tomek15h

RSM -kto z was używa tego nawozu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
waldeko    15

Panowie opryskiwacz biradzki 12 m. Kryzy 1,5 mm. Rsm 26 z siarką żeby wylać  400 litrów z jaką prędkością jechać ? Jakie ciśnienie może ktoś ma podobny zestaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
4 godziny temu, waldeko napisał:

Panowie opryskiwacz biradzki 12 m. Kryzy 1,5 mm. Rsm 26 z siarką żeby wylać  400 litrów z jaką prędkością jechać ? Jakie ciśnienie może ktoś ma podobny zestaw.

Dla RSM28 tabela podaje 400l/ha (kryza 1,5) przy 4 bary i 6 km/h , lub 3 bary i 5km/ha ( dokładnie to 409l/ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

WItam w tym roku zaczynam przygodę z RSM i na pierwszy strzał w zbożach będzie 26+ siarka czy 32 bo teraz jestem przed zakupem ?

Planuję zakupić sobie zbiorniki 1000 żeby na przyczepę elegancko włożyć i można wszędzie pojechać i mam do wyboru białe albo czarne i tak mysle ze moze  czarne beda lepsze bo szybciej sie nagrzewa i wolniej krystalizuje czy ta teoria o kant tylka i nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15
5 godzin temu, fezoi napisał:

Dla RSM28 tabela podaje 400l/ha (kryza 1,5) przy 4 bary i 6 km/h , lub 3 bary i 5km/ha ( dokładnie to 409l/ha).

Dzięki kolego też posiadam podobną tabelę ale ciekaw byłem jak w praktyce to się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
4 godziny temu, Przemo188 napisał:

Planuję zakupić sobie zbiorniki 1000 żeby na przyczepę elegancko włożyć i można wszędzie pojechać i mam do wyboru białe albo czarne i tak mysle ze moze  czarne beda lepsze bo szybciej sie nagrzewa i wolniej krystalizuje czy ta teoria o kant tylka i nie ma znaczenia?

...i będziesz co chwilę nurkować patrzeć ile zostało, tylko biały.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
14 godzin temu, waldeko napisał:

Panowie opryskiwacz biradzki 12 m. Kryzy 1,5 mm. Rsm 26 z siarką żeby wylać  400 litrów z jaką prędkością jechać ? Jakie ciśnienie może ktoś ma podobny zestaw.

A tak z ciekawosci na jaką roślinę chcesz dac tak dużą dawkę N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23
1 godzinę temu, asharot napisał:

...i będziesz co chwilę nurkować patrzeć ile zostało, tylko biały.

Faktycznie jest to prawda jakoś nie pomyślałem o tym, dzięki za podpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

ja w tamtym roku miale jeden czarny to ledwie udalo mi sie go pozbyc. nigdy wiecej. w bialym wszystko widac elegancko, a w czarnym nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

https://www.agrofoto.pl/forum/topic/272513-plynny-nawoz-organiczno-mineralny-asl-8n-9s/ tu masz co nieco o tym. wg mnie za male stezenie i jakis taki ubogi w skladniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało jest wiadomości o tym nawozie póki co bo na naszym rynku jest to nowość. Byłem tym zainteresowany ale zrezygnowałem- powódem to bardzo niskie ph tego nawozu który mocno zakwasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15
17 godzin temu, Taurus83 napisał:

A tak z ciekawosci na jaką roślinę chcesz dac tak dużą dawkę N ?

Faktycznie może troszkę przesadziłem z ilością. Będę stosował pierwszy raz rsm. Roślina na kturą będę to stosował to rzepak. A ty ile byś proponował podać azotu w pierwszej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Wg mnie 400 litrów RSMS to dawka odpowiednia na 1 strzał. Ile łącznie azotu chcesz dać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

400l to bedzie gdzies 500-520kg rsm. to baaaardzo bogato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5351

ja bym te 400l na dwie dawki podzielił


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja myślę że kolega pomylił litry z kg wtedy by się zgadzało 100N na dawkę to raczej Max w rapsie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
1 godzinę temu, bialy2005 napisał:

Ja myślę że kolega pomylił litry z kg wtedy by się zgadzało 100N na dawkę to raczej Max w rapsie

100kg N na pierwszy strzał w rzepaku to optimum na 4-5t/ha ale rozmawiałem z ludźmi którzy dają na raz 200kg i też jest ok. Zresztą druga dawka i tak idzie po 3-4tyg więc odstęp też nie jest taki duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Rzepak potrzebuje ostrego strzała od samego początku, a w RSMS jest mało formy saletrzanej (4%) i amonowej (6,6%) a dużo amidowej (15,4%). Więc taka dawka to raptem 133kg N z czego amidowego azotu jest prawie 80 kg. Aby on zaczął działać potrzeba czasu i temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

ja zawsze daje 120 -130 na pierwszy strzał w rsm tym bardziej nie ma co sie czaić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko    15

Jeśli dobrze liczę to będzie jakieś 132 kg azotu. zamierzam zamknąć się w 190/200 kg. To jakie dawki proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1081
waldeko napisał:

Jeśli dobrze liczę to będzie jakieś 132 kg azotu. zamierzam zamknąć się w 190/200 kg. To jakie dawki proponujecie?

Ja daje 100+100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Zamiast mocznika lejecie RSM pod kukurydzę?

Zamiast w jednym strzale 300kg mocznika dałbym 450kg RSM32.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16868

a probowal ktos rsm polac po swiezo posianej kukurydzy? np w ten sam dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, majes napisał:

Zamiast mocznika lejecie RSM pod kukurydzę?

Zamiast w jednym strzale 300kg mocznika dałbym 450kg RSM32.

Możesz śmiało lać. Daję podobną dawkę tuż przed wschodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj