Polecane posty

ws71    1830
2 godziny temu, saszeta napisał:

nigdy zakiszacza żadnego nie dawałem do mokrej i zakiszała się bez problemu.

30% mokrej i po tygodniu pasza do wyrzucenia. Teraz. Bo latem to ze 3 dni i zaczyna śmierdzieć.

kukurydza nie ma żadnego oleju tylko ma dużo energii. Sucha 14 Mj. Pszenica 13,5. Jęczmień poniżej 13. Jak pasza na jęczmieniu czy tam owsie to olej wskazany a nawet obowiązkowy bo inaczej ciężko zbilansować. Po prostu świnie szybciej się zapchają włóknem niż pobiorą odpowiednią ilość energii. Większe pobranie paszy to większe przyrosty.  Mają żreć do oporu non stop bo wtedy rosną. Do wzrostu jest potrzebna energia a do mięsności białko i aminokwasy.

Żeby pasza nie pyliła 5 kg oleju na tonę wystarczy. Najlepszy sojowy bo ma dobry smak i najwięcej energii. Tylko jak mrozy to nieraz łopatą trzeba nabierać. Rzepakowy to z każdego marketu

Spośród wszystkich zbóż, ziarno kukurydzy cechuje się najwyższą wartością energetyczną. Wynika to z dużego udziału skrobi, oraz bardzo wysokiej, jak na zboża zawartości tłuszczu. Jego udział, może stanowić do 5% masy nasion. Tłuszcz kukurydziany, charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą, wynikającą ze znacznej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zaletą kukurydzy, jest także niska koncentracja włókna, wysoka strawność, oraz śladowe ilości związków antyżywieniowych. Sprawia to, że w teorii, kukurydza może być dodawana do mieszanek paszowych, w zasadzie bez ograniczeń. Słabą stroną nasion kukurydzy, jako materiału paszowego jest mała zawartość białka, oraz jego niska wartość biologiczna. Zeina i glutelina, stanowiące większość białek kukurydzy, są ubogie szczególnie w lizynę i tryptofan.[zródło portal f......pl .I co kolega na to napisze,przy podaniu ok 15% dawki suchej kukurydzy pasza nie pyli i zachowuje sie dokładnie jak po dodaniu oleju,wypraktykowane od co najmniej 5 lat,ten tłuszcz powoduje że kuku nie nadaje sie do skarmiania  w 100% dawce,słonia ma fatalny wygląd,co mokrej kuku wszystko jest dobrze jeżeli jest skarmiona do marca,pózniej  zaczynają pojawiać się mykotoksyny niezależnie od zastosowanych preparatów zakiszających,praktycznie od lipca są obecne prawie w każdej badanej próbce

Edytowano przez ws71
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
8 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Ile razy można to samo pisać .ponad 20 dni było takie są fakty .Co tu tłumaczyć .Kolego bez jaj jak nie wiesz ile to jest to policz sobie na palcach .Tyle w temacie .

Wiem ile to jest 20dni i 20tygodni... Tego to chyba ty niewiesz jak piszesz raz 20tyg a potem 20dni.......i takie sa fakty  wynikajace z tego co piszesz......

8 godzin temu, ws71 napisał:

Spośród wszystkich zbóż, ziarno kukurydzy cechuje się najwyższą wartością energetyczną. Wynika to z dużego udziału skrobi, oraz bardzo wysokiej, jak na zboża zawartości tłuszczu. Jego udział, może stanowić do 5% masy nasion. Tłuszcz kukurydziany, charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą, wynikającą ze znacznej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zaletą kukurydzy, jest także niska koncentracja włókna, wysoka strawność, oraz śladowe ilości związków antyżywieniowych. Sprawia to, że w teorii, kukurydza może być dodawana do mieszanek paszowych, w zasadzie bez ograniczeń. Słabą stroną nasion kukurydzy, jako materiału paszowego jest mała zawartość białka, oraz jego niska wartość biologiczna. Zeina i glutelina, stanowiące większość białek kukurydzy, są ubogie szczególnie w lizynę i tryptofan.[zródło portal f......pl .I co kolega na to napisze,przy podaniu ok 15% dawki suchej kukurydzy pasza nie pyli i zachowuje sie dokładnie jak po dodaniu oleju,wypraktykowane od co najmniej 5 lat,ten tłuszcz powoduje że kuku nie nadaje sie do skarmiania  w 100% dawce,słonia ma fatalny wygląd,co mokrej kuku wszystko jest dobrze jeżeli jest skarmiona do marca,pózniej  zaczynają pojawiać się mykotoksyny niezależnie od zastosowanych preparatów zakiszających,praktycznie od lipca są obecne prawie w każdej badanej próbce

Wlasnie taka jest ponoc prawda... Fajny artykul z farmera.... Olej kukurydziany mozna tez dodac

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a u mnie w dawce 300kg suchej na tonę pasza pyli. Przy 14 % wilgotności każde zboże pyli. 

Nie wiem czy próbowałeś kiedyś z olejem. Jak nie to spróbuj. Najlepiej widać różnicę jak paszę do karmików zasypuje paszociąg.

nie piszę tego żeby się kłócić albo żeby moje było na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, LukaszBRO napisał:

a ja pasze szykuje na 3 tygodnie a nawet na miesiąc więc moja teoria co do toksyn nie jest błędna

To ile tej paszy robisz na 3 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

staszek131415 napisał:

20 godzin temu, LukaszBRO napisał:

a ja pasze szykuje na 3 tygodnie a nawet na miesiąc więc moja teoria co do toksyn nie jest błędna

To ile tej paszy robisz na 3 tygodnie?

zazwyczaj robie 20 ton to tak na 3 tygodnie i do tego troche gotowej do małych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 minutę temu, LukaszBRO napisał:

 

zazwyczaj robie 20 ton to tak na 3 tygodnie i do tego troche gotowej do małych

Mozna wiedziec ile biora za zrobienie 1 tony paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    274

Da ktoś namiary na ubojnie z wlkp co odbiera bezpośrednio od rolnika rozlicza w SEUROP i bierze od 30 sztuk w z wyż 

Czas skończyć z posrednikiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830

Oj kolego możesz się zdziwić co do ceny bezpośrednio w ubojni,na własnym przykładzie cena w zakładzie 5,03 za E,cena pośrednika u mnie na podwórzu dla tego samego zakładu E 5,23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

ws71 napisał:

Oj kolego możesz się zdziwić co do ceny bezpośrednio w ubojni,na własnym przykładzie cena w zakładzie 5,03 za E,cena pośrednika u mnie na podwórzu dla tego samego zakładu E 5,23

na wadze te różnice Ci skroi i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    274
19 minut temu, withanight napisał:

@adamn999

Można widzieć z kim handlowaleś?

Oddawałem ostatnio do ath, współpraca w miarę ok, wczesniej dawałem do dontex też było spoko ale sytuacja rynkowa zmusza do szukania bezpośrednich odbiorców. Mam możliwości zreorganizowac stado 40 loch i zamiast 30 do 50 sztuk co 3 tygodnie odstawić rzadziej ale większe partie 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Adam dobrze piszesz .Lecz prawda jest taka ,że jak zarobisz na sztuce 5 zł to na 100sztukach zarobisz sto razy więcej  nic ponad to .

Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje mi się zawiązywanie grup w kilka osób i tu można coś zyskać .To samo tyczy się zakupu np koncentratu .Jak kupisz na woreczki to zapłacisz dużo ,a jak w kilka osób kupisz raz na 2 miesiące kilka ton to cena będzie hurtowa .Ja jutro z Sano podpisuję taką umowę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dajesz jeszcze Sano mało kto ten badziew jeszcze daje

https://portal.abczdrowie.pl/podatek-na-mieso-uratuje-zycie-setek-osob-tak-wynika-z-badan

1 minutę temu, RafaKdziela napisał:

Adam dobrze piszesz .Lecz prawda jest taka ,że jak zarobisz na sztuce 5 zł to na 100sztukach zarobisz sto razy więcej  nic ponad to .

Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje mi się zawiązywanie grup w kilka osób i tu można coś zyskać .To samo tyczy się zakupu np koncentratu .Jak kupisz na woreczki to zapłacisz dużo ,a jak w kilka osób kupisz raz na 2 miesiące kilka ton to cena będzie hurtowa .Ja jutro z Sano podpisuję taką umowę .

.

Łukasz dokladnie nikt nie jest tak naprawdę zainteresowny na współpracy z takimi grupami i zroku na rok będzie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197
jak potrzebują to cene dadzą jak nie to nic nie pomoże jeszcze zamówione 4 auta na dany tydzień i 2 odmówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
50 minut temu, RafaKdziela napisał:

Adam dobrze piszesz .Lecz prawda jest taka ,że jak zarobisz na sztuce 5 zł to na 100sztukach zarobisz sto razy więcej  nic ponad to .

Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje mi się zawiązywanie grup w kilka osób i tu można coś zyskać .To samo tyczy się zakupu np koncentratu .Jak kupisz na woreczki to zapłacisz dużo ,a jak w kilka osób kupisz raz na 2 miesiące kilka ton to cena będzie hurtowa .Ja jutro z Sano podpisuję taką umowę .

Byłeś albo jesteś w grupie? Bo jeśli nie byłeś to jak założycie  tak w 5-10 osób to dopiero sie przekonasz jak to jest czasem wesoło,ja jestem w grupie od 6 lat i jest to ciężki temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

sano zły nie jest ale z cenami to do właścicieli paru kur albo świń. Ceny kosmos

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830
1 godzinę temu, LukaszBRO napisał:

 

na wadze te różnice Ci skroi i tyle

Czyli jeśli dobrze rozumuje w zakładzie extra na mój numer przestawiają linię ubojową aby zaniżyć wagę[pośrednik 1500szt tyg]😉,zresztą ta sama sytuacja jest w Pini,przez pośredników idzie więcej wyciągnąć niż bezpośrednio na zakładzie,co do grup byłem takiej ,lata 1998-2000 to była porażka , na końcu ceny komponentów były wyższe jak w normalnym obrocie

Edytowano przez ws71
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBRO    197

ws71 napisał:

1 godzinę temu, LukaszBRO napisał:

 

na wadze te różnice Ci skroi i tyle

Czyli jeśli dobrze rozumuje w zakładzie extra na mój numer przestawiają linię ubojową aby zaniżyć wagę[pośrednik 1500szt tyg]😉,zresztą ta sama sytuacja jest w Pini,przez pośredników idzie więcej wyciągnąć niż bezpośrednio na zakładzie

a co pośrednik daje Ci rozliczenie z zakładu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1830

Są  ważone przy odbiorze,wybicie wychodzi na poziomie z papierów 80-81,75,jeżeli tnie na wadze półtusz np 2kg to realne wybicie by skoczyło 83 % a to jest mało prawdopodobne przy naszych rodzimych rasach,17 lat odstawiałem bezpośrednio do rzezni i miałem prawie identyczne rezultaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj