Polecane posty

Skubis69    13

Kolego to powiedz mi skąd polmlek i mlekovita ciągle bierze?? Tutaj nie chodzi o kluczenie się ale napisałem moje własne odczucia co do tego podmiotu a swoją drogą stwierdziłem fakty bo to jest strzelanie w nogę polskiemu mleczarstwo. A za pół roku a może szybciej będzie płacz bo dostaniemy po złotówce za mleko i ciekawe co wtedy powiedz o swojej wspaniałej mlekovicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Głupoty gadacie. To biznes jak każdy inny i kasa ma się zgadzać. Jeżeli ciągną ser czy co kolwiek innego, żeby utrzymać stałą cene rolnikom i pensję pracownikom to co w tym złego? Jak mleka brakuje to kupują. Mają czekać aż ten ser przywiozą niemcy, sami wstawią do supermarketów i zarobią podwójnie? Krótko myślicie. Lepiej zarobić trochę na cudzym niż wcale na swoim.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55

dokładnie, mleczarnia aby zarabiać i nie stracić rynków zbytu musi produkować , a wiadomo z wody nie zrobią ;)  a Wy nie kupujecie jałówek z Niemiec Dani Holandii itd

Edytowano przez redbull

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Piątnica w Kolnie  z zakładu wyjeżdzała czy może z Turośli ciągnął się zestaw? bo tam mamy dostawców no i za kolnem  w sumie też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Mlekowita ciągnie z niemiec jakieś skondensowane mleko że z 1 cysterny po rozcieńczeniu wychodzą 4 cysterny tak przynajmniej mówił dyrektor w moim oddziale na zebraniu i kupują podobno po 60gr za litr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie martw się o mnie i o mój płacz. Tak czy srak polska już tonie w mleku i tu nie chodzi o to ile ktoś kupuje tylko ile z kraju wyjeżdza! Dasz cene rolnikom to z marszu nie wzrośnie. Krowy to nie automaty i w dzien ich nie przestawisz. Rozbujać ciężko i wyhamować też.  A jeżeli mleko jest potrzebne na już to to robić? Czekać aż chłop kupi jałówki które kiedyś tam bedą produkować?

 

Nie mówię ze wszystko jest dobrze bo nie jest, spółdzielnie grają z nami nie fair, ale to ze handlują i zarabiają dodatkowe pieniądze to chyba nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Pedro pomyśl troszkę, błagam. Jeżeli mleczarnia dodatkowo kupuje przerzut tzn że produkuje, sprzedaje i zarabia. Jeżeli nie ma potrzeby kupowania przerzutu to go nie bierze i chu... a mleko od swoich dostawców wziąć musi. WIęc lepiej kupic przerzut i zarobić, czy dać ludziom, którzy wyprodukują jeszcze więcej bo cena dobra a potem nie będzie miała co z surowcem zrobić?

 

heh kr mnie wyprzedził ;)

kr9292 chłop nie musi nawet czekać aż jałówki się wycielą, wystarczy pierwiastki kupić i mleko jest ;)

Przez lata oddawaliśmy mleko do "spółdzielni" handlującej przerzutem (mały podmiot), każde wahanie w cenie mleka przerzutowego było odczuwalne w cenie u dostawców w trybie niemal natychmiastowym, oczywiście spółdzielnia ale bez udziałów czy premii świątecznych. W tej chwili u nas wszystkich ceny w miarę się trzymają a oni już za październik mieli zjazd 5 gr, za listopad kolejne 10 nie wiadomo jeszcze co za grudzień, do obniżek jeszcze trzeba dodać, że już nie mają gdzie mleka ulokować, czyli mleczarnie przerzutu nie chcą. A wg teorii Pedro powinno być odwrotnie skoro przerzut jest tani.

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

.

Edytowano przez pedro2
Nie na temat

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

W takim razie co dobrego dla nas daje to ciagniecie sera z niemcowni?

Ktoś już to pisał. Dodatkowy dochód dla mleczarni, dzięki któremu mogą utrzymać stabilną cenę skupu mleka. Chyba sam w to nie wierzę. Mlekpol spółdzielnia a ile mieliście do powiedzenia jak były obniżki i non gmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Ja też nie wierze. Przeniesmy sie do luznych rozmów bo dostalem ostrzeżenie przed ostrzeżeniem, a mam juz dwa


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Nie długo wszyscy będą mieli no gmo wiec cena się zrówna i nie będzie dopłat  do no gmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, ale do tego czasu sporo można zaoszczędzić na żywieniu a co do dopłat to w Mlekovicie zawarli to w jakiejś podwyżce i specjalnej premii nie ma za to. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skubis69    13

Powiem tak Spomlek nie jest najlepsza firma a może nawet dobra ale chociaż nie robią takich nr jak mlekovita i polmlek. Prezes mógł by być inny ale szacun że ma chociaż odrobinę kręgosłupa moralnego. Żeby nie było upomnienia moderatora to u mnie cena jak przed dwoma dniami minus 5 gr ale nie jest źle 1,60 lekko bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

Osm Konskie tluszcz 4,2 bialko 3,2 ilosc 5500 litrow cena 1,35 a od stycznia dostalem informacje o obnizce 15 groszy na litrze zarty sobie jakies robia

IMG_20180106_071301.jpg

Edytowano przez MariuszDe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    55
8 godzin temu, danielhaker napisał:

Hochland Węgrów

Ilość >20tys

białko: 3,54%

tłuszcz: 4,74%

cena 1,75

ale parametry ;) masz stado pod oceną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U niego zawsze takie wysokie. Jakąś wadliwą aparaturę pomiarową mają w tym Hochlandzie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Zeby było miło wszystkim i żebyscie nie myśleli ze tylko u was obniżki (oprócz piatnicy która na plus) radomsko 2 gr w dół do jednostki tłuszczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj