Polecane posty

adamn999    271

Tak myślałem ja ogólnie mam Pbz X Pbz i szału z mięsnością nie ma ale miesiąc temu pokryłem Pbz Maxterm i zobaczę co wyjdzie, poza tym w drodze jest właśnie knór Pietrain X Duroc wszystko ładnie pięknie cena na pograniczu opłacalność jeszcze można przez jakiś okres przeboleć 

Najgorsze jest tylko to widmo Asf  które nas wykończy

Obym się mylił😟

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Wykoncza nas urzedniki ktorzy  nic z asf nie robia....nie ma odstrzalu dzikow przynajmnhej u mnie... Umnie dostalem protokol suszowy w ostatnim teriminie zanim go  jeszc9e przedluzyli

6 godzin temu, adamn999 napisał:

Tak myślałem ja ogólnie mam Pbz X Pbz i szału z mięsnością nie ma ale miesiąc temu pokryłem Pbz Maxterm i zobaczę co wyjdzie, poza tym w drodze jest właśnie knór Pietrain X Duroc wszystko ładnie pięknie cena na pograniczu opłacalność jeszcze można przez jakiś okres przeboleć 

Najgorsze jest tylko to widmo Asf  które nas wykończy

Obym się mylił😟

Duzo dajesz za knorka ?ja kupowalem na poczatku miesiac durok ×pietren dalem 900zl

Edytowano przez PRZMAS19821982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
11 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Otych terminach nawo9enia juz dawno temu czytalem .......dawno o tym bylo wiadomo

Przecież w terminach nic nie zmieniono tylko dodano  możliwość ,,według indywidualnej oceny rolnika istnieje możliwość nawożenia" i co najśmieszniejsze  Min Ochrony Środowiska nadal upiera się że przedlużenie dotyczy b. mokrych lat,więc w razie kontroli  Inspekcji Ochrony Środowiska może to różnie się skończyć

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, zetorki12 napisał:

Pokażesz fakturę ?

W jakim celu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
6 godzin temu, PRZMAS19821982 napisał:

Wykoncza nas urzedniki ktorzy  nic z asf nie robia....nie ma odstrzalu dzikow przynajmnhej u mnie... Umnie dostalem protokol suszowy w ostatnim teriminie zanim go  jeszc9e przedluzyli

Duzo dajesz za knorka ?ja kupowalem na poczatku miesiac durok ×pietren dalem 900zl

1000 zł brutto

Mięsność 63% siedmiomiesięczny przetestowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie warto się bawić z knurem lepiej inseminować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Macie kurcze jakieś promocyjne ceny,miesiąc  temu kupiony ,rasa jak powyższym poście 1300 brutto ,mięs niby 63%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, ws71 napisał:

Macie kurcze jakieś promocyjne ceny,miesiąc  temu kupiony ,rasa jak powyższym poście 1300 brutto ,mięs niby 63%

Trzeba brać tam gdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1124
14 godzin temu, adamn999 napisał:

Można wiedzieć jaka rasa daje taką mięsność? Ja wczoraj sprzedałem 39 szt po 5.2 za E średnia mięsność 57,2  wybojowosc 80,1 wlkp

Rasa rasą ale duże znaczenie ma żywienie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie ktoś myśi że kupi knura DU X PI i już będzie miałmega mięsne świnie ja osobiście jestem zwolennikiem białych ras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, Sadek napisał:

Rasa rasą ale duże znaczenie ma żywienie.

Żywienie jest ściśle powiązane z rasą i ciulowej rasy poprzez nawet wybitne żywienie nie zwiększysz mięsności więcej jak 2%

 

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Trzeba brać tam gdzie taniej

Niestety za pewny towar w miarę pewnym statusie zdrowotnym trzeba  plakać i płacić,odwdzięczy się w przyszłości

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Masz rację co do żywienia odnośnie knurów to można znacznie taniej kupić ina pewno nie gorszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Nie warto się bawić z knurem lepiej inseminować

Zalezy ile masz macior ???? ....... Moj knorek tez sprawdzony moj ma 6 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak masz mało macior to możesz się bawić ale przy większych grupach tylko inseminacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Znaczy o ile wiekszych grupach? Jak kilkaset czy kilka tys loch to napewno ze inseminacj....... Ale knory i tak sa

Edytowano przez PRZMAS19821982
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

10 sztuk jak pokryjesz jednego dnia knurem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
1 godzinę temu, PRZMAS19821982 napisał:
10 minut temu, staszek131415 napisał:

10 sztuk jak pokryjesz jednego dnia knurem?

Znaczy o ile wiekszych grupach? Jak kilkaset czy kilka tys loch to napewno ze inseminacj....... Ale knory i tak sa

wiadomo ze nie pokryjesz.......wiadomo ze przy duzych ilosciach loch nie ma jednego knora... widomo ze knory nie sa tylko potrzebne do krycia loch  ale tez do pobudzania rui.....

Edytowano przez PRZMAS19821982
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1124
5 godzin temu, ws71 napisał:

Żywienie jest ściśle powiązane z rasą i ciulowej rasy poprzez nawet wybitne żywienie nie zwiększysz mięsności więcej jak 2%

 

 

Przez pewien okres z paszy wycofałem prawie pszenicę i zastąpiłem pszenżytem mięsność spadła z poziomu 59%-60.5% do poziomu 56% a 2 czy 3 dostawy były nawet poniżej. Z czasem poprawy paszy mięsność wzrosla do pietwotnego stanu. 

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Kolego od 1997 roku zaczynałem odstawiać poubojowo pierwsze odstawy śr mięs 47% żywienie jęczmień,pszenżyto,obecnie średnia roczna mięs 59,7 żywienie takie same tylko doszło 20% suchej kuku,zmieniłem tylko loszki zwyczajne pbz ale z porzadnych  hodowli,bez wiekszych nakładów przy pomocy sztucznej inseminacji wyciągnąlem przez kwartał śred mięs 62,5[chwilowy brak knura] ale to w moich warunkach trochę bylo za dużo zabawy ,wrażliwość tuczników na zmienne warunki klimatyczne. Z własnego doświadczenia wiem że największy wpływ ma genetyka,znajomy daje tylko jeczmień i żyto + porządne mpu , sztucznie inseminuje i od lat wyciąga śred mięs roczną ok 61%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1124

To poubojowo sprzedaż mamy podobną, każde podwórko jest inne. 

Nie dajesz żadnych dodatków?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj