danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

vodz    331
2 godziny temu, przezuwaczka napisał:

Były dwa wnioski covidowe. Pierwszy na zmianę suszowego na covidowe, a drugi na straty w produkcji przez covidowe. Do którego to odpowiedż? 

Do drugiego. Wziąłem to pismo do ręki i tak po rozczytaniu to chyba chodzi o to ze moja mama napisała oświadczenie ze suszowego nie dostała, a dostała, także może o to chodzi, trzeba będzie wyjaśnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
16 godzin temu, Optimus napisał:

Mały mały ostatnio mi łąkę orał bez kroi 😀ale ładnie mu poszło małych raczej nie sprzedaję ja będę sprzedawał bo już nie ma gdzie stawiać a na okólniku baljez błoto muszę posadzkę zalać ale pogoda licha w stronę Krasnosielc a mieszkasz?

w stronę myszyńca, no ja muszę płyty dolać i chce tam budki dla cielaków postawić. siałeś teraz tą łąkę? ja w poniedziałek posiałem to raczej na wiosnę powtórka

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Mam identyczną, mleka faktycznie nie ma 😜 Albo inaczej, dobija do pewnego poziomu, ale premii nie ma co jej dawać, bo tylko d*pa jej od tego urośnie. Za to szybko się zacieliła, białko I tłuszcz wysokie, somaty niskie. Do chowu ekstensywnego jak znalazł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Winnetou    367

@vodz Coś chyba mylisz😂  W tym drugim nie było takiego oświadczenia. Bardziej pod pierwszy podchodzi...😋 

Chów ekstensywny, praktycznie samo siano i pastwisko. Mleko tanie i nie jest potrzebne od zaraz. Zresztą nie przepadam za dojeniem, wolę jak cielaki odwalają robotę. Parametry nie mają znaczenia, dopłaty też, a cieliczka ewentualnie też będzie takiej rasy, żeby pasowała kolorystycznie do stadka😀 Właściwie to takie hobby😛 Czyli wnioskuję, lepiej kupić jałówkę? Tym bardziej, że siana mam na całą zimę 

A @Paulina1985 się nie wypowie? 🥳

Edytowano przez Winnetou
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakby to powiedział poeta... 

" @Winnetou posty Twe omijam szerokim łukiem , gdyż gdybym zaczęła odpowiadać to wyleciałabym stąd z hukiem"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    72
2 godziny temu, gregor1284 napisał:

w stronę myszyńca, no ja muszę płyty dolać i chce tam budki dla cielaków postawić. siałeś teraz tą łąkę? ja w poniedziałek posiałem to raczej na wiosnę powtórka

 

Siałem 5pazdziernika konieczna już wytyka będzie dobrze trawa kiełki ma na osłonę gorzowskiej poszło trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Winnetou napisał:

A szkoda, bo są bardzo merytoryczne😗

...

Takie merytoryczne, za zapomniales wspomnieć jaką matka miala wydajnośc, po jakim buhaju, jakim zacielona...

pomijając fakt, że to tucznik ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Eee tam krowa jak krowa, tylko kolor......🤦 Ja wczoraj kryłem "wujkowi" takie coś ci było szersze niż wyższe i to dosłownie. W krzyżu góra 1.2m, w drugiej laktacji. Doi chyba na leżąco 🤷

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

haha też mam takiego wypłosza 75% nrf, pomiędzy innymi krowami jak biega nawet jej nie widać 😂 chociaż pączek z niej niezły to wzrostu zero. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195
Paulina1985 napisał:

2 godziny temu, Winnetou napisał:

A szkoda, bo są bardzo merytoryczne😗

...

Takie merytoryczne, za zapomniales wspomnieć jaką matka miala wydajnośc, po jakim buhaju, jakim zacielona...

pomijając fakt, że to tucznik ...

przy bydle mówi się opas 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja mówię tucznik na spasione krowy...🤷‍♀️ przykro mi, że jestem tak mało profesjonalna 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
8 godzin temu, dabrowskit napisał:

Lallemand Agrimos . Tu masz dawki na sztukę

I jak, zadowolony jesteś z efektów, zdaje u Ciebie egzamin ?😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
6 godzin temu, xmen napisał:

Tak na oko to na mieso ona warta ok 4 k

Gdyby nie przenoszone choroby i stanowiska ograniczone to fajny patent takie kupowac, wlasnie troche z rw lub sima duzy kaliber i mozna w okolicy po 3500-4500 kupic, gdzie podobne pieniadze na mieso z takim kalibrem + do tego cielak + jakas krowa z takiego kalibru wypadnie to w tych samej kasie sie kupuje nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
Dnia 14.10.2020 o 14:40, krzykos napisał:

Daj sobie spokój, w Polsce jest o wiele lepszy materiał do hodowli

Też jestem tego zdania, po co ściągać zza granicy nie wiadomo co i płacić duże pieniądze skoro nasze Pl można też kupić dobre sztuki i w dobrych pieniądzach. 

Teraz niestety ja muszę troche się wyprzedać bo już ciasno, więc może ktoś by chciał jałówki cielne, kryte sexem 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, asus921 napisał:

Gdyby nie przenoszone choroby i stanowiska ograniczone to fajny patent takie kupowac, wlasnie troche z rw lub sima duzy kaliber i mozna w okolicy po 3500-4500 kupic, gdzie podobne pieniadze na mieso z takim kalibrem + do tego cielak + jakas krowa z takiego kalibru wypadnie to w tych samej kasie sie kupuje nowa.

a co fajnego w tym jest takiego opasa kupić? 🤔 że cielak w srodku to jeszcze nic nie znaczy, moze była pokryta "dźerzejem" jak to jakiś gość ostatnio na FB napisał 😂 chcialbys wtedy taką "krowę"? ;) Po takim tuczniku też w sumie nie wiadomo czego się spodziewać (tez.mleko), bo tylko na mięcho to jakoś szkoda jałowki zdrowej trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

strona_zoom_33.jpg

Prośba o ocenę tego NEDREBO - ET. Czy to choć średnia półka?  Nie znam się na tym sam nie kryje i zdaje się na inseminatora. Z hf- ów w umiarkowanej cenie na dziś poleca tego byka. Katalog z konrada jakoś jest dla mnie bardziej czytelny. Np. jaki pf jest tutaj? Wydaje mi że jakoś mało zalet tu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

dobry, średni, słaby bo cena z usługą dojazdem wynosi 100 zł więc chyba szału nie ma?

Mleko chyba na plus tak jak porównuje inne byki z katalogu abs?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ma szału, ale powinny zaskakiwac po nim dobrze sadząc po tej płodności. 

To co wstawiłeś to stara wycena, w nowej wyglada trochę inaczej, zobacz sobie NEDREBO wycena sierpien 2020

Niczego tak naprawdę nie poprawia, ewentualnie parszczy parametry mleka. Jeśli masz cechy do poprawy jak budowa wymienia, nóg, zdrowotnośc, kaliber...to wez coś innego, tym bardziej, ze to genom...choć i tak stary (z 2016r). 

@Troker1979 najpierw spojrz w najnowszy katalog. Bo chyba masz stary. Mleko to nie wszystko, a jego ilość jest mniej odziedziczalna niż parametry % bialka i tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    72

Weź coś sprawdzonego w konwencji np topsy ja uderzam w trendy Pauliny tylko rw teraz , mam pytanie jakie jest prawdopodobieństwo że po pokryciu bykiem rw krowy ho będzie biało czerwone potomstwo buhaj pat Red

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

yyyy...prawdopodobieństwo jest....zerowe ????? 🤔🤔🤔 chyba, że krowa ma gdzieś tam w genach coś czerwonego, chociazby 1% 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj