Polecane posty

LTZ55a    118

Czy to może komuś przeszkadzać, że nie mam betonu ani kostki, tylko jest wybrukowane? Jest twardo, nie ma błota cały rok. Nie łatwo tam wylać, bo jest bruk i w dodatku podwyższenie.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

@grzesiu Ci bankowcy to kiedys wszyscy byli, nawet przed wejsciem do UE polowa mleka byla od Nich dostarczana. Teraz ich wychujaliscie, a tak samo kiedys pracowali na Wasz i Nasz dobrobyt. Z mleka za ktore zostalo zaplacone przes hurtownie daliscie pare/gr. niby ze za "NO GMO" a tego nooo GMO w supermarketach nie widac czyzby to wszystko spowodowane bylo wcisnienciem swoich dostawcow pasz pod pretekstem zdrowej zywnosci o ktorej konsument nie ma swiadomosci?

W pogoni za wiekszymi wymogami nie tylko jakosciowymi ale tez i ilosciowymi nabawilem sie kontuzji i nie mam nawet kiedy na stol operacyjny sie polozyc. To nie robia roboty tylko ludzie 365 dni w roku. To nie taka praca jak odpisywanie na posty. Nikt nie zrozumie dopuki nie sprobuje.

Ja mysle ze najlepsze dla spoldzielni byloby wyrwanie kilku chwastow i proponuje zaczac od Ciebie. Po co trzymac tylu pasibrzuchow, trzeba isc z postepem i robic za trzech wtedy Mlekpol bedzie placil najwiecej!

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Dostał Ktoś nową umowę z Mlekowity? oddział Trzebownisko, nowością jest to że trzeba zadeklarować ilość mleka na rok aż do 2024r... tylko nie ma mowy nic o tym co będzie jeśli oddamy mniej albo więcej... Dziwne to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
1 godzinę temu, fireseba napisał:

@grzesiu

W pogoni za wiekszymi wymogami nie tylko jakosciowymi ale tez i ilosciowymi nabawilem sie kontuzji i nie mam nawet kiedy na stol operacyjny sie polozyc. To nie robia roboty tylko ludzie 365 dni w roku.

Ooo jak widzisz człowiek to nie robot i się zużywa ot tego zapiera...u jeszcze w młodym wieku. Zwolnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
5 minut temu, krzysieek napisał:

Ooo jak widzisz człowiek to nie robot i się zużywa ot tego zapiera...u jeszcze w młodym wieku. Zwolnij

Nie ma zwolnij wielka korporacja wymaga byc duzym dostawca to trzeba 100 gospodarstw obrabiac. Najblizszy co daje 700l na dzien 10km dalej ciekawe kto obrobi tyle ziemi, wszystko zarosnie wierzbina i olszyna jak na wschod. 

  • Like 1
  • Haha 1

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
28 minut temu, leszek1000 napisał:

Tylko w 2024 ludzkość wyginie, to po co ten cyrk 

Ta, nie rób jaj. Znowu? Co kilka lat mam już nie żyć 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

W  Mlekpolu też trzeba było kiedyś pisać ile mleka będzie w przyszłych latach. Ale nikt z tego nie rozliczał. Co rok pytanie ile krów i jałówek i zawsze komentarz" oj mało, mało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

podpisałem juz taką umowę z Mlekovitą,podobno to jest dostosowane do nowych wymogów ministerstwa rolnictwa dotyczących umów kontraktacyjnych,ze musi być jakas ilość,umowa nie przewiduje żadnych sankcji w żadnym punkcie w przypadku nie wywiązania się z ilości 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W Hochlandzie też są te umowy ile mleka dostarczysz ale to chyba ich wymyśl po prostu

 

Co do płyty, na moim terenie nikt z mlekovity się do tego nie czepia więc mało kto ma kostkę/beton w miejscu postoju samochodu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
9 godzin temu, fireseba napisał:

@grzesiu Ci bankowcy to kiedys wszyscy byli, nawet przed wejsciem do UE polowa mleka byla od Nich dostarczana. Teraz ich wychujaliscie, a tak samo kiedys pracowali na Wasz i Nasz dobrobyt. Z mleka za ktore zostalo zaplacone przes hurtownie daliscie pare/gr. niby ze za "NO GMO" a tego nooo GMO w supermarketach nie widac czyzby to wszystko spowodowane bylo wcisnienciem swoich dostawcow pasz pod pretekstem zdrowej zywnosci o ktorej konsument nie ma swiadomosci?

W pogoni za wiekszymi wymogami nie tylko jakosciowymi ale tez i ilosciowymi nabawilem sie kontuzji i nie mam nawet kiedy na stol operacyjny sie polozyc. To nie robia roboty tylko ludzie 365 dni w roku. To nie taka praca jak odpisywanie na posty. Nikt nie zrozumie dopuki nie sprobuje.

Ja mysle ze najlepsze dla spoldzielni byloby wyrwanie kilku chwastow i proponuje zaczac od Ciebie. Po co trzymac tylu pasibrzuchow, trzeba isc z postepem i robic za trzech wtedy Mlekpol bedzie placil najwiecej!

Rozumiem, że z chciwości goniłeś skalę produkcji a gdy podupadłeś na zdrowiu to oczywiście winny Mlekpol wpadłeś na forum wyżyć się na mnie nie wiem dlaczego? Ogarnij emocje i przemyśl co wyżej napisałeś. Uważam że czasem warto się trochę zastanowić nad tym co się pisze lub czyta. Widzisz gdybyś oddawał mleko np do OSM Łowicz to nie miałbyś dziś tego problemu bo tam stawki za mleko są takie, że nie pozwalają zwiększać produkcji a przy dobrej spółdzielni która się rozwija, rozwija się też polska wieś. Także nikt nikogo nie oszukał tylko godnie płacił i płaci za Waszą ciężką pracę. Dziś zamiast pretensji powinieneś się cieszyć, że stać Cię było na rozwój dzięki dobrej stabilnej spółdzielni jaką jest Mlekpol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Seba nie psiocz na Mlekpol Ty chciwusie! Powinieneś postawić ołtarzyk uwielbienia w domu a nie psioczyc. Grzesiu wie lepiej 😎 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

nie przesadzajmy,sa ludzie którzy zwiększyli skalę produkcji i w Łowiczu. Ja też. Kwestia, że od kiedy pamiętam każda inwestycja to jazda po bandzie. Ile tak można żyć.

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
10 godzin temu, sebek1981 napisał:

Witam, słychać coś o podwyżce w Sierpcu?

Tu jak zwykle cisza jak po śmierci organisty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875
bronią swoich stołków, bo wiedzą że jak sie połączą z innym podmiotem to już lepiej w życiu mieć nie będą

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29
tylko ze w razie przejecia przez polmlek udzialy dostana tylko dostawcy ktorzy beda odstawiac mleko do polmleku tak mowil mi przedstawiciel polmleku. Nie interesuja ich stare zobowiazania, chca tylko mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj