Polecane posty

kris91    2996
Za godzinę odda już 5 ha, a jutro się rozmyśli 😂 Jeżeli ciotka daje w dzierżawę i z umową to dopłatę bierze ten co uprawia, czyli Ty... Gorzej jak we dwójkę złożycie to wtedy Ty masz wytłumaczenie, ale ciotka już nie bo oddała przecież w dzierżawę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
4 godziny temu, melon10641 napisał:

:D teraz dać na msze aby działki na serwerze nie uciekły :D

Nie strasz :D potem przyjdzie dopłata 50% mniej jak rok temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie napisałem 15 bo jeszcze tato ma mi oddać ale tato da bez problemu  tato ma 5 ha swoje 

47 minut temu, witejus napisał:

godzinę temu miała ci oddać 15 ha

 

Edytowano przez MarcinKoczewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam, jest to mój debiut na tym forum, w ogóle jako rolnik i proszę się nie śmiać, jeżeli będę gadał głupoty ;).

Dostałem w dzierżawę trochę gruntów ornych, łącznie mam ponad 22ha, więc niestety łapię się we wszystkie wymogi (tj. JPO, dywersyfikacja i nieszczęśliwe elementy EFA). Dywersyfikację upraw spełniam z naddatkiem (około 30-40% uprawy głównej), jednak  do elementów EFA brakuje mi ponad 3%.

Moje pytania do szanownych forumowiczow:

1. Czy stary niezgłaszany sad (10-15 drzew owocowych na 30 arach) porośnięty trawą mogę wciągnąć do wniosku jako UGÓR. Sad jest koszony dość regularnie jednak wyłącznie w celach estetycznych. Waham się pomiędzy opcjami UGÓR (no ale ten chyba nie może być koszony), a TUZ, jednak TUZ (z tego co wyczytałem) jest terenem użytkowanym rolniczo na paszę. UGÓR ma tę przewagę że byłby liczony do powierzchni EFA. Jest jeszcze wariant TRAWA NA GO...
2. Czy tereny nieużytkowane do tej pory rolniczo (i nie zgłaszane) zarośnięte suchą poprzerastaną trawą (teren ubogi piaszczysty, miejscami sucha trawa, miejscami goła ziemia) mogę włączyć do terenów ugorowanych dla powiększenia powierzchni EFA. Nieużytek zajmuje 1/3 działki ewidencyjnej, pozostała część to uprawiane pole orne- łącznie to około 2,5 ha gruntu. Druga opcja to obsianie większej części nieużytku jakąś rośliną motylkową lub strączkową na przyoranie. Na nieużytku znajduje się również kępa drzew i drzewa pojedyncze (elementy EFA).
3. Czy drogi dojazdowe (jedna około 5m szer; druga ponad 2; na różnych działkach ewidencyjnych; jedna obkaszana, druga nie) mogę wciągnąć jako strefę buforową/miedzę śródpolną?
4. Czy z nieużytkami da się coś zrobić- tereny płaskie, jednak albo porośnięte kilkuletnią trawą, albo pokopane dość głębokimi dołami).
 
Chciałbym zrezygnować z siania poplonów lub ograniczenia tego do minimum. Umowa pisemna z sąsiadami rolnikami w celu spełnienia EFA też odpada.
 
Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie lub poradę.
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debski_lukas    10
jak zaznaczacie pow. pól na mapach, dużo pól mam niewiele odsuniętych od żółtych linii ewidencyjnych i lepiej tak zostawić czy dociagnąć do żółtych linii? mam jeszcze jedno pole zaznaczone wokół po tych liniach a i tak brakuje 0.01ha, ktoś coś poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Ja jak narazie nie mogę zlozyc wniosku na dopłaty dokupilem 2 działki za ch*ja nie idzie ich dodac ni wyrysowac w dupe niech sobie wsadza te aplikacje zgłosiłem tydzień temu i jak narazie nic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie idzie jakos sprawdzic kwote ostatniego przelewu oprocz wizyty w banku lub w agencji? (Brak czasu jechac do miasta) jakis telefon ? Ktos coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2
3 godziny temu, debski_lukas napisał:

jak zaznaczacie pow. pól na mapach, dużo pól mam niewiele odsuniętych od żółtych linii ewidencyjnych i lepiej tak zostawić czy dociagnąć do żółtych linii? mam jeszcze jedno pole zaznaczone wokół po tych liniach a i tak brakuje 0.01ha, ktoś coś poradzi?

Narysuj tak jak uprawiasz. Co do tego pola zaznaczonego wokół po liniach, co brakuje 0,01 ha. Oznacz je za pomocą "kopiuj geometrie", jak dalej będzie brakowało to innych pomysłów nie mam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Wam też się ta gówniana aplikacja zawiesza i rozłącza, k**wa cały tydzień tego nie wypełnię bo dojdę do połowy i od nowa   ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
9 godzin temu, michal_xs napisał:

Panowie idzie jakos sprawdzic kwote ostatniego przelewu oprocz wizyty w banku lub w agencji? (Brak czasu jechac do miasta) jakis telefon ? Ktos coś?

Wyciąg z konta bankowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
12 godzin temu, Damian1994rolnik napisał:

Ja jak narazie nie mogę zlozyc wniosku na dopłaty dokupilem 2 działki za ch*ja nie idzie ich dodac ni wyrysowac w dupe niech sobie wsadza te aplikacje zgłosiłem tydzień temu i jak narazie nic 

Kolego Damian, zgłaszanie do ARiMR działającej nieprawidłowo bądź w ogóle niedziałającej aplikacji jest zwykłą głupotą, marnotrawieniem czasu i nerwów. Aplikacja została kupiona przez agencje za miliardy a ludzie tam pracujący nie mają zielonego pojęcia o jej działaniu. Oni tam mogą jedynie wstrzymać i zresetować lub odświeżyć DNS sieciowych adresów. Dla łatwiejszego zrozumienia na przykładzie - zwracania się do księdza o łaskę i zdrowie dla chorego organizmu. Prawdopodobnie w maju ma  przylecieć programista z dalekiego wschodu i coś zaradzić. Może być tak, że trzeba będzie ponownie edytować i przejrzeć na nowo wnioski. Pomoc do aplikacji to zwykła gra na zwłokę w której możesz uzyskać z automatu jedynie wskazówki na temat  wersji przeglądarek, usuwania historii i daty problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
101010    379

To wszystko działa jak chce .Wniosek wypełniony . W podsumowaniu 0 błędów . Ale od kilku dni nie mogę wysłać wniosku ! 

Próbowałem wiele razy o różnych porach i nic . A  co jakiś czas pokazują się błędy , które czasami same znikają . Byłem u doradcy z ODR  , dzwoniłem do ARiMR  - nikt nic nie wie .

Mam próbować do skutku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

W maju przyjedzie... To niech już przedłużają a nie wszędzie chrzanią jak to wszystko pięknie  płynnie idzie. Za zeszły rok też już od miesiąca nikt nic nie dostaje ani decyzji, ani kolejnych odroczek... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Większość rolników jeszcze nie złożyła jak usiadą wszyscy na raz do składania to jebnie to wszystko a kto za to zapłaci rolnik oczywiście potraceniami za każdy dzień zwłoki  hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
Wniosek wysłany, o dziwo bez problemów. W pdf wszystko się zgadza, tylko ta obawa czy do nich dotarło w takiej formie jak należy... Niby jest potwierdzenie wysłania, ale nic to nie daje jak u nich pokaże powierzchnię do płatności 0,00 ha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Komuś z was się udało korzystać normalnie z tego systemu przy większej ilości działek? U mnie jest 154 działki rolne i wszystko ładuje mi się przynajmniej po minucie, dwie, każde kliknięcie to ścina, mimo internetu 20mb stacjonarnego, nie żadnego radiowego, i nie wiem czy to ich ten system nie wyrabia takiej ilości czy wszyscy może tak mają? 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

U mnie poszło gładko. W niedziele sobie wypełniłem i miałem wysłac, ale padł mi skaner i nie mogłem zeskanowac umowy na buraki. Wczoraj dodałem sobie i umowe i poszło bez problemów. Działki sie zgadzają, nawet dodałem nową i też żadnych problemów :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25634

Ich system nie wyrabia. Mam 73 dz rolne i 51 ewidencyjnych i musisz cierpliwie czekać aż po komendzie załaduje.

Ja dziś wysłałem. Przy zakupionych działkach po wysłaniu występuje błąd kontroli krzyżowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

A jak zrobić żeby działka np o numerze geodezyjnym 50 była przypisana jako A a działka inna jako B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Panowie powierzchnię podawać pod MKO? Na jednej działce mam 1.16 z MKO a w starym wniosku było 1.13 i którą powierzchnię podać, jedni mówią MKO a drudzy że by podali te co w poprzednim wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawetny    0

Też macie informacje po zalogowaniu: "

Wniosek o wystąpienie z SMG

Oświadczenie o wystąpieniu z systemu dla małych gospodarstw.

WYBIERZ
"
Nie jestem w systemie małych gospodarstw, więc dlaczego nie jest logiczne że sugeruje mi się złożenie takiego wniosku.
Czu wszyscy to macie?
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3
41 minut temu, poosa21 napisał:

A jak zrobić żeby działka np o numerze geodezyjnym 50 była przypisana jako A a działka inna jako B.

Nie da sie, oznaczenia działek rolnych przypisuje automatycznie.   

27 minut temu, Slawetny napisał:

Też macie informacje po zalogowaniu: "

Wniosek o wystąpienie z SMG

Oświadczenie o wystąpieniu z systemu dla małych gospodarstw.

WYBIERZ
"
Nie jestem w systemie małych gospodarstw, więc dlaczego nie jest logiczne że sugeruje mi się złożenie takiego wniosku.
Czu wszyscy to macie?
pozdrawiam

Każdy to ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj