Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PRZMAS19821982    962
7 minut temu, kopin napisał:

rządzi nie rząd tylko 1 osoba,a słyszeliście żeby hodowcy kotów na coś sie skarżyli ?

bo ja nie-COŚ TO ZNACZY 😉

Ja te9 nie slyszalem ,  A   no tak prezes ..K..ma kota i kotom sie ma dobrze...

11 minut temu, Trojak napisał:

Może to nie nasz rząd ..... nami rządzin

No wlasnie 

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
propo narodowej rzeźni wiele osób z mojego powiatu było by za tym zeby Państwo kupiło pini Polonia bo jest na sprzedarz ale już jakaś firma na tym łapę trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

pini kupują Chińczycy, powinno być łatwiej z eksportem do Azji bo przecież swojej firmy blokować nie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
6 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

a dobrze tobie wychodza na poubojowo  ???

Ta partia była tylko kontrolnie oddana na SEUROP.A z tego względu ,gdyż pośrednik wygadywał głupoty o świniach moich ,że są słabej jakości .Tak więc świnie średnio miały 125 kg wagi brutto .Wcześniej też oddałem kilka dla kontroli i również wyszły w E klasie całe 5 sztuk .

Teraz karmię premiks specjalny do kukurydzy kiszonej plus soja plus zboża .Zawsze dobrze mi jadły ,lecz po premiksie to trzeba sporo więcej paszy na karmiki na mokro .

Cena ponoć 4 zł netto .Zobaczymy co pokaże kolejny tydzień.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Panowie jakie macie doświadczenie jezeli chodzi o wybicie i miesnosc w Animexie? I według was ile najwiecej % moze sie wybic tucznik jezeli bedzie całkowicie głodny? Mam pare duzych i obawiam sie ze przekrocza 120kg miesa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, staszek131415 napisał:

Tak czy siak w sklepach  drogo ludzie corazmniej jedzą mięsa bo nie pracują ciężko fizycznie  widać w marketach co w koszykach mają sałatki jakieś mrożonki bo kto ma czas by w kucni dziś siedzieć nie ma co się rozżalać nad ceną tylko nie dać się omamić wizją wielkich zysków i budować chlewnie za kredyty

U nas w wlkp są zapaleńcy, którzy zamierzają stawiać nowe chlewnie, bo takie rzeczy robi się w kryzysie, a nie jak jest prosperita. :D Ludzie totalnie stracili instynkt samozachowawczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

Lukas210 napisał:

Panowie jakie macie doświadczenie jezeli chodzi o wybicie i miesnosc w Animexie? I według was ile najwiecej % moze sie wybic tucznik jezeli bedzie całkowicie głodny? Mam pare duzych i obawiam sie ze przekrocza 120kg miesa.

u mnie głodne max 81 ale to z 30 godzin bez paszy były a z karmnika to powyżej 78 zazwyczaj ale inny zakład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
jutro jadę do sklepu kupie ze 20 kg wieprzowiny POLSKIEJ przynajmniej tak pomogę chodowcom

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108

"dojdzie do przelewu krwi i to nie świńskiej w tym przypadku"

Ekolodzy w chlewniach :D


Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Nikt nie chce mięsa, zapisy na miesiąc, a na początku grudnia okaże się, że ssanie jest i cena do góry. Trzeba będzie drogo sprzedać tanio kupione tuczniki od parobków. Taka prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Program o dramacie wielu ludzi zajmujących się chowem trzody chlewnej, a dzwoni jakaś pani minister i mówi ile to rząd nie przeznaczy na koła gospodyń wiejskich. Parodia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

100 razy powtórzone kłamstwo staje się prawda,100 razy powtórzona brednia faktem-to są typowe zagrywki propagandowe jak za Stalina czy Hitlera,a później u nas za komunę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak właśnie jest ,jak powiedział Pan Krzysztof na temat wszelkich zagadnień z ASF w Polsce .Ludzi robi się w bambuko i odszkodowań nie wypłaca ,,powód brak siatki w oknie ,a jak sprowadza się zboże z Ukrainy pond milion ton ,to jest wszystko dobrze .Ja już pisałem o tym wcześniej ponieważ z Ukrainy importuje się również warchlaki .Jak myślicie kto je bada czy są zdrowe ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

W związku z trudną sytuacją na POLSKIM RYNKU WIEPRZOWYM zwracam się do was przyjaciele z prośbą o dotarcie do jak największej grupy ludzi Otóż w ostatnim czasie liczne  większe zakłady mięsne importują na potęgę półtusze wieprzowe jak i żywe świnki głównie z Belgii. Jest to towar o wątpliwej jakości pochodzący głównie z wielkich ferm który zalewa nasz rynek. Zakłady nie chcą Polskiego świniaka, sektor wieprzowy umiera. KONSUMENT NIE JEST ŚWIADOMY CO SPOŻYWA nie wie czy mięso i wyroby wieprzowe pochodzą z Polskiej świnki. Wystarczy tylko że półtusza lub tucznik zostanie w Polsce przerobiony i już ma przypiętą metkę WYPRODUKOWANO W Polsce lub Mięso polskiego pochodzenia albo jak wmawiają nam sieći dyskątów reklamując zachodnią padlinę jako Polski produkt. Proszę  szeroką rzeszę forumowiczów którzy głównie są rolnikami i Kochają polskie rolnictwo o to aby:                             ::            Robiąc zakupy dopytywać się i naciskać czy mięso pochodzi od POLSKIEGO ROLNIKA to że jest sygnowane lokalną często rodzinną marką i pochodzi z małej lokalnej masarnia nie oznacza że jest ono wyprodukowane z Polskiej świnki. Niestety system znakowania wyrobów mięsnych tego nie wymaga, wystarczyłoby aby kod kreskowy mówił nam o tym skąd pochodził tucznik jest to przykładowo stosowane w produkcji jaj gdzie wiemy nie tylko skąd one pochodzą ale też konsument wie czy są to jajka z chowu klatkowego ściółkowego czy też z wolnego wybiegu. Dlatego też otwarcie mówmy producentom finalnym że chcemy jeść wyroby z POLSKIEGO ŚWINIAKA. Jeśli ekspedientka bądź sprzedawca nie jest w stanie określić czy produkt który oferuje pochodzi z polskiej hodowli to dzwońmy i pis my emaile do zakładu do producenta i rządajmy od nich takich informacji, nie ważne czy to lokalny sklepik, sieciówka, market czy dyskont. Niech właściciele oraz ludzie odpowiedzialni za procesy produkcyjne i przerobowe mają świadomość że Polski konsument chce w pełni polskiego produktu. Nie jesteśmy narodem drugiej kategorii  musimy być świadomi tego że zachodnie koncerny produkują i sprzedają gorsze produkty na polskim rynku a lepsze pod tym samym szyldem w tym samym opakowaniu na swoim podwórku.                                            Większość z nas jest związana z rolnictwem produkujemy zboża mleko drób wołowinę warzywa bądźmy świadomi że napis czy logo WYPRODUKOWANO W Polsce nie zawsze oznacza że produkt jest i pochodzi z Polski. POLSKI SEKTOR WIEPRZOWY OBECNIE JEST NA PROSTEJ DRODZE DO UPADKU, POZOSTAWIONY OD OKOŁO 10 LAT SAM SOBIE

Napiszmy wspólną petycję odnośnie znakowania wyrobów z polskich świnek urodzonych i wychodowanych w PL i rozeslijmy do forumowiczów youtuberów rolniczych niech to udostępnią szerszej grupie ludzi i w ciągu tygodnia zalejemy nimi ministerstwo i biurko premiera

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o petycję jestem za ustalmy wspólne punkty i wyślijmy je do wszystkich posłów RP tylko tak zwrócimy na ten problem uwagę 1 spójna petycja wysyłana z różnych stron Polski wszak jest nas ponad milion rolników niech choć 3 tyś wyśle petycję to już jest coś

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, adamn999 napisał:

W związku z trudną sytuacją na POLSKIM RYNKU WIEPRZOWYM zwracam się do was przyjaciele z prośbą o dotarcie do jak największej grupy ludzi Otóż w ostatnim czasie liczne  większe zakłady mięsne importują na potęgę półtusze wieprzowe jak i żywe świnki głównie z Belgii. Jest to towar o wątpliwej jakości pochodzący głównie z wielkich ferm który zalewa nasz rynek. Zakłady nie chcą Polskiego świniaka, sektor wieprzowy umiera. KONSUMENT NIE JEST ŚWIADOMY CO SPOŻYWA nie wie czy mięso i wyroby wieprzowe pochodzą z Polskiej świnki. Wystarczy tylko że półtusza lub tucznik zostanie w Polsce przerobiony i już ma przypiętą metkę WYPRODUKOWANO W Polsce lub Mięso polskiego pochodzenia albo jak wmawiają nam sieći dyskątów reklamując zachodnią padlinę jako Polski produkt. Proszę  szeroką rzeszę forumowiczów którzy głównie są rolnikami i Kochają polskie rolnictwo o to aby:                             ::            Robiąc zakupy dopytywać się i naciskać czy mięso pochodzi od POLSKIEGO ROLNIKA to że jest sygnowane lokalną często rodzinną marką i pochodzi z małej lokalnej masarnia nie oznacza że jest ono wyprodukowane z Polskiej świnki. Niestety system znakowania wyrobów mięsnych tego nie wymaga, wystarczyłoby aby kod kreskowy mówił nam o tym skąd pochodził tucznik jest to przykładowo stosowane w produkcji jaj gdzie wiemy nie tylko skąd one pochodzą ale też konsument wie czy są to jajka z chowu klatkowego ściółkowego czy też z wolnego wybiegu. Dlatego też otwarcie mówmy producentom finalnym że chcemy jeść wyroby z POLSKIEGO ŚWINIAKA. Jeśli ekspedientka bądź sprzedawca nie jest w stanie określić czy produkt który oferuje pochodzi z polskiej hodowli to dzwońmy i pis my emaile do zakładu do producenta i rządajmy od nich takich informacji, nie ważne czy to lokalny sklepik, sieciówka, market czy dyskont. Niech właściciele oraz ludzie odpowiedzialni za procesy produkcyjne i przerobowe mają świadomość że Polski konsument chce w pełni polskiego produktu. Nie jesteśmy narodem drugiej kategorii  musimy być świadomi tego że zachodnie koncerny produkują i sprzedają gorsze produkty na polskim rynku a lepsze pod tym samym szyldem w tym samym opakowaniu na swoim podwórku.                                            Większość z nas jest związana z rolnictwem produkujemy zboża mleko drób wołowinę warzywa bądźmy świadomi że napis czy logo WYPRODUKOWANO W Polsce nie zawsze oznacza że produkt jest i pochodzi z Polski. POLSKI SEKTOR WIEPRZOWY OBECNIE JEST NA PROSTEJ DRODZE DO UPADKU, POZOSTAWIONY OD OKOŁO 10 LAT SAM SOBIE

Napiszmy wspólną petycję odnośnie znakowania wyrobów z polskich świnek urodzonych i wychodowanych w PL i rozeslijmy do forumowiczów youtuberów rolniczych niech to udostępnią szerszej grupie ludzi i w ciągu tygodnia zalejemy nimi ministerstwo i biurko premiera

A 10 lat prędzej co zrobiono w sektorze wieprzowiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w pełni się zgadzam ale 

w Sejmie Rządzie czy nawet w Izbach rolniczych siedzą bardzo ''mądrzy'' ludzie i nie wpadną na tak prosty pomysł jak definicja POLSKIE MIĘSO wystarczy ''Polskie Mięso'' to mięso pozyskane ze zwierząt urodzonych,utuczonych,ubitych i przetworzonych na terytorium RP 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Bo związki to każdy ciągnie w swoją stronę a społeczność internetowa ma większą siłę o pole działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj