Polecane posty

adamn999    271
A do posłów niezależnie od opcji nie ma co pisać dla nich to tylko będzie pożywka do kolejnych sprzeczek narzekań i naskakiwania na siebie wzajemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

zgadzam sie z toba adam999  trzeba by cos takiego zrobic....... tylko kto tym sie zajmnie  ??? ,,, sejm ma nas gdzies izby i kolka rolnicze tez,,,

15 minut temu, szczypka napisał:

w pełni się zgadzam ale 

w Sejmie Rządzie czy nawet w Izbach rolniczych siedzą bardzo ''mądrzy'' ludzie i nie wpadną na tak prosty pomysł jak definicja POLSKIE MIĘSO wystarczy ''Polskie Mięso'' to mięso pozyskane ze zwierząt urodzonych,utuczonych,ubitych i przetworzonych na terytorium RP 

oni wiedza co zrobic  tyle ze niechca im jest dobrze .....

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Dobra napisze jutro pismo do POLSUSA(zawiązek skupia głównie hodowców zarodowych trzody) z prośbą o napisanie takiej petycji i udostępnianie jej nam ROLNICZYM Internautom, rozeslemy do youtuberów blogerów rolniczych z prośbą o rozpowszechnienie i udostępnienie do druku co wy na to? Zmieni to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

robi57362 napisał:

jutro jadę do sklepu kupie ze 20 kg wieprzowiny POLSKIEJ przynajmniej tak pomogę chodowcom

Nie kupuj polskiej wieprzowiny Kup wieprzowine z Polskiej świni, urodzonej w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Izby rolne nie martwią się trudną sytuacją świń , ale zabiegają by było w 2019 roku była dotacja do wapna bo pola kwaśne , w całym kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

Zabiegają i jest ruch i bardzo wielu będzie zadowolonych , a problem niskich cen świń , warzyw zostanie odsunięty na dalszy plan .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
20 minut temu, galan99 napisał:

Izby rolne nie martwią się trudną sytuacją świń , ale zabiegają by było w 2019 roku była dotacja do wapna bo pola kwaśne , w całym kraju .

trzeba by się zapytać czyje żony albo dzieci szefów IR  pracują w kopalniach dolomitu ?

Bo prawda jest taka ze gdyby rolnik za swój towar i pracę dostał godziwa zapłatę to mu jakieś dodatki i jałmużny nie są potrzebne

Edytowano przez kopin
  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
6 godzin temu, adamn999 napisał:

To przydałby się ktoś kumaty kto by to ładnie ubrał w słowa

To mój wujek pisze świetne pisma .Już wiele lat, jako sołtys wieloletni  zjadł zęby na pisaniu pism do urzędów różnego kalibru .Do tego jest wiernym patriotą od urodzenia .

Polsus jest rękoma i nogami za rolnikami .Już wcześniej rozmawiałem z władzami na ten temat .Ale pomysł jest bardzo dobry ,żeby to Polsus objął swoim patronatem taką petycję .Oczywiście Izby również .Ja myślę ,że warto dalej temat rozwijać w TV Trwam i cały czas informować P.Adama Ślusarskiego .Może telewizja też obejmie patronatem taką petycję .

Edytowano przez RafaKdziela
Uzupełnienie danych

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Postaram się jutro skontaktować z POLSUSEM. Akcję nazwiemy jak kolega wyżej napisał "POLSKIE MIĘSO" będzie ona miała na celu stworzenie PETYCJI Z ŻĄDANIAMI do Premiera oraz ministra ROLNICTWA o stworzenie systemu znakowania wyrobów mięsnych pochodzących od zwierząt urodzonych, tuczonych i przerobionych w POLSCE oraz ukierunkowanie poprzez media społecznościowe konsumenta na powyższy produkt . Z rozpowszechnienie i masowym wysyłaniem pisma raczej nie będzie problemu. I co najważniejsze nie angażujmy w to posłów niezależnie od opcji, oni mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli byś udostępnił takie pismo na forum i to pod patronatem polsusa to osobiście bym zaniósł to pismo do kancelarii posłów wybranych z mojego regionu do sejmu RP itp miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Oczywiście ja też z pismem chętnie wybiorę się do wójta z kręgów pis oraz innych osób z pis .A co niech wiedzą ,że żądamy od nich działania ,a nie mydlenia oczu ...co nie ?

Pamiętacie ,jak po wygraniu wyborów Jarek pojechał na wieś do gospodarstwa nie pamiętam już regionu na pole do rolnika w żniwa i powiedział '' rolnictwo jest solą tej ziemi Polskiej ziemi ''


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

No i dobrze mówił SOLĄ,soli sie nie używa bo szkodzi i ciśnienie podnosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73

4.4 + vat ,-4% straczki woj. Malopolskie masarnia :) zamiast narzekac trzeba zamknac ten biznes szkoda kasy i nerwow ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
8 godzin temu, kopin napisał:

No i dobrze mówił SOLĄ,soli sie nie używa bo szkodzi i ciśnienie podnosi 

Ale dodaje smaku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

To co Morawiecki powiadał na temat świń to śmiech na sali , ale to co się dzieje to katastrofa , dla Polski , przedstawia filmik .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Właśnie  wróciłem ze sprzedaży normalnie masakra a na lepiej sie nie zanosi,chyba ze gdzieś od maja... Cena 4+vat! do tego 4% strączki -17zł weterynarz- 17zł waga! Każdy na biednym rolniku musie sie wzbogacić! Miałem 17 sztuk najwięcej ze sprzedających (łacznie kupił 130sztuk) myślałem że dorzuci coś do ceny bo zawsze tak robił a on mówi że nie da rady bo on BANKRUT!!! i łaski zabrał 2% strączki!!! Śmiech na pustej sali!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

PROJEKT POLSKIE MIĘSO 

Po wstępnej rozmowie z osobami decyzyjnymi powstanie prawdopodobnie petycja. 

Jak wcześniej wspominałem jeśli tylko będzie ona dostępna roześlemy ją po forach internetowych i kanałach youtuberów rolniczych

Więcej info postaram się do środy przekazać 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, galan99 napisał:

To co Morawiecki powiadał na temat świń to śmiech na sali , ale to co się dzieje to katastrofa , dla Polski , przedstawia filmik .

 

I o co to gadanie spóldzielnie są własnością rolników czemu nie płacą swoim członkom lepszych cen?

7 godzin temu, Paramonov napisał:

4.4 + vat ,-4% straczki woj. Malopolskie masarnia :) zamiast narzekac trzeba zamknac ten biznes szkoda kasy i nerwow ☺

I po co to piszesz przecież niema takich cen wszędzie3,80 do 4 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
3 godziny temu, adamn999 napisał:

PROJEKT POLSKIE MIĘSO 

Po wstępnej rozmowie z osobami decyzyjnymi powstanie prawdopodobnie petycja. 

Jak wcześniej wspominałem jeśli tylko będzie ona dostępna roześlemy ją po forach internetowych i kanałach youtuberów rolniczych

Więcej info postaram się do środy przekazać 

Dzieki za informacje

3 godziny temu, staszek131415 napisał:

 

I po co to piszesz przecież niema takich cen wszędzie3,80 do 4 zł

Ty sam masz takie ceny jak Paramonov.???

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj