Polecane posty

Gość   
Gość

Gdzie ci mkekpolowcy co już krzyczeli ze digadane i biorą Łowicza? Też wiedziałem że tak będzie a jak pisałem że mleka maja blisko połowę tego co mieli też nikt nie wierzył podchodzili sami najwięksi dostawcy. .. a Sapinski mówi : nie ttwoja rodzina tam skąd pochodzisz a gdzie Cię dobrze traktują.  Mlekovita udziela niski oprocetowane kredytu hahaha niech dadzą  lowiczowi na te podwyżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    534

Działania OSM Łowicz przypominają mi zachowanie rozwydrzonego dziecka. Zapraszają na rozmowy największe podmioty z branży, przyjeżdżają prezesi tych firm tu nie ma kto z nimi rozmawiać po czym po 2 tyg okazuje się że te rozmowy nie były brane poważnie i prezesi zostali wystawieni do wiatru. Działania co najmniej niepoważne wkur....e lwa a nawet trzech. Nic dobrego to nie wróży bo te 3 podmioty mogą więcej niż jeden Łowicz a w biznesie są pewne zasady i granice których się nie przekracza. Moim zdaniem OSM Łowicz je przekroczył!!! 

Brak mi słów bo myślałem że wszystko idzie ku dobremu aby raz na zawsze naprawić sytuację w OSM Łowicz i podnieść ceny skupu  mleka w woj Łódzkim. Otóż chyba się tak nie stanie bo nowi kierownicy na stanowiskach prezesów będą realizować swoje ambicje kosztem dostawców. 10gr podwyżki łatwo się daje ale z czego? Wydaje mi się ze są to tylko obiecanki aby zatrzymać dostawców. Analizjąc ost doniesienia o kierunku działania ów spółdzielni na miejscu tych co złożyli wypowiedzenia bym ich nie cofnął i zachęcam resztę kto może niech speir...a bo za chwilę może okazać się że oddajecie mleko za darmo. Były wice przewodniczący RN mówił że kolejne wypłaty są zagrożone a to świadczy tylko o jednym kasa jest wyczyszczona do cna a to co spływa od klientów to nie wystarczy na bieżące funkcjonowanie!!!! 

Wszystko w rękach delegatów aby raz na zawsze pogonić te towarzystwo jeśli teraz tego nie zrobią to już więcej nie będzie takiej okazji a chodzą opinie że nowy zarząd planuje sprzedaż majątku i stąd zamierzają się finansować. Więc jeśli chcecie zatrzymać swój majątek w swoich rękach musicie głosować za przyłączeniem się do spółdzielni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

teraz będą mydlić oczy przyłączeniem przez kilka miesięcy na rejonowych zebraniach,roztaczać wizje 1.5 złoty za litr,tych nie zdecydowanych zatrzymają ,a po nowym roku się może wszystko uspokoi i będzie można dalej kręcić lody w ciepłym kurwidołku😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo to ze dają podwyżkę ceny a starty mają pewnie koło 60 milionów i teraz magiczny ruch który to pogłębi . No to ta sama sytuacja co rotr Rypin dostań dostawcy faktury ale nie kasę.  Ratuj się kto może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    534

Najbardziej mi szkoda pracowników najniższego szczebla i małych dostawców. Oni będą oddawać mleko do ostatniej chwili bo dużego zawsze ktoś weźmie. Wszystko wygląda na to że Łowicz idzie śladami Rypina. Ciekaw jestem czy we wrześniu terminowo wypłacą za mleko. Naprawdę nie kumam tego co się tam dzieje kto tam tak miesza komu zależy na tym aby było gorzej. Wszystko wygląda na to że na chwilę obecną nikomu już nie zależy na przejęciu Łowicza. Co tu się dziwić jak tak się traktuje poważnych ludzi. Mam nadzieje że delegaci choć raz pokierują się własnym interesem i zagłosują za przyłączeniem o ile jeszcze wtedy będzie ktoś to chciał i będzie co przyłączać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czy ktos moze wstawic aktualny cennik mlekovity??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Sms z Mlekowity podwyżka 0.05gr od miesiąca września chyba chodziło im o 0.05zł ale kto ich tam wie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak kukurydziana, jednorazowy dodatek. Czasem są różnice w treści smsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dominiik napisał:

Spomlek +10gr na wrzesień 

 ile teraz ci wyszło?

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Tak kukurydziana, jednorazowy dodatek. Czasem są różnice w treści smsów.

Dokładnie to brzmi sms że premia dodatkowa dla wszystkich dostawców zostaje podniesiona o 0.05gr od września i będzie wynosiła 0.21gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To coś innego. Na wiosnę jak były obniżki też właśnie były jakieś różnice w cenniku między centralą a Twoim oddziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Chyba 1,30 zł wyjdzie bo białka nie mogę podnieść ciągle jest 3,25 a premia z funduszu +10gr mnie nie obowiązuje bo dopiero w tym roku oddaje do Spomleku mleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Dominiik napisał:

Chyba 1,30 zł wyjdzie bo białka nie mogę podnieść ciągle jest 3,25 a premia z funduszu +10gr mnie nie obowiązuje bo dopiero w tym roku oddaje do Spomleku mleko 

Dzieki, netto ? Ile czasu trzeba odawac mleko żeby mieć + 10 gr ?

 

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

To jest premia z funduszy czyli z twoich pieniędzy co Ci zabierają co miesiąc a nie wiem ile. Brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To żadna premia, każdy dostawca odkłada na indywidualne konto ileś tam groszy z litra ( różnie bywało, teraz nie pobierają) na wypadek "ciężkich czasów ". Teraz tragedii nie ma, ale ten "bankrutujacy" Łowicz dołożył 10 groszy, więc placilby o te 5 groszy więcej niż spomlek. Myślę, że dlatego to ruszyli. Realnej podwyżki nie ma, a na fakturze będzie 1,4 zamiast 1,3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224
Dnia 31.08.2018 o 15:12, grzesiu napisał:

Najbardziej mi szkoda pracowników najniższego szczebla i małych dostawców. Oni będą oddawać mleko do ostatniej chwili bo dużego zawsze ktoś weźmie. Wszystko wygląda na to że Łowicz idzie śladami Rypina. Ciekaw jestem czy we wrześniu terminowo wypłacą za mleko. Naprawdę nie kumam tego co się tam dzieje kto tam tak miesza komu zależy na tym aby było gorzej. Wszystko wygląda na to że na chwilę obecną nikomu już nie zależy na przejęciu Łowicza. Co tu się dziwić jak tak się traktuje poważnych ludzi. Mam nadzieje że delegaci choć raz pokierują się własnym interesem i zagłosują za przyłączeniem o ile jeszcze wtedy będzie ktoś to chciał i będzie co przyłączać.  

Czy szkoda Ci malych dostawcow ponizej 200l / dzien Mlekpolu ktorzy zostali wyrzuceni ?


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2220

 Nikt nie wyrzucał, Mlekpol w ogromnej większości, bez racji, z początku tak przeczołgał że sami odeszli. W przypadku Sudowiaków do bramy obok.Ale to już temat rzeka dla wtajemniczonych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

W Mlekpolu jeśli przez dłuższy czas nie masz 200l na odbiór to wstrzymują odbiór mleka.  Sąsiad jak miał na odbiór 150l to wstrzymali mu odbiór aż nie zwiększy mleka albo papa bo nawet automat próbki nie mogł pobrać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
1 godzinę temu, kokoman0 napisał:

W Mlekpolu jeśli przez dłuższy czas nie masz 200l na odbiór to wstrzymują odbiór mleka.  Sąsiad jak miał na odbiór 150l to wstrzymali mu odbiór aż nie zwiększy mleka albo papa bo nawet automat próbki nie mogł pobrać:D

W Chorzelach wtedy odbieraja co 4 dni nie co 2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj