Polecane posty

suzuki18l    52
14 godzin temu, zbycho77 napisał:

Tak był to wniosek tylko o dopłaty bezpośrednie .Rozmawiałem z sąsiadką to mówiła że podobny wniosek robili jej w ODR dwie godziny , a w agencji chodzą i się nudzą z powodu braku interesantów. Dodam jeszcze że było dwóch stałych pracowników BP i dwóch jakiś nowych którzy zaraz podchodzą i pomagają jak  pracownik nie wie co jak zrobić .Sam  byłem zdziwiony takim podejściem do sprawy . Kolego Suzuki18l pokaż mi gdzie napisałem że  to my jesteśmy wszystkiemu winni ? Opisałem tylko swoje spostrzeżenia  , nie wiem jak jest w innych oddziałach BP . Niech każdy robi jak mu pasuje nic nikomu nie narzucam .

ogólnie połowa postu to sugeruje, i nas w oddziale też ludzi nie było, żadnego ruchu, komputer i osoba jest , no ale co z tego jak u nich te same błędy, poczekam jeszcze trochę może w koncu będzie chodzić tak jak powinna, w sumie już mi zapisuje wersje robocze i nie wyrzuca mi zaznaczonych płatności, ale dalej nie zlicza mi elementów  efa i nowo dodanych działek  

2 godziny temu, Autofan napisał:

A ja nie mogę edytować działek w EFA bo nie działa mi ta zakładka (wykreślić z EFA jednej z działek z peluszką). Na infolinii powiedziano, że to problem techniczny. Jak z tym u was?

od jakiegoś czasu również klikam na efa i nic się nie dzieje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3

A u mnie okazalo sie cala gmina moze składać papierowo bo zmieniła statut z wiejskiej na miejsko wiejska i coś się z terrytami pozmienialo i działek nie widzi. Tydzień temu była jakaś aktualizacja czy coś bo wcześniej wnioski jeszcze przechodziły. Teraz musze odgrzebać dlugopis i linijke ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

przed chwilą wszedłem na aplikacje i już został mi jeden problem nie działa EFA, DZIAŁKI NOWO DODANE JUŻ ZLICZA, wniosek się zapisuje, zadeklarowane płatności nie usuwają się, więc coś tam naprawili wczoraj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, suzuki18l napisał:

przed chwilą wszedłem na aplikacje i już został mi jeden problem nie działa EFA, DZIAŁKI NOWO DODANE JUŻ ZLICZA, wniosek się zapisuje, zadeklarowane płatności nie usuwają się, więc coś tam naprawili wczoraj 

ale pewnie zepsuli definiowanie efa... dobrze że zdążyłem bo już wczoraj wieczorem miałem jakieś problemy ze zdefiniowaniem poplonów (chyb ze 3x usuwałem i dodawałem i za którymś razem weszło)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159
10 godzin temu, Ela1971 napisał:

Klikam skoryguj i nic nie przyjmuje :(

miałem to samo wczoraj, zauważyłem że jak są jakieś dołki na  działce to nie idzie tego zaznaczyć, wk...wiłem się i dodałem inną działkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
20 godzin temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

oczywiście upewniłem się u właścicieli tych działek, że nikt nie występuje w tym roku na tych działkach o dopłaty.

Dziwna sprawa o upewnianiu się u właścicieli gruntów  kto nie występuje o dopłaty na danej działce. Do uprawy cudzych gruntów i dopłat do nich potrzebna jest umowa. Stare praktyki umów na słowo poszły do lamusa.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katk5341    0

Witam korzystam z trybu uproszczonego mam jedna dzialke niedohaczoną we wniosku ale znalezlismy ja na mapie trzeba bylo zaznaczyc jaka rosline uprawiamy zapisalismy i jest we wniosku z tym ze w tej zakladce pisze ze ma 0ha a na mapie jest przeciez ze 2,37ha i czemu mi nie policzyli jak ta dzialka byla wyygenerowana na mapie a w gronym rogu pisze mi blad ze sie nie kwalifikuje no ale czemu w tej zakladce wnioski nie ma 2,37 tylko 0 przeciez obszarbyl zaznaczony i na mapie pisze ze 2,37 prosze o pomoc moze ktos tak mial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dicloduo napisał:

Dziwna sprawa o upewnianiu się u właścicieli gruntów  kto nie występuje o dopłaty na danej działce. Do uprawy cudzych gruntów i dopłat do nich potrzebna jest umowa. Stare praktyki umów na słowo poszły do lamusa.

Mi tam powiedzieli, że ustna wystarczy do dopłat. Co innego do rolno-środowiskowych. Umowa pisemna potrzebna również jeżeli się dzierżawi ziemię państwową.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

jeżeli umowa ustna nie jest ważna proszę o podstawę prawną ;)

Jest ważna!!

  • Like 1

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Jak wysyła się wniosek to na końcu trzeba zaakceptować ze posiada się umowę na zadeklarowane działki czy coś takiego. A co jeśli ktoś zgłosi do dopłat działkę na którą nie ma umowy będą za to jakoś karać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem wniosek i mogę powiedzieć, że pomysł dosyć fajny ale niestety bardzo ale to bardzo niedopracowany. Aplikacja zaokrągla powierzchnie, po utworzeniu grupy upraw, pola z kilku lub kilkunastu działek w zakładce mapa i zakładce wniosek mamy rozbieżności powierzchniowe. U mnie np uprawa rzepaku na 5 działkach o kształtach nieregularnych wyrysowana jest na 9,91ha a w zakładce wniosek jest to 9,92ha mam tak z 5 działkami. na bardziej skomplikowanych ucina mi 2 ary. Ale na + to że aplikacja jest prosta i intuicyjna. 

Przestrzegam tylko Panowie aby przed wysłaniem wydrukować sobie i sprawdzić, ponieważ łączna powierzchnia gospodarstwa będzie się zgadzać a nie będą się zgadzać powierzchnie poszczególnych działek. Szczególnie uczulam na to gospodarzy którzy mają spisane umowy dzierżawy i powierzchnia tych gruntów będzie przekładana w ARiMR.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nareszcie udało się ruszyć z nowym numerem producenta. Chyba efekt przedostatniej rozmowy z gościem z arimir - ten któremu zgłaszałem reklamację rozwiązania problemu. Chyba jedyna normalna osoba z którą rozmawiałem bo zadał 2-3 pytania i zrobił zgłoszenie, po kilku godzinach miałem potwierdzenie zgłoszenia na mailu (reklamacji).

1 godzinę temu, SpracowanyPraktyk napisał:


Wypełniłem wniosek i mogę powiedzieć, że pomysł dosyć fajny ale niestety bardzo ale to bardzo niedopracowany. Aplikacja zaokrągla powierzchnie, po utworzeniu grupy upraw, pola z kilku lub kilkunastu działek w zakładce mapa i zakładce wniosek mamy rozbieżności powierzchniowe. U mnie np uprawa rzepaku na 5 działkach o kształtach nieregularnych wyrysowana jest na 9,91ha a w zakładce wniosek jest to 9,92ha mam tak z 5 działkami. na bardziej skomplikowanych ucina mi 2 ary. Ale na + to że aplikacja jest prosta i intuicyjna. 

Faktycznie nie czytając instrukcji wypełniłem ten prostszy wniosek, 10 minut. Powierzchnie zassało z systemu chyba bo nowy producent dostał MKO z mojego wniosku.
Najlepsze w tym jest to o czy pisze kolega wyżej, są rozbieżności i tak działka ma MKO 6,79, jak ją obrysuję dokładnie to wychodzi niezgodność bo oznaczając po słupkach granicznych ma 6,85 ;)

Zastanawia mnie jednak płatność MR dla nowego producenta który jest małżonkiem osoby która posiadała już swój nr producenta (przypadkiem wyszło). Łapie sie na płatność MR czy nie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fstefaniak    5
Witam, mam problem z aplikacją eWniosek, ponieważ przypadkowo przy wstawianiu załącznika Oświadczenie o powierzchni obszarów proekologicznych przypadkowo wybrałem zły dokument z pliku. W sekcji wniosku Załączniki jest on wymieniony, a obok jest symbol kosza po naciśnięciu którego jak można się domyślić pliki załączników mogą być usuwane z wniosku. W moim przypadku klikanie na kosz nie przynosi żadnego rezultatu, poza chwilowym napisem Pobieranie załącznika... Byłem w ARiMR i logowałem się na ich komputerze i pokazałem problem a pani była zdziwiona że nie działa i kazała parę dni czekać aż się aplikacją namysli i zadziała. minęło już kilka dni, wniosek byłby dawno wysłany tylko nie da się usunąć błędnego załącznika. ktoś tu miał podobny problem może?

Pozdrawiam wszystkich rolników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na załączonym obrazku odległość siatki granic nie zgadza się z rzeczywistością. To jest normalne, ale nie o 12 metrów!!! rozbieżności wychodzą kolosalne. Spójrzcie na las który rośnie od 2007 roku tam też przesunięcie jest duże. Działka z lasem ma 800 metrów, ucięło około 0,7 ha. Robili to w pośpiechu i nie dopracowali szczegółów. 

koledzy pracownicy agencji będą weryfikowali deklaracje naszych powierzchni, oczywiście tych z rozbieżnością metodą graficzną. Mało kto wie, że jest ona podważona przez sąd i rolnik nie musi się zgodzić z pomiarem satelitarnym 

http://www.agrofoto.pl/finanse/ortofotomapa-to-nie-koniec-swiata,62257.html

 

 

 

 

 

5ae46ee6bb0f0_mapa1.thumb.png.69a2afc80fceccb8add6a18751ea5490.png

Edytowano przez SpracowanyPraktyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2
2 godziny temu, fstefaniak napisał:

Witam, mam problem z aplikacją eWniosek, ponieważ przypadkowo przy wstawianiu załącznika Oświadczenie o powierzchni obszarów proekologicznych przypadkowo wybrałem zły dokument z pliku. W sekcji wniosku Załączniki jest on wymieniony, a obok jest symbol kosza po naciśnięciu którego jak można się domyślić pliki załączników mogą być usuwane z wniosku. W moim przypadku klikanie na kosz nie przynosi żadnego rezultatu, poza chwilowym napisem Pobieranie załącznika... Byłem w ARiMR i logowałem się na ich komputerze i pokazałem problem a pani była zdziwiona że nie działa i kazała parę dni czekać aż się aplikacją namysli i zadziała. minęło już kilka dni, wniosek byłby dawno wysłany tylko nie da się usunąć błędnego załącznika. ktoś tu miał podobny problem może?

Po co wstawiać załącznik Oświadczenie o powierzchni obszarów proekologicznych skoro obszary EFA deklaruje się na mapie w aplikacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fstefaniak    5
no ja wiem tylko w wykazie tych załączników był więc myślałem że trzeba go załączyć. Nawet w wersji wniosku do druku był już gotowy załącznik wypełniony

Pozdrawiam wszystkich rolników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2
Przed chwilą, fstefaniak napisał:

no ja wiem tylko w wykazie tych załączników był więc myślałem że trzeba go załączyć. Nawet w wersji wniosku do druku był już gotowy załącznik wypełniony

Według mnie jest niepotrzebny, ale 100% pewności co do tego nie mam. Spróbuj usuwać na różnych przeglądarkach, może ci się uda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ta EFA Wam nie działa jak chcecie np dodac pas zadrzewiony? czy jak podajecie strączki to automatycznie Wam zalicza i nie mozecie usunac?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Matey napisał:

ta EFA Wam nie działa jak chcecie np dodac pas zadrzewiony? czy jak podajecie strączki to automatycznie Wam zalicza i nie mozecie usunac?

spróbuj wyczyścić pamieć przeglądarki i zalogować się ponownie. Miałem też taki problem tylko z poplonem, pomogło. Po ilu dniach od zgłoszenia problemu w Helpdesk udzielają rzetelnej pomocy? To wsparcie to jakaś kpina.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8

To jest taka sama kpina o której kolega radzi koledze Matey, żeby wyczyścił przeglądarkę i ponownie się zalogował.

Do mnie odezwali się po 38 dniach z informacją, że w godzinach nocnych naprawią błąd i naprawili dostęp do wniosku.

21 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

jeżeli umowa ustna nie jest ważna proszę o podstawę prawną ;)

Jest ważna!!

Kolego Bennet, żądanie podstawy prawnej do umowy ustnej może być nie w pełni uzasadnione. Dawne zwyczaje zawierania umów które kiedyś obowiązywały zmieniają swoje oblicze. Kto lub komu będzie się chciało dowieść prawa o zawarcia ustnej umowy na dzierżawę działki celem otrzymania dopłat. Sprawy sądowe nie są tanie a udowadnianie praw do umów ustnych jest niczym jak tylko domniemywaniem którego trudno udowodnić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Mam problem z tym całym ewnioskiem PLUS o.O Jest możliwość zmiany MKO czy to już jest na sztywno ustawione ? Drugi problem leży w tym, że nie we wszystkich działkach pokazuje mi " Hektar kwalifikowalny " oraz " Grunty orne " - chyba tylko w 3 z 15 działek jest ok. Jak to naprawić bo nigdzie nie widzę takiej możliwości....


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kur    2
3 minuty temu, andrewk napisał:

Mam problem z tym całym ewnioskiem PLUS o.O Jest możliwość zmiany MKO czy to już jest na sztywno ustawione ? Drugi problem leży w tym, że nie we wszystkich działkach pokazuje mi " Hektar kwalifikowalny " oraz " Grunty orne " - chyba tylko w 3 z 15 działek jest ok. Jak to naprawić bo nigdzie nie widzę takiej możliwości....

Masz prawdopodobnie przypisane uprawa JPO lub nie masz zaznaczonej uprawy  jako JPO.
Najpierw sprawdzasz w działkach rolnych we wniosku, potem w podsumowaniu grunty niezgłoszone, powinno wskazać, gdzie jest błąd.

 


Wypełniam wnioski o dopłaty i programy rs.
607 402 513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

nie było pytania :)

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

no ja wlasnie EFA z łubinu moge usunac, ale nie moge zadeklarować pasow zadrzewionych/zywoplotow. Na poczatku moglem na nie kliknac i cos tam robic ale po czasie padło. Drzewa wolnostojace moge dodawac sam bez problemu. Zaraz poczyszcze i sprawdze co i jak


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
2 godziny temu, dicloduo napisał:

Kolego Bennet, żądanie podstawy prawnej do umowy ustnej może być nie w pełni uzasadnione. Dawne zwyczaje zawierania umów które kiedyś obowiązywały zmieniają swoje oblicze. Kto lub komu będzie się chciało dowieść prawa o zawarcia ustnej umowy na dzierżawę działki celem otrzymania dopłat. Sprawy sądowe nie są tanie a udowadnianie praw do umów ustnych jest niczym jak tylko domniemywaniem którego trudno udowodnić.

 

W razie "W" idą obaj do ARiMR i jeden mówi że wydzierżawił a drugi że dzierżawi i tyle, dlaczego nie spisali? Bo nie ma podstawy prawnej a ustne umowy są obowiązującymi. ARiMR chce być świętszy od papieża i przez to mamy trudniej niż w innych kraja UE (nasi nadinterpretowują prawo unijne), potem wychodzą cyrki że w PL ma gnojowicę mają być betonowe zbiorniki (czasy SPO i pierwsza MGR) a w Anglii dziura w ziemi wyłożona folią.

 

Co do e-wnioskuplus - dziś system dodał mi działkę sąsiada, rano były poprawki bo nie szło się zalogować potem wchodzę, patrzę swój wniosek, uzupełniam o uprawy, zapisuję ale patrzę że mam ponad 100ha - oddalam mapę i widzę działka sąsiada w moim wniosku. Po przelogowaniu wróciło do normy ale dziwne.

33 minuty temu, Matey napisał:

no ja wlasnie EFA z łubinu moge usunac, ale nie moge zadeklarować pasow zadrzewionych/zywoplotow. Na poczatku moglem na nie kliknac i cos tam robic ale po czasie padło. Drzewa wolnostojace moge dodawac sam bez problemu. Zaraz poczyszcze i sprawdze co i jak

i mnie to też ciekawi - efa z zadrzewień, oczek wodnych itp Jak pójdzie daj znać bo pojutrze jadę do doradcy (mam RS) i wolę wiedzieć ciut więcej ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj