Polecane posty

ws71    1827
1 godzinę temu, mlodyrolnik23 napisał:

też jestem z wielkopolski i u mnie 3.7 zł za kg najgorsze jest to że przed świętami będę miał na sprzedarz 43 sztuki mam nadzieję że cena podskoczy

Rozumiem że mówisz Wielkanocy😂 niezmienne od 4,2 od 3 tygodni,ja mam na przełom roku ok 60szt blado to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
10 godzin temu, mlodyrolnik23 napisał:

też jestem z wielkopolski i u mnie 3.7 zł za kg najgorsze jest to że przed świętami będę miał na sprzedarz 43 sztuki mam nadzieję że cena podskoczy

Już od lat świnie na Boże Narodzenie tanieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakoś w ubiegłym roku nie taniały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No to tradycyjnie się obudzili  po czasie jak już ktoś wożąc po terminie srał po nogach,jak zwykle wszystko po czasie!

Teraz, w połowie listopada, resort rolnictwa na swojej stronie internetowej opublikował dane odnośnie stosowania nawozów. Informacje poniżej:

„W związku z wątpliwościami dotyczącymi terminów stosowania nawozów zgodnie z programem azotanowym zwracamy uwagę, że możliwe jest jesienne stosowanie nawozów w sytuacjach nadzwyczajnych tj. wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych. Taka sytuacja wystąpiła jesienią ubiegłego roku, kiedy na skutek częstych i obfitych opadów deszczu oraz nadmiernego uwilgotnienia gleby nie dokonano w terminie zbiorów (głównie kukurydzy, buraków cukrowych i ziemniaków), a tym samym nie przeprowadzono jesiennego nawożenia.

Niekorzystne warunki pogodowe odnoszą się również do występowania suszy rolniczej oraz innych zdarzeń pogodowych (np. deszcz nawalny) i najczęściej występują lokalnie. W tej sytuacji, producent rolny powinien samodzielnie ocenić, uwzględniając panujące warunki pogodowe, możliwość dokonania jesiennego zbioru i zastosowania nawożenia, jednak nie później niż do końca listopada.

Natomiast podczas lat o zwyczajowo panujących warunkach pogodowych jesienią należy dotrzymać terminów określonych w programie azotanowym”.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Wice minister powiedział , że na pływa dużo świń zachodu do Polski i jest na podasz , ale pomału może się ustabilizuje rynek  dobre to .

Dodam jeszcze że jesteśmy 2 kategorią ludzi .

 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdyby kogoś interesowało to podobno dzis po 16 w interwencji na polsacie ma być reportaż jak protestują przeciwko budowie chlewni 10 km ode mnie (ale o co tam biega to nie wiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wiadomo świnie śmierdzą ale szynkę to by się zjadło 

najprawdopodobniej to ta planowana inwestycja Pana L 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wiem gdzie to ma powstać i powiem kurw... Tyle jak nie tam to gdzie? Chyba w kosmosie tam jest takie zadupie że głowa mała a klasa ziemi 6z... 

W dodatku z tego co wiem to na 1000szt także bez przesady że to tuczarnia bo takie obiekty w centrum wsi są i jakoś ludzie żyją... 

Ale jeśli jest możliwość protestu to zawsze lepiej jak by nic nie powstało dla ludzi no i sąsiadowi się zaszkodzi a to jest Bezcenne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Jakoś w ubiegłym roku nie taniały

Umnie akurat w zeszlym roku na swieta stanial i to duzo odrazu 40gr.co to bylo wyjatkiem bo przewaznie drozaly .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

kuj pom dzis od 3,7 do 4,1 netto przy ilosci ~10 sztuk. Zależy jak dobrze sie ze skupującym żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
6 minut temu, Patryk1222 napisał:

Wiem gdzie to ma powstać i powiem kurw... Tyle jak nie tam to gdzie? Chyba w kosmosie tam jest takie zadupie że głowa mała a klasa ziemi 6z... 

W dodatku z tego co wiem to na 1000szt także bez przesady że to tuczarnia bo takie obiekty w centrum wsi są i jakoś ludzie żyją... 

Ale jeśli jest możliwość protestu to zawsze lepiej jak by nic nie powstało dla ludzi no i sąsiadowi się zaszkodzi a to jest Bezcenne 

No wlasnie jak na takim uboczu to komu to przeszkadza. I t6 nie jest wcale duza chlewnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to trzeba przyznać tam jest zadupie totalne ale mógł ten budynek planować troszke dalej od wsi tam niema planu zagospodarowania przestrzennego także nic go nie ogranicza  kilka osób protestujących brało ode mnie tuczniki na kiełbasy ale teraz to niech sobie w sklepie kupują  jak im tak w Polsce hodowane śmierdzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Dobrze powiadasz . Niedlugo tak bedzie ze obornika czy gnojowicy wywiesc nie bedzie mozna bo smierdzi,to jest rzecz normalna ze smierdz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
7 godzin temu, staszek131415 napisał:

Jakoś w ubiegłym roku nie taniały

Jak najbardziej taniały. Sprawdź sobie archiwum giełdy niemieckiej i uwierz, że polskie zakłady się nią sugerowały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@kopin kolego mówiłem już dawno ,że będzie przesunięcie terminu nawożenia obornikiem .

Zastanawia mnie dlaczego oni tak długo zwlekali z ogłoszeniem tej decyzji .

Cena u mnie na świniaki najwyższa 4 zł netto .

Firma mi proponuje koncentrat tucznikowy   non gmo za 2300 netto tona czyli od 40 kg do końca tuczu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Otych terminach nawo9enia juz dawno temu czytalem .......dawno o tym bylo wiadomo

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ze wszystkim się tak ociągają,ludzie przez 2 tygodnie wozili na swoją odpowiedzialność ,ciekawe czy były jakieś osoby ukarane

a z szybkością działania to wam powiem że dzisiaj z Gminy miałem tel,czy złożyłem wniosek suszowy do Agencji bo jutro mija termin a oni nadal na 320 wniosków wysłanych do wojewody dostali do tej pory tylko 205 podpisanych,na resztę czekają ,ale nie wiedzą ile jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wczoraj pojechało 50 szt. po 5,3 netto za E , wyszło po przeliczeniu na wagę żywą po 4,29 zł netto

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Można wiedzieć jaka rasa daje taką mięsność? Ja wczoraj sprzedałem 39 szt po 5.2 za E średnia mięsność 57,2  wybojowosc 80,1 wlkp

Edytowano przez adamn999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj