tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

rocco0987    112

ja w tamtym roku lałem tuż po sianiu, czasem tuż po wschodach 300-330 litrów. Na niektórych działkach troche się bałem bo było wiele brył i po rozlaniu sporo zostało na tych bryłach i nie byłem pewny jak to przniknie w głąb ale plon był ok więc jakoś zadziałało. Lałem też tuż przed uprawą żeby wymieszać z glebą ale na tych działkach qq była słabsza ( nie na wszystkich) tylko czy przez to? nie jestem w stanie stwierdzić bo inna odmiana inne pola.  W tym roku będę lał tylko po zasianiu nasion,,,a jeśli uda się i inne prace będę miał odrobione to wyczekam żeby aplikować po wschodach, jak najpóźniej sie da byle tylko nie przypalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
6 godzin temu, Bananek napisał:

a probowal ktos rsm polac po swiezo posianej kukurydzy? np w ten sam dzien.

lałem kilka lat rsm +s ma QQ co miała nawet 7 liści i to bez węży strasznie spalona ale jej nie przeszkadza bo ze środka nowe świeże liście puszcza i dostaje takiego kopa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2362

tylko gorzej jak w ten środek poleci kropla to środek wypali


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

W tamtym roku rozlewałem na trochę większego buraka  w deszcz, zero przypaleń.  Aż inspektor sie dziwił, pierwszy raz o tym słyszał ode mnie.

Dwa lata temu rozlewałem na buraka jak było sucho a burak był za mały to trochę go spaliłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

jest gdzie tabelka w necie już nie pamiętam gdzie że kukurydzą nawet jak straci 7- 8 pierwszych liści to uszczerbek na zdrowiu jest 0 ja w tamtym roku jak kuku miała juz jie pamietam ile lisci ale byla juz do lydki liśc to jadnego dnia pryskalem od perzu nicorn czy coś drugiego w dzień lalem rsm bo miał wieczorem deszcz padac to tak spalilem ququ że dziadek z ojcem myślałem że mnie z domu wygonia co się słuchałem to masakra a ona później tak elegancko rosła i była ciemna u nikogo w okolicy takiej nie bylo ale przyszła susza i 6t z ha było a poszło 180l na ha rsm 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

w tamtym sezonie dopiero uczyłem sie rsm i też na nawrotach przy zakładkach spaliłem pszenice w dość późnej fazie  bo czekałem na deszcz, po dwóch tygodniach nie  było różnicy gdzie przypaliłem a gdzie nie. Najlepsze ze nie zaleca sie rozlewać na rose a zapowiadali deszcz i pojechałem wieczorem w rose i nie było przypaleń a na drugi dzień na suche rośliny i przypaliłem. Tylko że był spory wiatr a niektórzy powiadają że wtedyn właśnie są przypalenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja raz przypaliłem pszenicę jak było bardzo socho i ciepło, też miał być deszcz, niestety na żwirkach nie odbiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

u mnie była jajecznica na zakładkach, myślałem że zostaną puste place ale wszystko wyrównało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 minuty temu, tomek73 napisał:

Ja raz przypaliłem pszenicę jak było bardzo socho i ciepło, też miał być deszcz, niestety na żwirkach nie odbiła. 

W 2018 tez czekalem na deszcz z rsm na druga dawke ale nie bylo widac a kolanko juz było rozlałem przyszła pora sucha i wiemy co bylo dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082

Nie chce ktoś kupić dysz wahlarzowych Lechlera na 15m? Chciałem kupić kilka używanych do testu ale niestety gość chce sprzedać na całą belkę. Niby 3-letnie rozlały około 100ton cena 23zł szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210589    10
2 godziny temu, griga napisał:

Nie chce ktoś kupić dysz wahlarzowych Lechlera na 15m? Chciałem kupić kilka używanych do testu ale niestety gość chce sprzedać na całą belkę. Niby 3-letnie rozlały około 100ton cena 23zł szt

Jaki rozmiar kolego? Tylko wachlarzowe będą w moim opryskiwaczu belkę opryskiwac...więc chce takie rozpylacze co leją pionowo w dół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
1 godzinę temu, karol210589 napisał:

Jaki rozmiar kolego? Tylko wachlarzowe będą w moim opryskiwaczu belkę opryskiwac...więc chce takie rozpylacze co leją pionowo w dół 

Czerwone, a jaki masz opryskiwacz? Ja teraz mam dysze w dół araga ale chcę się pobawic i porównać inne systemy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210589    10

Hardi.  Dodatkowo z rękawem więc belka jest pochylona. A jakie masz konkretnie duszę? Jak Ci się sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1082
3 minuty temu, karol210589 napisał:

Hardi.  Dodatkowo z rękawem więc belka jest pochylona. A jakie masz konkretnie duszę? Jak Ci się sprawują?

 

Pracują ok i tyle co mogę powiedzieć. Mnie się bardziej podobała praca kołpaków 7 otworowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210589    10
44 minuty temu, griga napisał:

 

Pracują ok i tyle co mogę powiedzieć. Mnie się bardziej podobała praca kołpaków 7 otworowych

Mam w starym opryskiwaczu 7 otworowe i przez długie lata żadnych problemów. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

jednymi z najbezpieczniejszych są dysze MMAT 5cio otworowe lub teejet  3 otworowe nadają się zarówno do małej QQ i buraków i zbóż do fazy strzelania w  źdźbło pod warunkiem suche powietrze i zabieg wykonywany pod wieczór bez rosy i rsm jak najbardziej stężony   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Mam takie pytanie , przy ustalaniu dawki l/ha kalibrujecie przy pomocy tabeli ? Bo co roku tak robiłem podstawiałem kubek litrowy leciało minutę i odczytywałem dawkę z tabeli  ale teraz mam opryskiwacz z komputerem Mullera i zastanawiam się jak by to w automacie rozlewało ponoć jest jakiś współczynnik przeliczający np dla RSM 28.  1,13 czyli żeby wypryskać 100l RSM trzeba dawke cieczy ustawić na 113l jak to w praktyce wygląda ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
24 minuty temu, mateusz44 napisał:

Mam takie pytanie , przy ustalaniu dawki l/ha kalibrujecie przy pomocy tabeli ? Bo co roku tak robiłem podstawiałem kubek litrowy leciało minutę i odczytywałem dawkę z tabeli  ale teraz mam opryskiwacz z komputerem Mullera i zastanawiam się jak by to w automacie rozlewało ponoć jest jakiś współczynnik przeliczający np dla RSM 28.  1,13 czyli żeby wypryskać 100l RSM trzeba dawke cieczy ustawić na 113l jak to w praktyce wygląda ?.

powinno tak być ale dla mnie zawsze zaczynam od nalania np 1000 l i według zużycia na ha  koryguję w górę lub w dół  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
2 godziny temu, mateusz44 napisał:

Mam takie pytanie , przy ustalaniu dawki l/ha kalibrujecie przy pomocy tabeli ? Bo co roku tak robiłem podstawiałem kubek litrowy leciało minutę i odczytywałem dawkę z tabeli  ale teraz mam opryskiwacz z komputerem Mullera i zastanawiam się jak by to w automacie rozlewało ponoć jest jakiś współczynnik przeliczający np dla RSM 28.  1,13 czyli żeby wypryskać 100l RSM trzeba dawke cieczy ustawić na 113l jak to w praktyce wygląda ?.

Ja ustawiam 10l mniej niż zakładam,  bo wszędzie mam kliny i robią się nakładki. Przez to często więcej wychodzi.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zgadza się, wbijam w sterownik 10l mniej niż zakładam i jadę. Żadnych przeliczników itp nie stosuję. Rozlewam tylko RSM32. U mnie akurat się to sprawdza, ręki nie dam uciąć że u Ciebie będzie tak samo.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj