Polecane posty

daron64    4258

Rozmawiałem dziś z paniamj i z odr. Mówiły, że na majówkę system nie będzie działał. Przy bardziej skomplikowanych wnioskach przez net jest problem, a ja były na jakimś spotkaniu, czy szkoleniu, to ponoć dla części doradców, jak wysyłali przez net, to wnioski gdzieś ginęły w czeluściach netu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
2 godziny temu, poosa21 napisał:

A jak zrobić żeby działka np o numerze geodezyjnym 50 była przypisana jako A a działka inna jako B.

Możesz zdecydować o tym która działka będzia miała jaką literę alfabetu tylko planując kolejność dodawania działek. Działka zaznaczona jako pierwsza będzie A, druga B itd... Inaczej wpłynąć nie możesz.

 

2 godziny temu, Mich9 napisał:

Panowie powierzchnię podawać pod MKO? Na jednej działce mam 1.16 z MKO a w starym wniosku było 1.13 i którą powierzchnię podać, jedni mówią MKO a drudzy że by podali te co w poprzednim wniosku.

Jak obrysujesz działkę to taką powierzchnię z automatu dostaniesz, przecież nie wpiszesz ręcznie powierzchni jaką chcesz.  Mi powiedzieli że MKO ich nie interesuje - ważne aby zarysować to co się uprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Aha, dzięki. Mi mówili że według MKO bo potem może kontrola przyjechać. Najśmieszniejsze że była już na jesień i tak pozmieniali powierzchnię 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Idź do BP, tam są oddelegowane osoby do pomocy przy wypełnianiu - przynajmniej u mnie są uprzejmi i starają się pomóc jak ktoś czegoś nie wie. Lepiej usiąść z pracownikiem biura niż zapłacić za wypełnienie w ODR i nie być pewnym czy dobrze zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
6 godzin temu, PATr napisał:

Komuś z was się udało korzystać normalnie z tego systemu przy większej ilości działek? U mnie jest 154 działki rolne i wszystko ładuje mi się przynajmniej po minucie, dwie, każde kliknięcie to ścina, mimo internetu 20mb stacjonarnego, nie żadnego radiowego, i nie wiem czy to ich ten system nie wyrabia takiej ilości czy wszyscy może tak mają? 

To nie wina łącza, a aplikacji i serwera ARiMR.
Mogę doradzić, żeby duże wnioski robić w godzinach 5-8 rano, wtedy jest mniej osób pracujących na aplikacji i mniej się zacina. Przy takiej ilości działek wskazane jest po 5 minutach zapisać i wylogowanie się, a następnie zalogować i otworzyć wersję roboczą. Przynajmniej u mnie to działa, a największy wniosek jaki posiadam to 436 działek, a ma dojść jeszcze z ponad 540, więc przy tym ostatnim będzie dopiero jazda.
Przykro patrzeć jak rolnikom uciekają pieniądze, słusznie im się należące, i tak wykończy się prywatną konkurencje i zostaną same ODR-y do wypełniania tych wniosków.

Edytowano przez kur
literówki

Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie, wypełniam wniosek intuicyjnie i nie wiem w jaki sposób opisać ogródek przydomowy. Nie ma takiego czegoś do wyboru jak ogródek. I jeszcze proszę mi podpowiedzieć jak opisać obszar porośnięty trawą, nie jest to ani tuz ani łąka. To teren na której stoją proste maszyny i pasą się krówki dosłownie kilka arów.

pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0
22 minuty temu, SpracowanyPraktyk napisał:

Koledzy mam pytanie, wypełniam wniosek intuicyjnie i nie wiem w jaki sposób opisać ogródek przydomowy. Nie ma takiego czegoś do wyboru jak ogródek. I jeszcze proszę mi podpowiedzieć jak opisać obszar porośnięty trawą, nie jest to ani tuz ani łąka. To teren na której stoją proste maszyny i pasą się krówki dosłownie kilka arów.

pozdrawiam 

Może po prostu trawa na gruntach ornych ?  A ten ogródek rozumiem ze to coś na zasadzie warzywnika ? W takim razie byłaby to uprawa mieszana :) 
Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
51 minut temu, Agrest napisał:

Możesz zdecydować o tym która działka będzia miała jaką literę alfabetu tylko planując kolejność dodawania działek. Działka zaznaczona jako pierwsza będzie A, druga B itd... Inaczej wpłynąć nie możesz.

 

Jak obrysujesz działkę to taką powierzchnię z automatu dostaniesz, przecież nie wpiszesz ręcznie powierzchni jaką chcesz.  Mi powiedzieli że MKO ich nie interesuje - ważne aby zarysować to co się uprawia

U mnie ostatnia działka którą dodałem ma oznaczenie B a inne aż do N. Ale naszczęście teraz mam pierwszy rok w RS. Będę się martwił za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
21 minut temu, poosa21 napisał:

U mnie ostatnia działka którą dodałem ma oznaczenie B a inne aż do N. Ale na szczęście teraz mam pierwszy rok w RS. Będę się martwił za rok.

Co zauważyłem w tej aplikacji to to, że oznaczenia literowe nie mają znaczenia, ponieważ posiadam kilka plików do 1 gospodarstwa i ten co był robiony, różni się od tego co jest wysłany. Czyli jak było np:. B jest A. Raczej to nie ma znaczenia jakie jest oznaczenie, raczej ważna jest powierzchnia uprawy, co nie zwalnia ze zgodności z planem rs.

 


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Jak dodać umowę kontraktacji buraków??? Skopiowałem 4str jako pliki pdf, spakowałem to w jeden plik rar ale nie moge wysłać wniosku...

 

edit

poszło. Dodałem osobno cztery załączniki (strony jako pliki pdf)

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

W starym wniosku miałem działki od A do F, a w nowym od A do C. I jestem w 3 roku ekologii,a oznaczenia działek wywrócone. Może tak być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Jakim załączniki trzeba dodać do tego wniosku jak np kilka działek mam pierwszy raz bo dopiero przyjąłem od ojca to akt notarialny musi być też albo umowa dzierżawy jak mam jedną działkę? Wiadomo ze umowa buraku tak więc ja dodaje ale te inne jakieś tez trzeba czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
20 minut temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Dlaczego nie można zaznaczyć przy rodzaju uprawy płatności dodatkowych (UPO), jest tylko JPO?

Kolego UPO to było kilka lat temu. 

Co chcesz zaznaczać?

Na pierwszej stronie po otwarciu wniosku masz deklarowane płatności. Odhaczasz co będziesz miał w tym roku. Jak zadeklarujesz truskawkę to wyskoczy Ci okienko do odhaczenia JPO i P truskawka. Ze strączkami podobnie.

Chyba że jesteś w systemie małych gosp. to nie wiem jak tam jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Divinegirl    0

w systemie małych gospodarstw można oznaczyć po prostu uprawę JPO. jeżeli ktoś chce może konkretnie podać jaka to uprawa a jeżeli ktoś nie chce bawić się w wyrys upraw a ma na jednej działce kilka to oznaczy ja jako uprawę mieszana. chyba że są to TUZ-y , buraki cukrowe itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Agrest napisał:

Kolego UPO to było kilka lat temu. 

Co chcesz zaznaczać?

Na pierwszej stronie po otwarciu wniosku masz deklarowane płatności. Odhaczasz co będziesz miał w tym roku. Jak zadeklarujesz truskawkę to wyskoczy Ci okienko do odhaczenia JPO i P truskawka. Ze strączkami podobnie.

Chyba że jesteś w systemie małych gosp. to nie wiem jak tam jest.

OK dzięki za info. Coś mi się pokręciło chyba (na wnioskach papierowych mam UPO, teraz doszedłem że patrzę na wnioski z 2012 ;P). Fakt bylem w tamtym roku i wcześniej w systemie małych gospodarstw, a teraz mi doszło ha i mam mały mętlik ze spełnieniem wymagań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

No to fajnie - właśnie zalogowałem się pierwszy raz na e-wniosek, a tam:

- oznaczenia działek i ich powierzchnie z kosmosu (ewentualnie z ich wspaniałej satelity orbitującej gdzieś tam). dodam, że u mnie 4 rok PRSK więc oznaczenia muszą być po staremu.

- kilka działek połączonych w jedną , a niektórych wogóle brak

 

Przyznaję nie czytałem jeszcze inst., ale czy można wyp... tą ich radosną twórczość i zrobić po swojemu - oznaczenia działek, ich powierzchnię i tylko je wyrysować na tych mapkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58
14 minut temu, soltys147 napisał:

Przyznaję nie czytałem jeszcze inst.,

Zacząłbym od tego.

 

Można zrobić po swojemu. Wchodzisz na mapę i w listę upraw, wywalasz wszystko i masz wniosek bez działek rolnych. Następnie wybierasz sobie po kolei działki ewidencyjne, kopiujesz geometrię i dzielisz jak Ci pasuje, ewentualnie wyrysowujesz po swojemu. Polecam jednak ten pierwszy sposób.

Oznaczeń działek rolnych nie wybierasz, pojawią się w kolejności wyrysowywania na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Dzięki, zrobię tak jak radzisz nie wyłączając przeczytania instrukcji ;) to było takie szybkie pytanie na rozgrzewkę przed wypełnianiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3

Oznaczenia literowe na wniosku nie musza się zgadzać z planem rs, prsk, re. Ważne żeby uprawy się zgadzaly. 

 

47 minut temu, jarekvip99 napisał:

A jak zaznaczyć na których działkach będę siać poplon po zniwach na zazielenianie?

 Klikasz na dzialke, u góry wybierasz zakładkę efa, potem ołówek i wybierasz jakie efa chcesz i rysujesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2

Aplikacja ujawniła się wewnętrznie :D.
I jak na tym pracować?

bledy.jpg

Edytowano przez kur
poprawki

Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

teraz najlepsze, dostałem maila - twoje zgłoszenie zostało skompletowane.
Jak nie działało tak nie działa ale na samym końcu maila jest info:
W ciągu 5 dni roboczych od daty otrzymania tej wiadomości można zgłosić uwagi dotyczące skuteczności wykonania zleconego zadania (tzw. reklamacja).
Nie przegapcie tego. Reklamujcie


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

A jak mam rzepak i tam będzie poplon to jak zasieje tylko facelie a rzepaku wyjdą samosiewy  to będzie się liczyło jako dwie rośliny z innych gatunków? Potem w płonie głównym będzie na tym polu pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

jak czytam ten wątek, to w ogóle odechciewa mi się logować w systemie (mam RS i RE). najlepiej aby pozwolili w formie papierowej składać od maja...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj