez sensowne 

ale może oni sprzedają RSM z inhibitorem korozji zabezpieczającymi przed korozją zbiorniki stalowe a nawiasem RSM 27 powinien byś z siarką i jest bardzo korozyjny więc sprawdź  

dawkowanie zależy od producenta  i stężenia  NBPT które powinno się  mieścić w przedziale 0,09-0,20% w stosunku do azotu mocznikowego zawartego w nawozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Rsm po rozlaniu przed przymrozkiem i jak przymarznie to chyba nie ma takich strat azotu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, Mich9 napisał:

Rsm po rozlaniu przed przymrozkiem i jak przymarznie to chyba nie ma takich strat azotu nie?

a spróbuj rozcieńcz  wodą powąchaj  wstaw do zamrażarki i jak zamarznie powąchaj  ponownie czy w nosie kręci mniej  lub wystaw dwie jednakowe próbki jedną w tamp ujemnej drugą w dodatniej i porównaj wagę po kilku dniach moim zdaniem bez znaczenia  a lepiej jak jesteś niecierpliwy podziel pierwszą dawkę na pół a drugą według przebiegu pogody po 10 14 dniach  bywają nawroty zimy a to już straty  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, WOJTUNIO napisał:

Rsm nie zamarza tylko sie krystalizuje. A ten z siarka to 26 %.

racja miałem napisać krystalizuje myślenie to samo a zły zapis  wiec te 27 nie pasuje do niczego chyba że kombinują tak że 26% w niskiej temperaturze na mierniku pokaże 27 % tak samo jak 32 % z fabryki gorący wskazuje 30 a po wystudzeniu do 20 "C(temp referencyjna )zwykle wskazuje 32,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly1    0

Mam pytanie chce zastosować ogólnie 200kg RSM 26S ile to kg/ha N i ile mam zastosować litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
27 minut temu, maly1 napisał:

Mam pytanie chce zastosować ogólnie 200kg RSM 26S ile to kg/ha N i ile mam zastosować litrów

158 litrow ,poszukaj sobie w necie tabele wylewu rsm.Pełno tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

zwrócił ktoś uwagę że po rozcieńczeniu zmienia kolor? Mam jedno auto w mauzerach rozcieńczone do 30% i jest taki przezroczysty, przez bańke jakby niebieski a drugie auto 32% jest zółty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
7 godzin temu, rocco0987 napisał:

zwrócił ktoś uwagę że po rozcieńczeniu zmienia kolor? Mam jedno auto w mauzerach rozcieńczone do 30% i jest taki przezroczysty, przez bańke jakby niebieski a drugie auto 32% jest zółty.

niebieski nie wiem z czego ale żółty jest zwykle z korozji cystern w których był przechowywany lub przewożony  ewentualnie do rozcieńczenia użyto wody z zawartością żelaza

albo zanieczyszczony  RSM-S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

skrystalizował mi się jeden mauzer nalewany jako ostatni z cysterny, miał tak ktoś? chodzi mi czy to przypadek że akurat ten czy jest coś w tym że był ostatni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
13 minut temu, rocco0987 napisał:

skrystalizował mi się jeden mauzer nalewany jako ostatni z cysterny, miał tak ktoś? chodzi mi czy to przypadek że akurat ten czy jest coś w tym że był ostatni?

tak się zdarza niekiedy ustawienie bliżej ściany lekkie zasłonięcie innymi . a zdarzyło mi się że wypompowany rsm z pionowego zbiornika  ostatni też się skrystalizował ale u mnie mógł być gęstszy bo na dnie zalega warstwa kryształów  - nie dolewam wody tylko pompa i cyrkulacją rozpuszczam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja na jesieni kupowałem 32 rozcieczalen odrazu do 28 i jest wszystko ok zero krystalizacji, a stały mauzery normalnie na dworze. Kolor przezroczysty żadnych przebarwień.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
14 minut temu, bialy2005 napisał:

Ja na jesieni kupowałem 32 rozcieczalen odrazu do 28 i jest wszystko ok zero krystalizacji, a stały mauzery normalnie na dworze. Kolor przezroczysty żadnych przebarwień.

wszystko zależy jaki na wiosnę potrzebujesz im bardziej stężony tym mniej uszkodzeń 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

tylko im bardziej rozcienczony tym wieksze ryzyko popalen. nie zrozumiem chyba faktu rozcienczania. po co takie januszowanie? czy to nie oszukiwanie samego siebie? lepiej chyba poleciec szybszym biegiem tam, gdzie zapotrzebowanie jest mniejsze. takie moje zdanie, moze sie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Temp. krystalizacji 0 , a -17 st.C nie ma znaczenia ? Od wielu lat RSM 32 na zimę rozcieńczam na 28 i nic nie parzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
13 godzin temu, fezoi napisał:

Temp. krystalizacji 0 , a -17 st.C nie ma znaczenia ? Od wielu lat RSM 32 na zimę rozcieńczam na 28 i nic nie parzy .

 wzrokowo racja nawet gdy nie widać na oko poparzeń uszkodzenia powstają na powierzchni liści i jest to otwarta rana do infekcji a przy takich uprawach jak kukurydza trzeba szczególnej uwagi (stosując dysze strumieniowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Bananek napisał:

tylko im bardziej rozcienczony tym wieksze ryzyko popalen. nie zrozumiem chyba faktu rozcienczania. po co takie januszowanie? czy to nie oszukiwanie samego siebie? lepiej chyba poleciec szybszym biegiem tam, gdzie zapotrzebowanie jest mniejsze. takie moje zdanie, moze sie myle.

Kolego jak nie znasz powodu rozcieczanie to nie nazywaj kogoś Januszem! Kup sobie 32 na jesieni i pózniej kombinuje jak to rozpuścić, bo ja sobie rozcieczylem i nawet jednego krysztalka nie znalazłem w mauzerach. I u mnie cała cysterna idzie na pierwszą dawkę pod oziminy + doglebowo pod jare i kukurydzę. Na 2 dawkę będzie swieza 32 nie rozcieczana. Jedynie czesc rzepaku może dostanie 28 na druga dawkę.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

koledzy, rsm pod zboża jare kiedy najlepiej stosować? przed siewem czy przed wschodowo a może po wschodowo? Chce dac pod owies w jednej dawce lub ewentualnie w dwoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj